Здолбунівська РДА: тарифи на перевезення підняті незаконно

marshr2014-й, як ми вже це відчуваємо, став роком нестримного зростання цін на товари та послуги. Дорожчають продукти харчування, товари першої необхідності, ліки, комунальні послуги, пальне. Через підняття цін на бензин з 16 квітня в районі значно зросла оплата за проїзд в маршрутках. До прикладу, якщо раніше із Рівного у Здолбунів можна було доїхати за 4 грн., а сільською маршруткою й за 3.50 грн., то тепер водії вимагають 6.00 та 5.00 гривень відповідно.

Особливо обурює пасажирів те, що плата за проїзд по Здолбунову та на деяких сільських маршрутах підвищилася у два рази! При цьому, зауважують невдоволені здолбунівчани, вартість пального не зросла вдвічі. На якій же підставі перевізники підняли ціну? Чи є правомірними їх дії? Чи співвідноситься відсоток зростання ціни на бензин з відсотком здорожчання вартості проїзду?

Роз’яснити ситуацію з тарифами на пасажирські перевезення автомобільним транспортом загального користування ми попросили начальника відділу економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва райдержадміністрації
В. М. Бухало:
– Розпорядженням голови ОДА від 16 серпня 2011 року № 407 «Про затвердження тарифів на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні» встановлено тарифи на перевезення пасажирів і багажу автобусами усіх форм власності у розмірі, що становить 0,23 грн. за один пасажиро-кілометр. До вказаного розпорядження на сьогоднішній день зміни не вносили.
На сайті ОДА 4 квітня 2014 року оприлюднено розпорядження голови облдерж­адміністрації щодо затвердження тарифів на перевезення пасажирів у розмірі 0,30 грн. за один пасажиро-кілометр.

Тобто, попередній тариф мав зрости на 30 %. Розпорядження набирає чинності після державної реєстрації та з моменту оприлюднення.

Отже, законних підстав для здорожчання проїзду немає.

Питання підвищення тарифів на пасажирські перевезення на всіх автобусних маршрутах району з 16 квітня 2014 року є дуже болючим для населення. З приводу цього до голови райдержадміністрації надійшло 4 письмових та ряд усних звернень громадян. Відповідне клопотання щодо порушеної проблеми направлено до облдержадміністрації.
Заради справедливості й реальної оцінки ситуації ми звернулися до підприємця П. І. Ковальчука, який здійснює пасажирські перевезення. Ось що він відповів:
– Вартість проїзду зросла у зв’язку із подорожчанням паливно-мастильних матеріалів, а також запчастин, які доводиться купувати за курсом долара і євро. Судіть самі, попередні тарифи на проїзд формувалися при вартості дизельного пального 8 гривень за літр. А яка ціна на нього на заправках сьогодні? Вдвічі вища. Тому підняття ціни на проїзд – це не забаганка перевізників, а об’єктивна необхідність.

Звичайно, зрозуміти підприємця можна. Адже ніхто не буде працювати собі у збиток. Питання лише в тому, з якого часу і наскільки саме мали підвищити тарифи на проїзд. Адже це необхідно погоджувати з органами влади. Разом з тим, є й інший бік медалі. Поки останні прий­матимуть відповідне рішення, підприємці не можуть перевозити пасажирів за старими тарифами, купуючи пальне вже за новими цінами.

Та найбільше від цієї проблеми потерпають пасажири, для яких подорожчання вартості проїзду не лише відчутний «удар» по гаманцю, а й своєрідний психологічний стрес. Адже транспорт – це далеко не єдина сфера, яка змушує «затягувати пасок». Невтішні перспективи найближчого майбутнього через тотальне здорожчання всього, що забезпечує нормальне життя людині, спонукають до сумних роздумів.
Проте українці завжди вміли тримати удар і заради обіцяного владою покращення готові стійко терпіти чергові матеріальні труднощі. От тільки чи надовго вистачить терпіння цього разу?

Людмила ВАСЮК, Нове життяВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети