Здолбунівська дерев’яна політика

gidrop_1 (4)Спочатку про висадку дерев, хоча дерева-це голосно сказано. Було їх штук п’ять, решта- малюсеньки сосенки, які на днях утворили алею “Небесної сотні” у здолбунівському гідропарку. Ну нехай ростуть. Садити не зрізати. Ініціатори дійства-міська рада, сподівається що з них виростуть дерева які і утворять справжню алею. Алею, яка до цієї висадки називалась Алеєю випускників. Впорядкована, асфальтована, тепер ще і засаджена, в один момент була перейменована на злобу дня. Так само швидко, як і площа перед БКЦ, яка вимощена і впорядкована була цементним заводом перед ймовірним приїздом очільника попереднього режиму в Україні. Цікаво, що ще додасться до того що вже зроблено цементниками, за кошти міської ради до дня міста цьогоріч.alea_1 alea_3 alea_2

Алею висаджували акуратно, дехто дуже щиро, дехто в гарних туфлях, костюмах, хтось примудрявся це робити із дамськими сумочками на плечах…

Серед тих хто висаджував алею в пам’ять загиблих в боротьбі із режимом регіоналів, були …і самі регіонали. Так, вони не стріляли, вони просто в міру своїх скромних сил підтримували режим на місцях…gidrop_1 (1)aleya vypusknikiv

Тепер про інші дерева. Теж висаджені, але і в міському парку по вул.Грушевського. Сьогодні з десяток молоденьких повстало біля тих стовбурів, що з обрізаними гілляками стоять як ті новобранці поголені але не повалені.dereva_park (1) dereva_park (2) dereva_park (3) dereva_park (4)

На сесії міської ради 19 березня Ірина Сирота запевняла, що ці стовбури не надовго і мають бути зрізані під корінь, просто не вистачило пили потрібного діаметру чи довжини.

А от куди будуть падати ті стовбури? Чи не на нові хиткі деревця? Поживемо побачимо.dereva_park (5) dereva_park (6) dereva_park (7)

А може вони і НЕ МАЛИ бути зрізані. Є такий спосіб обрізання дерев – топінг, коли повністю знищується крона і залишається стовп. Саме такі стовпи тепер стирчать вздовж вулиць Здолбунова та у парку. Цей спосіб у всьому світі вважається самим варварським, дороговартісним та небезпечним через рецидив відрощування гілок, які з часом відростають і не щільно кріпляться до стовбура та можуть відвалитись.

Ось скріни із сайтів, які описують різновиди догляду за деревами в т.ч український сайт, який пропонує послуги з обрізки дерев (як різниться опис і оцінка шкоди екологами і постачальниками послуг). toping_4 toping_3 toping_1 toping_2А це чудова англомовна стаття про 5 ознак шкідливості топінгу.

toping_5

Ще одне “остовбуровування” провели сьогодні біля початкової школи ЗОШ1. На цей раз патріотично налаштовані хлопці із пилами надійно пошматували одне із улюблених росіянами дерев-березу.obrizka derev (6)

І все б політичним гумором можна було б і закінчити якби не одне але. Все обрізане в т.ч і товсті частини стовбура летіли донизу і нищили огорожу здолбунівської школи до того ж де навчаються діти 1-4 класів, яким огорожа зовсім не зайва.obrizka derev (13) obrizka derev (22) obrizka derev (17) obrizka derev (23)

На місці директора цієї школи то вже можна звертатись до суду за відшкодуванням збитків за псування майна, а якщо не буде звертатись то можна батькам гроші на школу не здавати, все рівно своє майно ніхто не цінує. Навіть попри те, що ця сітка і так давно не нова і латана – перелатана, та все ж щоб не було бажання у інших її доламувати. Після того як поїхали висотники, приїхав бус і  інші хлопці з пилами, які все акуратно розрізали і повкладали у свій бус, напевне це така собі послуга самовивозу. Врешті решт березу допиляли. Міцна така, судячи по обрізаних колодах та пеньку. І за нею відкрився інший чудовий вигляд оскальпованих дерев.obrizka derev (24)

derev (7)

Як не пошкодились лінії електропередач від падіння гілок, то дивина, хоча над відновленням ліхтаря на електроопорі таки прийшлось трохи погратись. Сподіваємось світло у районі вул.Галицького сьогодні вечором все ж є.

Як безпечно і цивілізовано обрізати високі дерева можна переглянути тут

Отакі то у нас у Здолбунові дерев’яно-політичні справи.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети