Здолбунівська громада в пілотному проекті DOBRE тестуватиме індикатори ефективності послуг

Вперше у Здолбунівській міській раді сформовано відділ проектної діяльності, розвитку та міжнародних зв’язків, на який покладено важливі функції із пошуку додаткових можливостей для розвитку громади, залучення експертного, ресурсного потенціалу в Україні та за її межами. Нещодавно відбувся конкурс на заміщення вакантних посад у ньому і новопризначені головні спеціалісти Марія Орлова та Наталія Парійчук приступили до реалізації покладених на них функцій.

Нагадаємо, Програма USAID DOBRE запустила пілотний проєкт з розробки системи оцінки ефективності територіальних громад, у рамках якого відбулося опитування. 23 лютого відбулося перше засідання координаційної групи, де було презентовано результати опитування громад щодо оцінки ефективності та узгоджено наступні кроки щодо розробки системи. Більше 100 громад, серед яких і Здолбунівська будуть задіяні у цьому.

Опитування проходило з 2 до 11 лютого 2021 року серед усіх територіальних громад України. Загалом Програма USAID DOBRE отримали 124 заявки. Взяти участь у пілотному проєкті виявили бажання 111 громад із 23 областей України (усі, окрім Вінницької), а також три обласних центри Дніпро, Львів, Полтава. Лідери за кількістю заявок – Чернігівська й Тернопільська області – по 10 заявок, із Дніпропетровської – 9.

До складу координаційної групи з розробки системи оцінки ефективності територіальних громад  були запрошені представники місцевого самоврядування, Міністерства розвитку громад та територій України, експерти в роботі місцевого самоврядування. У ході зустрічі було презентовано результати опитування громад щодо оцінки ефективності та узгоджено наступні кроки щодо розробки системи.

Зважаючи на результати опитування, Координаційна група вирішила вибрати для першого етапу три послуги:

  • збирання/переробка сміття,
  • постачання питної води,
  • шкільна освіта.

Для розробки індикаторів за цими трьома послугами будуть створені Секторальні експертні групи, які розроблять критерії оцінки для Пілотного проєкту з урахуванням даних опитування. Наступним етапом, після звершення Пілотного проєкту, Програма DOBRE планує розробити індикатори для максимально можливої кількості послуг, які надають громади своїм мешканцям.

Секторальні експертні групи мають подати на затвердження Координаційної групи індикатори/критерії оцінки, за якими можна буде оцінити, що зазначені послуги надаються громадою ефективно, а громадяни ними задоволені. Перед запровадженням Пілотного проєкту, орієнтовно у середині березня, для представників громад буде проведено тренінг-навчання зі збору даних про ці послуги.

Коментує Здолбунівський міський голова Владислав Сухляк:

  • Є беззаперечне розуміння і підтримка того, що Здолбунівській громаді, владі, потрібно вчитися, співпрацювати із іншими, шукати партнерів, писати проекти, отримувати грантову і експертну підтримку. У мене з березня стартує тривале онлайн навчання по лінії одного із консультаційних офісів в Україні, нинішній відбір в пілотну програму – це теж хороший знак бути на одній хвилі із кращими громадами, а ще ми напрацьовуємо декілька ідей і хочемо тіснішої співпраці із ГО, яких  є декілька дієвих в нашій громаді, проте їх потенціал є значним але раніше не задіяним у співпраці із владою. Новостворений проектний відділ сподіваюся цю інтеграційну роль теж візьме на себе. Я вже підписав декілька листів підтримки ГО, які підготували проекти на різні конкурси за результати яких теж вболіваю. Активних людей, організації, ідеї є намір в нашій громаді підтримувати зараз і надалі!

Коментує гол.спеціаліст проектного відділу Марія Орлова:

  • Роботи багато, наша команда на чолі з головою повинна не тільки швидко та ефективно вирішувати усі супутні поточні питання, а і визначати стратегічні пріоритети розвитку Здолбунівської громади, оскільки відбувається лише формування всієї системи управління в громаді. Маючи досвід проектної діяльності та консалтингу ми не втрачали час і відгукувалися на проектні можливості від різних організацій, донорів. Це стосується і навчань в т.ч міського голови і заявок на проекти і не лише від міської ради, а і у співпраці з громадськими організаціями, комунальних установ. Не кожна із таких заявок є грантовою, деякі із них є пілотними, навчальними, просвітницькими, але все це змога показати потенційним донорам наше бажання до розвитку, нашу готовність до дій. Рада і це було одним із ключових моментів при подачі документів на посаду, що є повне розумінння важливості цього напрямку міським головою. Нам приємно, що така потужна програма, як DOBRE, взяла до уваги і нашу заявку і ми зможемо напрацювати та скористатися досвідом експертів щоб визначити індикатори успішності надання трьох послуг в громаді. Адже проектний підхід важливий у кожній галузі. А щоб оцінити прогрес і потреби, то потрібно переходити від описової у вимірювану площину індикаторів. Приймати зважені рішення і коригувати їх можливо лише за наявності ефективної системи моніторингу та оцінки.


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети