Здолбунівська громада підписала Меморандум про партнерство з Меною

21 квітня цього року було підписано Меморандум про співпрацю між Рівненською та Чернігівською областями, а вже 28 травня головою Здолбунівської громади Владиславом Сухляком разом із міським головою Менської громади Геннадієм Примаковим було підписано меморандум про співробітництво між громадами.

Здолбунівська МТГ має 32 тисячі населення та площу 150 кв.км, включає в себе місто і 13 сіл, утворена 12 червня 2020 року (за два тижні святкуємо 2 роки з дня утворення).

Менська МТГ має 24 тисячі населення, що розмістилися на площі 832 кв.км, утворена 29.12.2016, включає в себе 1 місто, 4 селища і 34 села.

Як зазначено в Меморандумі наші територіальні громади мають величезний потенціал для зростання. Цей потенціал може бути використаним ще більш продуктивно за умови нашої тісної співпраці, та встановлення режиму партнерства між нашими громадами.

В подальшому буде проведено консультації щодо визначення сфер та форм співробітництва та створено спільну робочу групу з розробки пропозицій щодо етапів розвитку партнерства, перспективних сфер підготовки проектів міжрегіонального розвитку в інтересах громад.

До найбільш важливих рішень та проектів, які готуватимуться в рамках партнерства, будуть залучатись фахівці та жителі обох територіальних громад.

Коментує Здолбунівський міський голова Владислав Сухляк:

Це історична подія: Здолбунівська громада підписала меморандум про співробітництво зі Менською громадою! Це перший меморандум про співробітництво на рівні громад Рівненської та Чернігівської областей! 🇺🇦
 Щиро дякуємо міському голові Геннадію Примакову та Менській громаді за теплий прийом!
Найближчим часом я ознайомлю керівників нашої міської ради із результатами візиту та буде проведено консультації щодо визначення сфер та форм співробітництва, визначення перспективних сфер підготовки проектів міжрегіонального розвитку в інтересах громад.
Негоже їхати в гості з порожніми руками🎁 тому перед поїздкою, звичайно ж, ми з моїм радником Миколою Орловим поцікавились потребами громади. Адже Менська громада, нажаль, сьогодні ще залишається з розбитими мостами, та частково “відрізана” логістично від автосполучення, і теж приймає ВПО. Тому, від Здолбунівської громади привезли бус гуманітарної допомоги.
Коментує радник міського голови Микола Орлов:
Для того щоб візит був продуктивним потрібна хороша попередня підготовка. У нас було декілька варіантів дій, проте ми хотіли налагодити співпрацю з дещо подібною громадою за розміром, з людьми, які не тримають скелети у своїх шафах, а готові ділитися успішними прикладами з нами, переймати наш позитивний досвід.
Дякую секретарю міської ради Юрію Стальніченко за таку відкритість і готовність та за спільну підготовку результативного візиту. Впевнений, що начфін Алла Нерослік зможе донести важливість фінансової прозорості нашому фінуправлінню.
Знаю, що буде чим обмінятися думками молодіжному простору HOME’ЯК Здолбунова із Менською бібліотекою, де є подібні відкриті локації. Але в Здолбунові немає унікального зоопарку з безліччю тварин в т.ч хижаків. Наш мер скромно промовчав, але ми, завдяки місцевому підприємцю Тишкуну привезли декілька піддонів хліба із собою, якого вистачило щоб і погодувати парнокопитних у зоопарку. Місцеві бізони приурочили до нашого візиту…народження малесенького бізончика, і його батько попри постійний супровід малого, таки дозволив нам себе погодувати, а малого пофотографувати!
У нас немає циркових студій і гімнастики, але є критий спорткомлекс де це може бути, якщо дітки з Мени приїдуть і покажуть, заохотять до такого. У Здолбунові немає таких спортзалів і  фітнес центру з масажем, мануальною терапією, але є багато бажаючих займатися, проте є школа чемпіонів світу з важкої атлетики, чого немає у колег. Мену може зацікавити розвиток рекреаційної інфраструктури бо у них велика територія громади, буде про що поговорити і директорам лікарень і про пакети послуг і про те як придбати, наприклад апарат МРТ, який є у Мені, чи як зробити реабілітаційне повноційне відділення, що є в планах у Здолбунові.
Тому потрібно розширяти і поглиблювати, як казав один колишній генсек, співробітництво. Бо лише тоді, коли воно буде на рівні відділів і управлінь, тоді воно вийде на рівень вищий ніж просто підпис на папері. І саме про таке співробітництво я говорю і раджу голові громади, інші варіанти можна знайти і без мене).
До речі, про гуманітарний вантаж.  Він збирався силами ГО ЗЕОН (М.Мокрик) та молодіжного простору HOME’ЯК (А.Кримська), Терцентру (А.Ліщинський) та з допомоги від партнерів, отриманої в рамках проектів. А доставлений завдяки водію Сергію з релігійної громади “Джерело життя”.
Окремої розповіді заслуговує сама поїздка і те що залишилося за офіційним часом візиту. Це незабутні враження теж і від розповідей про початок війни і побачене на власні очі на територіях, якими нам прийшлося буквально пробиратися до новоспечених партнерів, яким безмежно вдячні за дійсно теплий прийом!!


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети