Здолбунівська міська рада 8 років працює за рішенням, яке містить можливості для корупції – експерти

majnoЗ вересня 2013 р. Інститут аналізу державної та регіональної політики втілює проект “Громадський контроль – ефективна влада”. Зокрема, проводиться незалежний громадський моніторинг якості надання адміністративних послуг у сфері земельних відносин та використання об’єктів комунальної власності шести міських та селищних рад Волині та Рівненщини.

У центрі уваги дослідження та громадського обговорення виконання Закону України “Про адміністративні послуги” Устилузькою, Любомльською міськими та Шацькою селищною радами Волинської та Здолбунівською, Костопільською та Сарненською міськрадами Рівненської областей.

Нещодавно фахівці проекту провели антикорупційну експертизу рішення Здолбунівської міської ради «Про затвердження Порядку відчуження комунального майна територіальної громади міста Здолбунів». Виявили чимало норм, які суперечать вимогам чинного законодавства, а також те, що даний локальний нормативно-правовий акт було прийнято із порушенням процедури встановленої положеннями Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

А мова йде про ПОРЯДОК згідно із яким комунальне (громади) майно стає індивідуальним.

Виявлені факти просто таки кричущі. Наприклад, викуп комунального майна, яке було у оренді. В прийнятому Здолбунівською міською радою у 2005 році Порядку, достатньо було зробити на 25% невід’ємних покращень від вартості комунального майна і все, можете викупати і користуватись. Замінили вікна, двері на 25% від оцінка майна за балансовою вартістю, яка, як правило, завжди копійчана і майно ваше. А ЗАКОН трактує, що цих невід’ємних поліпшень має бути не менше ніж на 25% від РИНКОВОЇ оцінки вартості об’єкта нерухомості.

Чи, наприклад ст.19 Порядку у інтерпретації міської ради Припинення та визнання недійсними угод за результатами конкурсу, аукціону здійснюється на вимогу міського голови та членів комісії в разі порушення Порядку…Закон же трактує чіткі норми, порушення яких призводить до автоматичного визнання недійсним угод. Т.то виключається суб’єктивний фактор мера і членів комісії.

Ст.21 Порядку визнає, що право володіння, розпорядження приватизованим майном настає після підписання нотаріально засвідченої угоди, а експерти вважають, що з врахуванням норм чинного законодавства, таке право наступить після СПЛАТИ всієї ціни отриманого об’єкту.

seminar_3

Експерти проекту будуть пропонувати міськраді та зацікавленим представникам громадськості обговорити це питання найближчим часом його скасувати та прийняти новий, який би враховував подані  пропозиції та зауваження. Експерти вже підготували проект такого нормативно-правового акту із аналізом його регуляторного впливу. Коментар керівника проекту Інни Гайворонської (праворуч на фото):

З моменту прийняття розпорядження у 2005 році відбулось багато змін у законодавчому полі України тому Здолбунівська міська рада зобов’язана була коригувати власні рішення відповідно до чинних норм законодавства. Не виключаємо оскарження рішень, які стали наслідком користування даним Порядком, якщо буде доведено у суді, що об’єкт комунальної власності  передавався без дотримання обов’язкової норми: невід’ємні поліпшення не менше як на 25% від ринкової вартості об’єкта. Загалом метою проекту і даної експертизи зокрема, є аналіз подібних актів місцевого самоврядування та приведення їх у відповідність чинному законодавству. З цією метою ми проводимо подібні дослідження, даємо свої рекомендації та варіанти проектів рішень, які відповідають сучасному стану справ. Незабаром у Здолбунові  (друга декада лютого) відбудеться круглий стіл, де ми у колі спеціалістів та місцевих урядників обговоримо ці питання з тим, щоб важливі для громади питання землі, комунального майна вирішувались у відповідності до норм чинного закону.

Реакцію прокуратури Здолбунівського району очікуємо незабаром.

А ось і повний текст аналізу рішення міської ради.11 12 13 14 15 16 17 18 19Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети