Здолбунівська лікарня отримувала з хворих благодійні внески по встановлених “тарифах”

22394Прокуратурою Здолбунівського району проведено перевірку додержання Здолбунівською центральною районною лікарнею вимог законодавства України про охорону здоров’я та законодавства у сфері благодійної діяльності.

 Перевіркою з’ясовано, що під виглядом благодійної допомоги посадовими особами лікарні за надання певного виду медичної допомоги встановлюється плата у фіксованій сумі. Зокрема, упродовж 2013 року до Здолбунівської ІДРЛ, згідно з інформацією установи, надійшло благодійних внесків на загальну суму 319,6 тис. грн., з них, 163,5 тис. грн. в грошовій формі, які в переважній більшості отримані від фізичних осіб (від хворих). З початку поточного року надійшло 33,9 тис. грн.1348492568bol list

Упродовж березня 2014 року до лабораторії Здолбунівської ІДРЛ звернулася 331 особа для проведення аналізу «біохімія» і через касу «Ощадбанку», що знаходиться на території лікарні, сплатила благодійні внески на загальну суму 4965,00 грн. (орієнтовно внесок становить 15,00 грн.).

Аналогічно встановлено фіксований розмір благодійного внеску за проходження ультразвукового обстеження – 30 грн., а при обстеженні двох систем – 60,00 грн. Так, протягом березня цього року 75 осіб «виявили бажання» перерахувати благодійні внески за послуги УЗД на загальну суму 2270,00 грн.

За надання рентгенографічних послуг на пацієнтів покладається обов’язок сплати вартості плівки (30×40 коштує 12,00 грн., 24×18 коштує 8,00 грн.) в конкретно визначеній аптеці, яка знаходиться на території лікарні. Разом з тим встановлено, що рентгенкабінет частково забезпечується плівкою за рахунок Здолбунівської ЦРЛ.

Вищенаведене свідчить, що відповідальними особами Здолбунівської ЦРЛ допускається порушення принципу добровільності при отриманні благодійної допомоги від фізичних осіб.
На усунення вказаного порушення прокуратурою району внесено подання.

 Прокурор прокуратури Здолбунівського району  Ю. РудикВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети