Здолбунівська районна рада висловила недовіру голові РДА В.Шулю

sesiya po nedoviri (2)

На будівлі майорять прапори України і ЄС

Продовження репортажу із сесії, початок якої описаний тут. 36 депутатів зібрались для того, щоб завершити розпочате, а саме питання про недовіру голові Здолбунівської РДА Віталію Шулю, який минулого разу просто дременув із сесійної зали через запасний вихід.

sesiya po nedoviri (4)

Екс-голова РДА Любомир Кінах

sesiya po nedoviri (3)

Екс-голова РДА Світлана Ніколіна

Відчуваючи, що за ці два дні переломити розвиток подій на свою користь повністю не вдається, цього разу Віталій Степанович взагалі на сесію не з’явився. Зі слів його першого замісника Володимира Сидорні, п.Шуль зателефонував йому перед сесією і повідомив, що він перебуває на лікарняному. Звісно, мало хто із присутніх цьому повірив, адже ще день тому жодних ознак хвороби голова РДА не подавав. мало того він виявився настільки хворим, напевне, що не зміг звіту про роботу за 2013 рік підготувати, щоб хоча б за своєї відсутності депутати могли би ознайомитись із друкованим варіантом. Натомість Віталій Шуль надіслав листа, у якому посилався на те, що у 2013 році він вже звітувався, тому більше у цьому році звітуватись не збирається.

sesiya po nedoviri (5)

Депутати цей лист почули, але вирішили справу в довгий ящик не відкладати.

Виступили представники багатьох фракцій у райраді, навіть тих, яких вже і партії немає, як “Сильна Україна”, чи тих, де у фракції існуючої партії немає жодного члена цієї партії, як “Наша Україна”. З виступаючих усі, крім представників Партії регіонів, висловились за відставку В.Шуля. Не виступали народники, тому швидше за все вони мовчки підтримали позицію регіоналів, як можна судити за результатами голосування, яке відбулось після обговорення.sesiya po nedoviri (8)

sesiya po nedoviri (21)

Екс-голова РДА Микола Євчук

sesiya po nedoviri (15)

Депутат райради Олег Панасюк

sesiya po nedoviri (16)

Депутат райради Олександр Колінько

Комісія підготувала бюлетені, скриньку, розповіла процедурні питання – і голосування почалось, щоправда, слід відзначити цього разу, що саме після виступу юриста В.Януля, який дав тлумачення правомірності таких дій за відсутності голови РДА В.Шуля, про що детально ми писали, аналізуючи першу частину сесії.

sesiya po nedoviri (23)

Опозиція впевнена у позитивному результаті голосування

sesiya po nedoviri (17)

Дехто з депутатів уявив себе у ВРУ, там теж газети читають під час засідання

sesiya po nedoviri (27)

Регіонали порахували себе, їх виявилось троє

sesiya po nedoviri (29)

Сільські голови, після отриманих грамот і подяк, перебирають в голові найближчі свята: день місцевого самоврядування, день збройних сил, Катерини

sesiya po nedoviri (28)

Зала у доволі бадьорому настрої на фоні падаючого за вікном лапатого снігу, очікувала процедури голосування. Сюди ж завітало півтора десятки молодиків, які зайняли свої місця на останньому ряді та біля дверей. Як пояснили пізніше депутати, це був загін-добровольців “антитітушок”, які були покликані сприяти забезпеченню порядку в залі.sesiya po nedoviri (1)

Хтось рахував віртуальні голоси ЗА та ПРОТИ, хтось шукав 36-го депутата Олександра Лапчука, який до голосування не досидів. Депутати від фракції Партії регіонів дружно у три голоси запитували автора цього матеріалу, чому він не написав, що їх ніхто НЕ запрошував на першу частину сесії, чому написав про земельку, яку роздавав В.Шуль, а не написав про ту, яку роздавав М.Євчук:). Мене, чесно кажучи, це питання дещо збентежило, особливо коли воно звучить з вуст власника сайту та газети регіоналів п.Мельника, якому ніхто не заважав викласти свою позицію на своєму сайті та в газеті,  а також написати чи зателефонувати й поділитись своїми коментарями із сайтом Здолбунів CITY. Тим не менше розмова була у позитивному ключі, яка ще раз підтверджує, що ЗС читають, аналізують, і позиція, висвітлена на ЗС, є помітною.

1424336_675557929155688_611526570_nsesiya po nedoviri (19)

sesiya po nedoviri (22)

Ефектно вийшов на трибуну депутат Володимир Карпетченко, хтось у залі пригадав схожіть із ..Лаврентієм Павловичем

sesiya po nedoviri (24)

Отримує бюлетень Сергій Кондрачук, один із ініціаторів питання про недовіру голові РДА

sesiya po nedoviri (26)

Голосує депутат райради Сергій Мельник

З розмов депутатів під час процедури голосування можна було зрозуміти, що хвилюються за результат в контексті: буде 23 і більше голосів чи ні, а от у дальній частині зали дискусія тривала, чи буде проста більшість, чи все-таки 2/3 голосів. Тому що саме 2/3 голосів депутатів зобов’язувала б президента підписати указ про відставку В.Шуля, проста ж більшість дає йому право реагувати або ж і ні на волевиявлення депутатів. sesiya po nedoviri (25) sesiya po nedoviri (30)

Підсумки голосування. “ЗА”-24, “ПРОТИ”-10, не дійсний -1. Таким чином знову вперше в області депутати райради не лише домоглися прийняття політичних звернень, а й конкретного рішення про відповідальність своєю посадою того, хто представляє режим Януковича в районі.

sesiya po nedoviri (18)

Заступники голови РДА В.Сидорня, О.Федорук, М.Корилкевич, задумались перед оголошенням результатів голосування

sesiya po nedoviri (20)

Світлана Ніколіна закінчує допис на здолбунівський сайт

sesiya po nedoviri (31)

Комісія рахує голоси

sesiya po nedoviri (33)

“Василь Олексійович, виходить 24- ЗА, можна не я це буду оголошувати з трибуни” :)

sesiya po nedoviri (35)

“О, Боже, моя рука сама тягнеться до гори, що це з нею?” – голосування за протокол, який підтверджує висловлення недовіри голові Здолбунівської РДА

sesiya po nedoviri (32)

Ще не вмерла України…

sesiya po nedoviri (36)

“Так, в мене гарний настрій! І тому що грамоту отримала, і тому що ювілей відсвяткувала” -Валентина Капітула, секретар Здолбунівської міської ради

sesiya po nedoviri (34)

відео Рівне 1, ще відео буде згодом

Микола Орлов, фото автора, підписи до фото не є цитуванням осіб, зображених на фотоВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети