Здолбунівська громада першою в області придбає військові облігації

20 лютого 2023 року було визначено первинного дилера для придбання державних цінних паперів. За рішенням конкурсної комісії, ним стало АТ «Державний експортно-імпортний банк України».

Що передувало цьому?

Під час обговорення можливих способів використання бюджетних коштів з користю для оборони і громади міський голова Владислав Сухляк поділився думкою про досвід сусіднього обласного центра з іншого регіону, де скористалися механізмом придбання «військових облігацій». Цю ідею підтримав експерт Партнерства «За прозорі місцеві бюджети», радник голови Микола Орлов, оскільки вважає цей механізм дієвим, ефективним, адже це і фінансування оборонних потреб країни та вигідний депозит бюджетних коштів, а самі ставки за державними облігаціями перевищують найоптимістичніші відсотки комерційних депозитів. Вклади захищені державою. Експерт поділився власним досвідом як фізичної особи роботи із брокером і придбання подібних цінних паперів.

Від ідеї перейшли до дій. Заступник міського голови Юрій Сосюк має значний попередній досвід банківської діяльності тому разом із фахівцями фінансового управління, юристами, бухгалтерами швидко склали запит до всіх 17 потенційних установ області які могли надати таку послугу для ОМС, отримали відповіді від декількох із них та ухвалили рішення про яке йдеться на початку матеріалу.

Таким чином  Здолбунівська міська рада першою на Рівненщині вирішила придбати у 2023 році державні цінні папери – облігації внутрішньої державної позики, які випущені державою в умовах воєнного стану і близька до завершення інновативної фінансової операції.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети