Здолбунівчани вчаться використовувати енергію ефективно

15-16 жовтня у місті Луцьк пройшов семінар по енергоефективності та соціальному забезпеченню населення. Організаторами  є проект USAID “Муніципальна енергетична реформа в Україні”. Активіст Ольга Ферар на протязі 2 днів навчалась  вірно заохочувати людей до зберігання тепла в будинках та економії комунальних послуг і витрат по ним.
залежна
ЗС: – Скажіть що потрібно робити у місті щоб економити енергоресурси і власні кошти?
Ольга:- Варто змінювати своє відношення до енергоресурсів і розуміти що вони є вичерпними, а не лише про те, як це відобразиться на гаманці. Хоча в наш час це теж доволі актуально. Люди повинні зрозуміти-субсидія це допомога фінансова, але аж ніяк не для того, щоб продовжувати не закривати воду коли чистимо зуби.
ЗС: -Як заохочувати людей до збереження тепла?
Ольга:- Всім мешканцям будинків варто зрозуміти – дім це їхня маленька країна. Вона потребує реформ, змін і покращення. Я агітую за ОСББ. Люди повинні не чекати від когось, а бути самі хазяями свого житла. Завдяки цьому можна утеплювати будинок, замінювати вікна і двері підїзду та чітко розпоряджатись власними коштами. разом тепліше
ЗС: – Де людям можна взяти кошти на утеплення, це все ж чимала сума?
Ольга:- Зараз держава заохочує наш рух до Європи у сфері енергоефективності. Діють різні програми кредитування. Особливо вигідні умови для ОСББ і для тих, хто вже отримує субсидію. При якісному утепленні – вкладення себе окуповують за 5-8 років.
ЗС:- Куди звертатись мешканцям міста за консультацією по створенні ОСББ, чи бажаючим справді економити різними способами? 
Ольга:- На проекті я отримала безліч контактів професіоналів утеплення, виробників якісних вікон які справді економлять тепло, та людей що можуть допомогти в будь-яких інших питаннях. Кожен мешканець міста може звернутись до мене в соц мережах і разом з професіоналами допоможемо економити. Також саме для нашого міста я домовилась з організаторами проекту про навчальні матеріали. Вони будуть розміщуватись у під”їздах і також їх можна буде отримати у руки при зустрічі.
ЗС:- Що побажаєте нашим читачам?
Ольга:- Хочеться сказати – наша країна по трохи змінюється і ми повинні не лишатись байдужими до  її витрат і землі вцілому. Тим більше це важливо і на рівні садочків, шкіл. Це здоров”я наших дітей і наше з вами тепло. Варто цікавитись про всі можливі шляхи економії та будувати альтернативну енергетику. Гуртом мешканці будинку можуть економити до 50 % витрат.  не грійте стіни



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети