Здолбунівщина чекає змін – погляд Миколи Орлова

в ожиданииНюх, щоправда притуплений, адже на нього суттєво впливають події на сході країни, реакції на події в країні нової-тимчасової-старої влади, людські обговорення очікувань змін у країні.

Україна отримала нову легітимну владу. На вибори люди йшли самостійно й добровільно, а отже, і голосували також. Щоправда кожного разу новій владі ми готові надавати все менше й менше часу на початок радикальних змін у країні. Кучма правив два терміни, Ющенко вже один, Янукович не добув і одного терміну, виконуючий обов’язки, новий.

Хтось голосував за Порошенка, багато хто просто за обіцянку припинити війну. Тому ні 100 днів, ні спокою новому Президенту та його команді не бачити. До речі, а хто нова команда Президента? Більшість очікувала, напевне, щось на зразок представлення губернаторів і прем’єра разом у залі, де відбувалась інавгурація 8 червня.

Сьогодні 18 червня, не те що призначень, навіть обрисів нових керівників в областях не видно. Без команди і своєї вертикалі рейтинг розлетиться миттєво. Безумовно, зупинити війну-це питання номер 1. І ми знаємо Порошенка в першу чергу як дипломата, та ось біда – опоненти мало знаються на міжнародному праві й сучасній дипломатії. Чи довіриться своїм зв’язкам і дипломатичним здібностям, а чи послухається українських кабінетних генералів – вже незабаром ми це побачимо.

І якщо до Порошенка питань ще не встигло накопичитись через надзвичайно малий термін його легітимності, то до ВРУ та силовиків їх надзвичайно багато. Якщо коротко, то якби вони та їх діти були на передовій, то й  помилок би помічали  менше.

Як би не закінчилась кампанія на сході країни: чи бетонною стіною перед ним чи після нього, ми надовго маємо вулкан нестабільності в Луганську та на Донбасі. Мені так подобаються спічі луганських пенсіонерів, які отримують пенсію з українського бюджету, субсидію на комунальні послуги, дотації на шахти і при цьому досі з піною доводять, що саме вони годують голодранців із західної України та вимагають незалежності Луганська…А ще мене «тішать» біженці-чоловіки зі сходу країни, вони, напевне, вже й не чоловіки…

Сила людського невдоволення і дріжджі Майдану досі сильні. Колотить громади з багатьох питань. Відправка військових без обмундирування на схід, призначення керівників без обговорення із громадськістю, хабарництво й кумівство, цинічне саботування змін.

Варто нагадати декілька періодів, наприклад, сучасної Аргентини, де протягом року-двох мінялась значна кількість президентів. Просто тому, що не було ефекту задоволення очікувань населення. А очікування в українців – будь здоров. Нам вже набридло дивитись на Литву, Польщу й Чехію, які з однакових політично умов і з набагато гіршими природними багатствами нам тепер демонструють приклад стабільності розвитку та прогресу демократії.президенти Аргентини

Президенти Аргентини

Я, особисто, жодного дня не був у виконавчій владі, тому що й досі не вірив, що аргументація «на користь громаді» буде важливіша за команду по вертикалі «зроби, бо так треба». Може, це оновлення в країні винесе на поверхню саме нові аргументи у своїй роботі, тоді й на посади будуть призначати не просто нову СВОЮ людину, а знаючу і вміючу, яка зможе мати такий привілей, як  плани розвитку громади й території, а не схеми власного збагачення та «корпоративної мовчанки».ожидание чуда

Та не все залежить від Президента. Ми самі маємо хотіти змінюватись. Варіант «я більше не хочу давати хабарів, але коли будуть давати мені-то що ж тут такого» не проходить. І не просто попередження, а жорстка відсіч має бути на такі факти. Поки що це найбільше зло України після війни. Тут і люстраційних комітетів створювати не потрібно. Викресліть усіх хабарників, вимагачів, організаторів тендерів та їх монопольних переможців, і залишаться ті, з кого і треба вибирати. Так, і ще викресліть тих, хто не хоче розслідувати справи попередників. Там багато резерву знайдеться підлатати бюджети різних рівнів. Земелька, відкати, ремонтні роботи, дороги, ставочки. Переглянути і привести у відповідність до законодавства. Читайте правильно: «не віджати й передати своїм людям», а по совісті й закону відновити справедливість. Можливо, з правом амністії в т.ч фінансової для тих, хто добровільно відшкодує збитки.вислів

Наприклад, прибрав хтось до рук ставочок за недорого. Переукласти угоду і вказати реальну плату за оренду, відновити доступ жителів до ставка, зробити селу дорогу, тоді господарюйте й надалі. Варіант? Варіант, якщо на посаді, наприклад, голови РДА, ОДА буде людина, не пов’язана із тими, хто може подзвонити і щось запропонувати чи нагадати із минулого життя.

На обласному рівні обговорюють кандидатури майбутнього ймовірного керівника ОДА. Перебирають перших осіб обласного УДАРУ, згадують колишнього губернатора Матчука, меншого Луценка, таємничого підприємця з Дубно. Оцінюють шанси зайти когось в парламент, який за мить від розпуску. Публічно процес не обговорюється, швидше все на здогадках.

Ситуація в районах така ж. Нинішні голови РДА ламають голови, чи залишиться хтось із них на посаді, чи всі гуртом як прийшли, так і підуть. А хтось зірвався з непоганого місця, хтось вже встиг і зірвати на посади заступників собі помічників. Хто вони завтра –безробітні чи асимілюються в нову вертикаль влади? Як пройде адміністративно-територіальна реформа? Кулуарно-кабінетні домовленості й доведені плани укрупнення, чи все-таки дослухаються до аргументів провести науково-практичне дослідження, визначивши реальні центри тяжіння робочої сили, концентрації основних фондів

Здолбунівський район. Влада у «Свободи» не залишиться, буде новий голова РДА. Хто впливає на цей процес, які прогнози? Впливають голова райради Василь Тимощук – екс-кандидат до ВРУ від УДАРУ на останніх виборах до ВРУ, який може повторити цю спробу і на позачергових виборах. Любомир Кінах – екс-голова Здолбунівської РДА, успішний підприємець, керівник штабу Порошенка в районі. Решта зацікавлених осіб впливатиме менше. Не впевнений, що й у громади будуть питати публічно, кого вони бачать керівником РДА, хоча хто сказав, що громада сама не може запропонувати своїх кандидатур на голову, заступників, керівників відділів РДА.

Чи буде новопризначений голова РДА продовжувати працювати «пожежником», латаючи там, де тонко в районі, чи знайдеться час для стратегічних речей позиціонування району і підготовки до реформ?volk

Будучи людиною, яка професійно цікавиться місцевим самоврядуванням та державним управлінням, я визначив декілька стратегічних напрямків, які хотілось би реалізувати в нашому районі:

  1. Позиціонування і брендування району (в контексті майбутньої адмін.-тер.реформи й реформи місцевого самоврядування), даючи відповідь на запитання: хто ми? Чим ми відрізняємось від іншої територій і громад?
  2. Переатестація персоналу РДА і започаткування реально діючого кадрового резерву в т.ч з  випускників ВНЗ, які мають бажання до держслужби.
  3. Вивчення потреб бізнесу (виставки, семінари, зустрічі з партнерами з інших регіонів, країн, навчання….) і створення інвестиційної карти регіону (візуалізованої) і перекладеної на англійську та польську мови.
  4. Започаткування соціального замовлення послуг для НГО, щоб активізувати роботу останніх.
  5. Перегляд стратегії розвитку району і напрацювання «Дорожньої карти району», де буде визначено декілька пріоритетів, наприклад енергетичний, інформаційний і розвиток громадянського суспільства, інвестиційний.

Інтрига триватиме не довго, всі в очікуванні змін, чекаю їх і я!

Микола ОрловВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети