Здолбунівська міська рада відтепер під контролем громадських експертів
У вівторок, 24 вересня 2013 р., у Рівному, в Будинку вчених, відбулася прес-конференція з приводу втілення на Рівненщині проекту «Громадський контроль – ефективна влада». Його реалізує ГО «Інститут аналізу державної та регіональної політики» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Проект спрямований на проведення незалежного громадського моніторингу якості надання адміністративних послуг у сфері земельних відносин, використання об’єктів комунальної власності шести міських і селищних рад районного підпорядкування Рівненської та Волинської областей на їх відповідність вимогам чинного законодавства.
У прес-конференції від Здолбунівського району взяла участь Валентина Капітула – секретар Здолбунівської міської ради. Серед присутніх на заході були також:
Лідія Балабат – Урвенський сільський голова;
Володимир Баранов- Будеразький сільський голова;
Любов Андрощук – Дерманський Перший сільський голова;
Валентина Стеренчак – секретар Копитківської сільської ради.
Запрошений п.Віктором Гомолем до участі керівник НГО «АЦРМ «ЗЕОН» Микола Орлов у цей день перебував на Дніпропетровщині, тому не зміг прийняти участь у заході. Як відомо, саме ця громадська організація вже давно займається моніторингом діяльності влади у Здолбунівському районі й має достатньо прикладів, які дозволять експертам цього проекту оцінити вхідну ситуацію із наданням послуг Здолбунівською міською радою.
Упродовж найближчих півроку проект буде діяти у трьох містах Рівненщини: Сарнах, Здолбунові та Костополі.
Інна Гайворонська, директор Інституту аналізу державної та регіональної політики: “Чому саме такі міста? У першу чергу ми обирали такий районний рівень, де є вільні земельні ділянки, або перспектива розширення міст. Де є об’єкти комунальної власності, які не використовуються чи використовуються малоефективно”.
Для Здолбунова цей проект вже не перший, розповідала Валентина Капітула, секретар Здолбунівської міської ради: “У 2006-му році ми брали участь в українсько-польському проекті. Його підсумком стало створення в міськраді приймальні, де були створені карти послуг і громадяни могли отримати усю необхідну інформацію у питанні, що їх цікавить. Вона й зараз працює”. Наскільки вона ефективно працює та що можна ще покращити в цьому напрямку теж може бути предметом для обговорення, адже є відгуки здолбунівчан і конкретні ситуації, які дадуть поштовх для рішень, завдяки яким адмінпослуги у Здолбунові зможуть наблизитись до якісних, оперативних, однозначно зрозумілих.
Проте якщо ви хочете знати як насправді «легко» отримати інформацію про розподіл земельних ділянок від Здолбунівської міської ради, то слідкуйте за нашим порталом ЗС, незабаром історія якраз про землю та доступ інформації про те, кому й чому її надають.
Як свідчить інформація про проект, ним передбачено проведення незалежного громадського моніторингу якості надання адміністративних послуг шести міських та селищних рад районного рівня Волинської та Рівненської областей у сфері земельних відносин та використання об‘єктів комунальної власності. Заплановано провести шість круглих столів по аналізу виявлених проблем у сфері надання адміністративних послуг населенню та обговоренню напрацьованих пропозиції по їх усуненню. Також буде підготовлено інформаційне видання із результатами реалізації проекту. Кінцевою метою проведеної роботи стане підвищення якості надання населенню адміністративних послуг із земельних питань та використання об’єктів комунальної власності.
Зазначимо, що згідно ЗУ “Про адміністративні послуги”
Суб’єкти надання адміністративних послуг зобов’язані забезпечити:
1) облаштування у місцях прийому суб’єктів звернень інформаційних стендів із зразками відповідних документів та інформації в обсязі, достатньому для отримання адміністративної послуги без сторонньої допомоги;
2) створення та функціонування веб-сайтів, на яких розміщується інформація про порядок надання відповідних адміністративних послуг, режим доступу до приміщення, в якому здійснюється прийом суб’єктів звернень, наявність сполучення громадського транспорту, під’їзних шляхів та місць паркування;
3) здійснення посадовими особами прийому суб’єктів звернень згідно з графіком, затвердженим керівником відповідного суб’єкта надання адміністративних послуг. Кількість годин прийому суб’єктів звернень має становити не менше 40 годин на тиждень, у тому числі в суботу – не менше шести годин;
4) надання суб’єкту звернення, який звернувся за допомогою засобів телекомунікації (телефону, електронної пошти, інших засобів зв’язку), інформації про порядок надання адміністративних послуг;
5) видання довідково-інформаційних матеріалів про адміністративні послуги та безоплатне поширення таких матеріалів у приміщеннях, в яких здійснюється прийом суб’єктів звернень;
6) облаштування скриньки для висловлення суб’єктами звернень зауважень і пропозицій щодо якості надання адміністративних послуг, проведення щорічного аналізу таких зауважень і пропозицій, вжиття відповідних заходів.
Якщо у вас є факти якісно чи неякісно наданих послуг Здолбунівською міською радою, пропозиції щодо їх покращення – ви можете звертатися письмово на ел.адресу нашого порталу zdolbunivcity@i.ua, і тут допоможуть якісніше здійснити аналіз надання адміністративних послуг нашими міськими чиновниками.
Борис Холодний
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.