Здолбунівчани врятували дітлахів, що тонули

потопаючий19 липня у Здолбунові, поблизу цементного заводу тонуло п’ятеро дітей. На території однієї бази відпочинку знаходилося декілька компаній, серед яких була компанія з семи підлітків. П’ятеро з них взяли старого дерев’яного човна, котрий був пришвартований на заболоченому озері та відпливли від берегу на декілька десятків метрів. Через деякий час відпочиваючі на березі люди почули крики про допомогу. На озері не було видно човна і виднілись тільки голови дітей з води, які продовжували кликати на допомогу.

На дворі були сутінки, саме по цій причині було важко зрозуміти чи справді підліткам була потрібна допомога, чи можливо це був просто невдалий жарт. Одна з дівчат, яка зуміла підпливти ближче до берегу, повідомила про те, що човен затонув, а її друзі погано вміють плавати. Дівчині допомогли вибратися з болота, вона була геть обезсиленою та втрачала свідомість. На щастя серед відпочиваючих була лікар, яка зуміла оцінити її стан здоров’я та надала допомогу.

Не довго думаючи, на крики про допомогу відгукнулися лише двоє з юравеликої кількості відпочиваючих на березі людей – Юрій Сусол (на першому фото) та Руслан Цалковський. Вони кинулися у болото та попливли до підлітків. Руслан підтримуючи на воді одразу двох дітей, допоміг допливти до берегу. Ще одна дівчина зуміла разом з ними вибратися самотужки. У цей час приїхала швидка допомога, лікарі якої оглядали дітей, які були уже на березі.

Найважче становище було з одним із підлітків, який не вмів плавати та пішов на дно. Юрій пірнав на дно болота, шукаючи підлітка. Ситуацію значно ускладнювала в’язкість води, мул та погана видимість. Йому вдалося дістати хлопця з дна, який уже не дихав. Самотужки доправити до берегу підлітка було не можливо, тому ним було прийнято єдине правильне на той момент рішення – дотягнути потерпілого до очерету, який давав можливість затриматися на воді не тонувши у болоті.

русланЮрій надав першу медичну допомогу, звільнивши легені дитини від води та зробив штучне дихання. Згодом він відчув, що хлопець почав дихати. Протягом двадцяти хвилин Юрій підтримував потерпілого на воді. За цей час приїхала служба МНС та нажаль у них не виявилося ніяких спецзасобів для спасіння на воді. Руслан знайшов на території бази дерев’яну конструкцію, та разом з одним з прибулих МНСників попливли на допомогу. Хлопця положили на конструкцію та доправили до берегу. Підлітка забрала швидка допомога. Наразі (на момент написання статті-прим.ЗС) він знаходиться у реанімації Здолбунівської центральної районної лікарні.

Юрій ДрачукВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"

Comments are closed.

 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети