Здолбунівська гімназистка стала президентською стипендіаткою

shmendel marta

Марта Шмендель

Дівчата стали переможницями ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Відтак Марта та Ольга отримуватимуть президентську стипендію впродовж року.

Повідомляє офіційний сайт Президента України.

stipendiaМи зателефонували до директора гімназії, привітали із успіхом учениці й попросили І.Гнатюка прокоментувати цю подію:

– Для мене це несподівана, але дуже приємна новина. Якщо хтось і заслуговує на підтримку, то це такі діти, як Марта. Вона надзвичайно працелюбна, скромна і завзята дівчина. Я дуже за неї радий.

Телефонуємо родині Марти, яка проживає у знаному своїми молодими талантами селі Здовбиця. Піднімає слухавку тато Юрій:

– Дякую за приємну новину, сподіваюсь що цю стипендію не тільки призначать, а ще й колись виплатять:)

Вдалось поспілкуватись і з самою Мартою.

– Після виграшу конкурсу ім.Шевченка нам повідомили, щоб ми чекали на стипендію, тому я в принципі була готова почути цю новину. Люблю подорожувати, тому дуже сподіваюсь, що на отримані кошти зможу відвідати Італію. Мені подобається архітектура та мова цієї країни. Я трохи почала вивчати італійську, краще знаю німецьку, але найбільші успіхи у вивченні англійської.

-Люблю мандрувати, була з здолбунівськими харцерами у Польщі, дивлюсь, як люди живуть за кордоном і.. (тут несподівано 14 річна Марта перейшла на тему, яку я зовсім не очікував почути) оце дивлюсь, що зараз робиться в Україні, і розпач бере. Розумні люди за кордон виїздять, а  ми самі не хочемо йти до ЄС, правильніше ми хочемо, але ті, від кого це залежить, не все для цього роблять. Це ж такий шанс. Люди, коли живуть у кращому оточенні, і самі кращими стають.

Перед тим, як побажати успіхів у подальших конкурсах, запитуємо Марту, кого із своїх конкурентів з інших шкіл побоюється більше всього. На що отримали ще одну цікаву відповідь:

– Я їх навіть не знаю по прізвищам. Знаю, що приходять на олімпіаду, конкурс, а хто вони і звідки – не дуже цікавлюсь. Не через те, що я самовпевнена, а просто не надто замислювалася над тим, хто в мене є конкурентами.

Чому вибрала саме гімназію для навчання? Тому що гуманітарний профіль – то моє, мама вчителює: німецьку викладає – і міжнародні зв’язки у гімназії хороші.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети