Здолбунівська податкова нагадує про земельний податок

Відповідно до Податкового кодексу України (пп. 14.1.72 п.14.1.статті 14) земельний податок – обов’язковий платіж, який справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.

Нарахування громадянам плати за землю проводять органи доходів і зборів відповідно до пп.286.5 ст.286 Податкового кодексу України. Підставою для нарахування плати за землю є дані земельного кадастру. Відповідні органи виконавчої влади з питань земельних ресурсів за місцезнаходженням земельних ділянок подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю. Об’єктом плати за землю є: земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні; земельні  частки(паї), які перебувають у власності. Платниками  земельного податку є:  власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі. Орендарі земельних ділянок сплачують орендну плату за землю.

Органи доходів і зборів, які нарахували земельний податок, видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення – рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному статтею 58 Податкового  Податкового кодексу. Податок фізичними особами сплачується потягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення. У разі, якщо фізична особа не отримала повідомлення – рішення про внесення податку, то вона може звернутися до податкової інспекції щодо розміру та сплати земельного податку.

При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території,  сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у  межах граничних норм, встановлених ст.121 Земельного кодексу України. До даних груп платників податків належать: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України„Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської  катастрофи. Пільги з оподаткування земельних часток (паїв) та орендної плати за землю діючим  законодавством не передбачена.

Здолбунівська ОДПІ з метою нарахування плати за землю громадянам на 2014 рік та збільшення надходжень до місцевого бюджету пропонує громадянам міста звернутись до податкового органу для уточнення площі земельних ділянок з документами, що посвідчують право власності на земельну ділянку та пенсійне посвідчення за наявності пільг.

Здолбунівська ОДПІВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети