Здолбунівщину відмітили на семінарі з питань розробки програм розвитку громад

Близько 37 млн.грн залучено з різних джерел фінансування на розвиток громад по проектній діяльності впродовж 2012-2013 років – повідомив, відкриваючи навчально-методичний семінар з питань розроблення проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, заступник голови обласної ради Олександр Чуприна.seminar v oblradi

Сьогодні, 3 жовтня, за ініціативою заступника голови облради Олександра Чуприни, відбувся навчально-методичний семінар з питань розроблення проектів та програм розвитку місцевого самоврядування із головами районних рад, сільськими, селищними головами області.

Повідомляє прес-служба Рівненської облради

Метою заходу стало бажання обласної влади ще раз роз’яснити та стимулювати лідерів місцевих громад до розробки проектів та програм розвитку, які дадуть змогу залучити грантові кошти різноманітних діючих сьогодні в Україні Фондів. Активна діяльність сільських (селищних) голів у цьому напрямку дасть змогу реалізувати соціальні проекти та, зрештою, покращити рівень життя мешканців міст, сіл та селищ області.

У роботі семінару взяли участь начальник управління правового забезпечення та взаємодії з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні – Ольшанський Анатолій Іванович; президент Західноукраїнської регіональної непідприємницької громадської організації «Волинський ресурсний центр» – Кашевський Василь Вячеславович; координатор обласного ресурсного центру громад проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду ІІ» – Кашевська Ольга Ярославівна та 160 представників територіальних громад області.

Олександр Петрович Чуприна проаналізував діяльність територіальних громад області за період  2010-2013 років щодо участі у різних грантових проектах.

Зокрема він повідомив, що за цей період на розвиток громад по проектній діяльності, враховуючи різні джерела фінансування, залучено близько 37 млн.грн.

–     по Всеукраїнському конкурсу громадами області отримано понад 10 млн. грн. коштів державного бюджету; В цьому році Уряд виділив понад 42 млн. грн. на реалізацію проектів, які стали переможцями Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2012 року. Зокрема, Рівненська область отримає 2,9 млн. грн. для 22 проектів місцевих громад.

–     по проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» територіальними громадами залучено понад 7 млн. грн. коштів Європейського Союзу (90 проектів переможців)

–                по обласному конкурсу – понад 1,5 млн. грн.

Тільки в 2013 році з обласного бюджету виділено майже 1 млн. грн. для реалізації проектів обласного конкурсу.

За три роки активність громад області в написанні проектів збільшилась майже в п’ять разів.

Люди побачили реальні позитивні результати, повірили і готові до співфінансування. Вже в цьому році громади готові співфінансувати проекти обласного конкурсу в межах  1,2 млн. грн.

В Дубенському та Здолбунівському районах запроваджено практику проведення районних конкурсів.

Зокрема, в Здолбунівському районі з 2011 року щорічно проводиться конкурс проектів ініціативних груп територіальних громад. За три роки на районний конкурс подано 32 проекти, з яких переможцями стали 24.

Райони області, де активно та результативно проведено роботу щодо написання проектів та участі громад в різних конкурсах – Березнівський район – 21 проект-переможець, Костопільський район – 22 проекти-переможці, Корецький район – 22 проекти переможці.

Обласна рада спрямовує громади на пошук резервів, додаткових можливостей – постійно проводяться навчальні семінари, наради із сільськими та селищними головами, щодо питань альтернативного наповнення місцевих бюджетів.

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети