Здолбунівчанин домагається спростування міліцією недостовірної інформації

Громадський активіст Євромайдану, здолбунівчанин Анатолій Бондарчук вимагає від прес-служби рівненської міліції спростувати оприлюднену нею інформацію про те, що нібито він «побився з перехожими» 6 січня. Анатолій Бондарчук заніс заяву в міліцію з цього приводу та поширив її серед ЗМІ. Міліція не коментує, чи згідна вона з вимогами активіста.

Повідомляє ЧЕТВЕРТА ВЛАДА

Відкритий лист адресований начальнику УМВСУ в Рівненській області Василю Лазутку.

У листі Анатолій Бондарчук згадує про міліцейський прес-реліз, поширений 6 січня 2014 року, в якому , за словами активіста, оприлюднені недостовірні відомості щодо нього. Ці відомості порушують право на повагу до честі та гідності.

«По-перше, у  повідомленні вказано “цього разу з двома перехожими рівнянинами побився активіст Бондарчук А.В. разом з іншими представниками Євромайдану в місті Рівному”.

Однак, в ніч з 5 на 6 січня ні я ні інші  представники Євромайдану  не билися з двома перехожими рівнянами. Я справді знаходився близько 2 години 6 січня на  майдані Незалежності у м. Рівному разом з активістами рівненського Євромайдану. Конфлікт виник між сторонніми перехожими, які не мають жодного стосунку до діяльності рівненського Євромайдану. Двоє затриманих осіб надали пояснення, які підтверджують мою непричетність до інциденту, а також непричетність учасників рівненського Євромайдану. Також я особисто звернувся із заявою до Рівненського МВ УМВС, в якій повідомив, що до мене раптово підбіг невідомий чоловік  та сильним поштовхом збив мене з ніг.  Це можуть засвідчити всі присутні особи на майдані Незалежності (як Євромайданівці так і просто перехожі). Я не вчиняв жодних дій, спрямованих на нанесення тілесних ушкоджень, не мав наміру когось бити або спонукати до бійки, адже усвідомлював, що такі дії є протиправними та недопустимими на рівненському Євромайдані. Крім цього мою непричетність до конфлікту підтвердили також самі учасники бійки, які зазначили, що не мають жодних претензій ні до мене, ні до інших учасників Євромайдану.» – йдеться у відкритому листі.

Анатолій Бондарчук також вважає неправомірним поширення у згаданому контексті його імені та прізвища.

«У повідомленні СГЗ УМВС в Рівненській області вказує, що  побився нібито я, а відкриття кримінальне провадження відкрито за ч.2 ст. 296 ККУ (хуліганство). Проте згідно ст. 62 Конституції особа вважається невинуватою у вчинені злочину доки її вину не буде доведено у встановленому законом порядку. Саме тому ст. 296 Цивільного кодексу України забороняє поширювати імена осіб, які вчинили адміністративне чи кримінальне правопорушення до набрання законної сили відповідним судовим рішенням. Однак, як вбачається із наявних повідомлень на сайті  СГЗ УМВС в Рівненській області ревно оберігає та не поширює прізвища та імена осіб, які підозрюються у вбивствах, зґвалтуваннях, торгівлі наркотиками, проте із блискавичною швидкістю поширює прізвище євромайданівського активіста, який нібито з кимось побився.

По-друге, висловлювання ”два перехожих рівнянина з однієї сторони та Бондарчук А.В. з іншої, отримали тілесні ушкодження” також є невірним. Я наголошую, що я не вступав у конфлікт з двома рівнянами, не є його стороною. Я отримав тілесні ушкодження від стороннього невідомого чоловіка,  який раптово підбіг  та сильним поштовхом збив мене з ніг. Я особисто не наносив тілесних ушкоджень будь-яким особам, про що свідчать моя заява та пояснення допитаних учасників конфлікту» – наголошує громадський активіст.

«По-третє, висловлювання “Конфлікт було припинено нарядом міліції. Всіх учасників запросили до Рівненського міського відділу” знову ж таки неправдиве та неточне. Самі активісти Євромайдану, які спостерігали за конфліктом сторонніх осіб,  викликали міліцію, а коли  прибув наряд міліції, сутички припинилися. Одразу після цього ні мене ні інших учасників Євромайдану не запрошували до міськвідділу.

По-четверте, висловлювання “Бондарчук А.В. попередньо від … обстеження щодо … стану сп`яніння відмовився” не відповідає дійсності. Я не відмовлявся від обстеження на стан сп`яніння. Адже мені ніхто й не пропонував його проходити. Я сам особисто в ніч з 5 на 6 січня з`явився до Рівненського МВ УМВС для подання відповідної заяви про вчинене правопорушення. При цьому жоден із представників правоохоронного органу не запропонував мені пройти таке обстеження.» – пише у листі до міліції Анатолій Бондарчук.

Громадський активіст звертає увагу на ще одну недостовірну інформацію, поширену у згаданому прес-релізі:

«По-п`яте, у публікації йдеться, що “Учасники конфлікту пояснили, що сутичка відбулася на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин і на даний час будь-яких претензій один до одного вони не мають”. Однак, хочу зазначити, що я не був учасником бійки, неприязних стосунків ні з ким із учасників конфлікту на мав. Більше того, наголошую, що жоден з учасників бійки на мене не вказав.»

Зважаючи на те, що поширена нформація є недостовірною та на підставі ст. 277 ЦК України, Анатолій Бондарчук вимагає в рівненської міліції:

  1. Розмістити текст спростування на сайті http://rivne.mvs.gov.ua/ на одній сторінці поряд з публікацією від 6 січня 2013 року «СЬОГОДНІ ВНОЧІ НА ЄВРОМАЙДАНІ НЕ ОБІЙШЛОСЯ БЕЗ ПРИГОД» наступного змісту:

СПРОСТУВАННЯ: Не відповідають дійсності та є недостовірними поширені в публікації «СЬОГОДНІ ВНОЧІ НА ЄВРОМАЙДАНІ НЕ ОБІЙШЛОСЯ БЕЗ ПРИГОД» наступні відомості

“Цього разу з двома перехожими рівнянинами побився активіст Бондарчук А.В. разом з іншими представниками Євромайдану в місті Рівному”

”два перехожих рівнянина з однієї сторони та Бондарчук А.В. з іншої, отримали тілесні ушкодження”

“Конфлікт було припинено нарядом міліції. Всіх учасників запросили до Рівненського міського відділу”

“Бондарчук А.В. попередньо від … обстеження щодо … стану сп`яніння відмовився” .Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети