Здолбунівські водойми ще холодні і не зовсім безпечні

Напередодні купального сезону фахівці обласного лабораторного центру взяли проби води у водоймах області, зокрема з басівкутського водосховища.
За результатами досліджень оз.Басів Кут не відповідає санітарним нормам за окремими санітарно-хімічними показниками: за кольором – 2,5 см (забарвлення не повинно виявлятись у стовпчику не менше 10 см), рН – від 8,7 до 8,75 (водневий показник не повинен виходити за межі 6,5-8,5) та біологічній потребі в кисні (БПК) – від 6,8 до 8,6 мгО2/дм³ (норма для розрахункового періоду – до 4,2 мгО2/дм³).
Епідеміологічні показники безпеки відповідають гігієнічним вимогам: збудників захворювань, життєздатних яєць і личинок гельмінтів та цист, ооцист патогенних кишкових найпростіших не виявлено.
Відхилень від показників радіологічної безпеки також немає.
Щодо стану інших водойм, то невідповідність води за мікробіологічними або хімічними показниками фіксувалась:
– у водосховищі на р.Устя на «дитячому пляжі» по вул. Старомильській в м.Здолбунів (за вмістом зважених речовин, забарвленістю);
– у малопроточному ставі місця масового відпочинку «Гідропарк» по вул. Шевченка, м.Здолбунів (забарвленість, БПК5);
– у малопроточному ставі пляжу по вул. Заводській в м.Здолбунів (зважені речовини, колір, БПК5);
– на р.Стир у місці масового відпочинку смт Зарічне (pH);
– у місці стихійного купання населення м.Корець (район Замок, район Гребля) на р.Корчик (ЛКП);
– на міському пляжі (р.Случ) м.Сарни (ЛКП).
Безпечним для купання, на разі, є місце відпочинку в КП ДСОК “Електронік-Рівне” РМР.

Рівненський обласний лабораторний центрВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"

Comments are closed.

 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети