Здолбунівщина та інфекції: хто кого?

Управління Держпродспоживслужби в Здолбунівському районі, проаналізувавши показники інфекційної захворюваності, надані ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України», повідомляє:

за 6 місяців поточного року серед населення району не реєструвались випадки таких інфекційних захворювань, як холера, черевний тиф і паратифи, інші сальмонельозні інфекції, шигельоз (дизентерія), кампілобактерний ентерит, ієрсиніози, туляремія, сибірка, бруцельоз, лептоспіроз, лістеріоз, правець, дифтерія, менінгококова інфекція, орнітоз, рикетсіози, сказ, вірусні геморагічні гарячки, кір, краснуха, гострі вірусні гепатити В та С, епідпаротит, малярія.

Відмічається зниження захворюваності на кашлюк, хронічні вірусні гепатити, інфекційний мононуклеоз.

В цілому ж інфекційна захворюваність серед населення району без носіїв, грипу і гострих респіраторних захворювань в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року зросла на 6,8%.

Захворюваність всією групою гострих кишкових захворювань (викликані встановленими та невстановленими збудниками), хоча і є значно нижчою середньообласного показника, проте в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросла в 2 рази і становить 12 випадків. Всі випадки зареєстровані серед дітей до 4 років.

Відмічено значний ріст захворюваності гострим вірусним гепатитом А – 16 випадків проти 1 випадку за аналогічний період минулого року. Для даної інфекції характерна циклічність багаторічної динаміки (періодичні підйоми захворюваності спостерігаються з інтервалом від 3 до 10 років), здатність до швидкого поширення. Враховуючи, що територія нашого району є ендемічною для цієї інфекції, з 2005 року відмічалось зниження захворюваності, а з 2009 року реєструвались лише поодинокі спорадичні випадки захворювань, існують всі передумови до різкого підйому захворюваності після періоду відносного благополуччя.

На 26,7 % зросла захворюваність на туберкульоз органів дихання (19 випадків), в тому числі підтверджений бактеріологічно – ріст на 11,1% (10 випадків).

Відмічається ріст захворюваності на хворобу Лайма. Якщо протягом 2014-2015 років дане захворювання не реєструвалось серед жителів району, то за І півріччя поточного року зареєстровано 3 випадки. Хвороба Лайма (іксодовий кліщовий бореліоз) передається через покуси кліщами, одним із виражених піків сезонної активності яких є серпень-вересень. Тому необхідно по можливості уберігатись від покусів кліщів, не варто забувати про репеленти (засоби, що відлякують кліщів). Всім особам, що підпали під напад кліща, рекомендується звернутись до лікувального закладу, де буде надано медичну допомогу (видалення кліща, обробка місця укусу) та необхідні рекомендації. При відсутності можливості звернутись до лікаря, видалення проводять самостійно.

З початку року в районі зареєстровано 1 випадок ботулізму, пов’язаний із вживанням консерв домашнього приготування. Застерігаємо населення  щодо ризиків зараження ботулізмом при вживанні  консервованої  продукції, особливо м´ясної та рибної, виготовленої із порушенням технології.

В І півріччі поточного року випадків захворювання лептоспірозом не зареєстровано, проте в районі існує значний ризик виникнення та розповсюдження даного захворювання, ріст захворюваності на яке спостерігається в літньо-осінній період. Слід зазначити, що в останні роки показники захворюваності на лептоспіроз в районі є одними з найвищих в області. В минулому році зареєстровано 5 випадків даного захворювання, два із яких мали летальний наслідок. Профілактичні заходи, які при лептоспірозі в першу чергу спрямовані на боротьбу із синантропними гризунами, тобто проведення систематичних дератизаційних заходів, що сприяють зниженню епідемічної активності осередків, в районі не налагоджені належним чином. Знижують ефективність дератизаційних заходів несанкціоновані сміттєзвалища, нерегулярна очистка від побутових відходів населених пунктів.

 

 

Помічник лікаря-епідеміолога відділу державного нагляду

за дотриманням санітарного законодавства управління

Держпродспоживслужби в Здолбунівському районі                                                          І.Місюра

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети