Здолбунівська міська рада відмовляється відкривати прізвища власників земельних ділянок

zakryti dani pro zemluЯк ви думаєте, кому належить земля, яка знаходиться на території міської ради? Правильно, всій територіальній громаді міста до тих пір, поки її представники в особі депутатів не  вирішать, кому її надати безоплатно, в оренду або продати. Логічно, що мешканці мають право знати, кому і на якій підставі (зазвичай, це просто заява) ця земля виділяється. По-перше, тому що це власність територіальної громади, по-друге, щоб бути певними в тому, що цим правом міська рада не зловживає, як наприклад, останній випадок у Здолбунівській адміністрації, коли заступник голови РДА без довгих вагань «виписав» собі й своїм родичам земельки та ще й у чималеньких розмірах. Дивись тут. Тож нас зацікавило, хто і за що отримує у міській раді землю, особливо безкоштовно. Звернулись із відповідним запитом. Після довгих роздумів  міська рада надіслала лист, в якому інформує нас про те, що ця інформація НЕ МОЖЕ бути розголошеною. Посилаючись на ЗУ «Про захист персональних даних», здолбунівські чиновники надіслали копії рішень міської ради, де є адреси земельних ділянок, але…видалені дані про те, КОМУ вони виділені (видно, саме цим і займались так довго, вибираючи ці рішення й видаляючи в них ПІБ отримувачів). Така собі гра в кішки й мишки. Зась вам знати, дорога громадо, кому ми земельку роздаємо.vidpovid_1Готуємо повторний запит, у якому розтлумачуємо, що дана інформація про розпорядження комунальними ресурсами НЕ МОЖЕ бути обмежена у доступі. У відповідь отримуємо ще одну відповідь, вже більш розлогу із обґрунтуванням: чому таки здолбунівчани НЕ дізнаються прізвищ власників земельних ділянок.

povt_zapyt_11

vidpovid2 (1) vidpovid2 (2)

vidpovid2 (3)

 Звертаємося за коментарем до медіа-юриста з ГО “Інститут розвитку регіональної преси” м.Київ Олександра Бурмагіна:

 “Ситуація очевидна. Для її оцінки достатньо процитувати частину 5 статті 6 Закону України “Про доступ до публічної інформації”:

 5. Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно. 

Відповідно, коли розпорядник інформації, а міська рада вважається розпорядником, починає ретушувати або іншим чином закривати ПІБ фізичних осіб та підприємств, які отримали комунальне майно – це порушення закону про доступ до публічної інформації.

 За таке порушення посадових осіб, які надали документи з неповною інформацією може бути притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.212-3 КУпАП. І практика штрафування небажаючих надавати інформацію за запитами за ст.212-3 на сьогодні є достатньо поширеною. Прокуратура складає протокол, а суд розглядає справу про адмінправопорушення і вирішує чи винна особа, і в чому саме.

 Чому такі відомості не хочуть надавати розпорядники, показує досвід отримання такої інформації журналістами в інших регіонах. Коли землю отримують ті, хто працює в управліннях із земельних питань або їх родичі, а квартиру за місяць з дати постановки в чергу може отримати прокурор, але не багатодітна родина, яка в черзі вже років 15″. Кінець цитати.

 Окрім того, вже є ж прецеденти судових рішень з подібних питань, де суди виносять рішення і зобов’язують чиновників відкривати інформацію. Шкода, що декларована відкритість насправді є бутафорією у виконанні Здолбунівської міської ради у таких питаннях. Тому ми змушені звертатись до органів прокуратури, адже після таких звернень міський голова значно швидше змінює свою думку й надає відповіді по суті, як це було, наприклад, дивись тут по запиту по доходам і повноваженням чиновників міської ради.

Микола ОрловВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети