Здолбунівська і чеська гімназії домовились про співпрацю

122143214Учні Здолбунівської гімназії відтепер матимуть тісні зв’язки з гімназистами чеського міста Шумперк. Знайомство чехів та здолбунівчан відбулося, коли нащадки чеських поселенців, які свого часу проживали на території Здолбунівщини, знімали у нашому краї фільм. Завітали вони тоді й до Здолбунівської гімназії, у приміщенні якої колись працювала чеська школа.
– Гостей приємно вразило, що ми пам’ятаємо історію, маємо багато інформації про той період, – розповів директор Здолбунівської гімназії Іван Гурійович Гнатюк. – Ми тоді багато спілкувалися з ними, обговорювали ідею організації музею нашої школи, у якому буде відображений і чеський період її історії. Йшлося й про перспективи запровадження вивчення чеської мови. Адже чеське коріння мають близько трьох десятків родин наших учнів.

А згодом здолбунівчанам надійшло запрошення від директора гімназії міста Шумперк відвідати їх навчальний заклад, щоб обговорити можливість двосторонньої співпраці. Наприкінці січня цього року делегація зі Здолбунова відвідала чеське містечко. Програма візиту видалася дуже насиченою, розповідає Іван Гнатюк. Наші земляки поспілкувалися з керівництвом місцевого навчального закладу, побували на прийомі у мерії міста Шумперк, відвідали чимало цікавих пам’ятних місць.
– Результатом візиту стала угода про співпрацю між нашими навчальними закладами, яку ми уклали з керівництвом тамтешньої гімназії, – повідомив Іван Гнатюк. – Тепер ми чекаємо на гостей, адже згідно з угодою у квітні-травні цього року учителі та учні гімназії Шумперка приїдуть до нас з візитом. А у вересні до Чехії поїдуть вже наші учні.
Проте взаємні візити – це не єдина складова співпраці. Передбачається, що учні Здолбунівської гімназії спіль­но з чеськими учнями писатимуть дослідницькі роботи з історії України і Чехії, також навчальні заклади організовуватимуть та втілюватимуть у життя інші проекти. Одним словом, співробітництво має бути різнобічним. За словами Івана Гурійовича, чеські колеги сподіваються, що співпраця між гімназіями згодом пошириться і на місцеві громади.

Марина СТЕПАНЮК, Нове життяВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети