Здолбунівчани продовжують надсилати нові пропозиції до проекту бюджету міста на 2016 рік
До проекту бюджету Здолбунова на 2016 рік продовжують надходити пропозицію від мешканців міста. За два з половиною місяці мешканці Здолбунова подали більше 40 пропозицій до проекту бюджету на наступний рік. Характер пропозицій різний, зокрема, вони охоплюють широке коло питань від облаштування велодоріжок в міському Гідропарку до встановлення огорожі навколо дитячого садочка, ремонту тротуару та нанесення на дорожнє покриття перед усіма навчальними, дошкільними та позашкільними закладами пішохідних переходів.
Збір пропозицій до бюджету міста на наступний рік стартував 17 серпня. За два з половиною місяці, станом на 10 листопада через електронну форму мешканці Здолбунова подали більше 40 пропозицій до проекту бюджету 2016 року.
З першою частиною пропозицій, які надійшли у період 17 серпня – 17 вересня, можна ознайомитися за цим посиланням. Перелік нових пропозицій від здолбунівчан до проекту бюджету 2016 року:
Оксана Сільченкова пропонує встановити огорожі навколо ДНЗ №5 «Усмішка» та облаштувати дитячі майданчики на території садочка елементарними пристосуваннями для гри, зокрема, встановити лавки, столи, дитячі турнічки, драбинки, піраміди та гірки для дітей.
«Проблема полягає в тому, що по території садочка пролягає стежка від ринку Катеринівський до житлових будинків по вулиці Лесі Українки і його територія виявляється неогородженою. Також дитячі майданчики садочка «Усмішка» практично нічим не облаштовані для гри дітей» – пояснює пані Оксана.
Ольга Максимчук пропонує впорядкувати міське кладовище, зокрема, покласти асфальт між різними секторами та встановити таблички з номером сектору.
«Приємно, звичайно, дивитися як видозмінюється наше місто, але моя пропозиція чи навіть, швидше, велике, наполегливе прохання, стосується кладовища, а саме ДОРОГИ. В ідеалі хотілося б бачити асфальт між секторами, тим більше, що площа не така вже й велика, але якщо це неможливо, то хоча б зробити центральну дорогу. Вона просто в жахливому стані і особливо в мокру погоду (на початку, де закінчується асфальт, і біля туалетів та поблизу нового ряду). Мало того, що похоронна процесія не може повноцінно рухатися, то в кінці шляху ще й можливе налипання кілограмів глини, якщо пройшов чи йде дощ або коли відлига. Думаю, що емоції, пов’язані з цим і безпосередньо з причиною відвідин даного місця, описувати не варто, все й так зрозуміло…Також не погано б встановити таблички з номером сектора (їх близько 20), бо якщо людина востаннє була рік тому, то з огляду на те, що кладовище весь час росте, знайти потрібну могилу доволі проблематично» – аргументує свою пропозицію Ольга Максимчук.
Олександр Северенчук пише, що гаражі, які знаходяться в районі вулиці Стефановича перебувають у повністю закинутому стані, територія не охороняється, дорога практично відсутня. Тому п. Олександр пропонує передбачити в міському бюджеті кошти на забезпечення охорони гаражів та відновлення до них дороги. Також Олександр Северенчук пропонує передбачити кошти в міському бюджеті на вирішення проблеми бродячих собак, але не конкретизує як саме та пропонує передбачити кошти в міському бюджеті на ремонт твердого покриття дороги, яка з’єднує автостанцію міста з залізничним вокзалом.
Юлія Одукалець пропонує збудувати у місті басейн. «Моя пропозиція – не дешева, але, знаю, – дуже корисна. Я – за здоровий спосіб життя, особливо за спосіб життя дітей. Нашому рідному Здолбунову – 518! Але за півтисячі років НІХТО не зміг (не захтів) побудувати в місті басейн. Не думаю, що треба пояснювати всю користь від занять у басейні… Тим більше, якщо це згодом буде приносить живі гроші» – пише пані Юлія.
Новообраний депутат Здолбунівської міської ради Микола Орлов пропонує:
- Придбати і встановити систему відеоспостереження в найбільш проблемних з точки зору травмонебезпечності, масового скупчення людей, авто, матеріальних цінностей, місцях.
- Нанести пішохідні переходи на дорожнє покриття перед усіма навчальними, дошкільними та позашкільними закладами.
- Передбачити кошти для конкурсу проектів чи соціального замовлення послуг у громадських організацій.
- Виготовлення інформаційних дошок та їх розміщення біля всіх багатоповерхових будинків та на перехресті вулиць із малоповерховою забудовою. Встановити на перехресті вулиць дошки оголошень, тумби для афіш.
- Для зручності пішоходів встановити обмежуючі стовпчики які унеможливлюють паркування на тротуарах. Почати з вулиці 8 Березня біля міського ринку.
- Популяризувати досвід Ігоря Квачуна з мікрорайону цементників, взяти у нього розрахунки і зробити експериментальний під’їзд, який освітлюється енергією сонця. У під’їзді, де він живе, вже двоє людей користуються сонячними батареями. Затрати будуть лише на сонячні модулі, всі роботи хлопці виконають за власний рахунок. Є домовленість.
- При влаштуванні дитячих майданчиків встановлювати креативні дитячі гойдалки на яких одночасно може гойдатись і мама і дитя (крісло із пасками безпеки), діючі моделі є у мережі Інтернет.
- Створити резервний фонд під програми ініціатив громадян. На конкурсній основі проекти самих мешканців міста чи об’єднань громадян, ОСББ, які готові проспівфінансувати свої ідеї – підтримувати коштом бюджету.
Славко Мельник пропонує повернути у власність міста громадську лазню з помірними цінами для дітей та пенсіонерів.
Марина Герус пропонує: 1) встановити ліхтарі на міському стадіоні “Локомотив” (ввечері на пробіжку виходиш, а там суцільна темрява – пише пані Марина); 2) освітити відрізок вулиці 8 Березня від магазину Едем до початку вулиці Шевченка (там жоден ліхтар не світиться – пише Марина Герус).
Максим Ткачук написав, що однією з головних проблем благоустрою Здолбунова є погана якість тротуарів, тому він пропонує:
- Відремонтувати частину тротуару від зупинки біля ЗОШ №6 до ринку Катеринівського. «Там покладені плити ще за совка, які повивалювалися, в дощ робляться калюжі з грязюкою і взагалі, заважаючи на ту кількість людей, яка ходить в тому місці, ця частина тротуару завузька, заледве можуть розминутися двоє людей тому потрібно розширити тротуар у цьому місці» – пише п. Максим.
- Зробити капітальний ремонт тротуару по вул Шевченка від магазину «Dentist» і до магазину «Близенько», що навпроти Ощадбанку. «Там і обґрунтовувати немає чого – магістральна вулиця, а тротуар в жахливому стані» – пояснює Максим Ткачук.
- Відремонтувати тротуар по вул. Коперника вздовж траси Рівне-Острог. «Досить пройтися по тротуару хоча б по здолбунівській стороні дороги і стане все зрозуміло – асфальт здувся, утворилися глибокі ями, ні пройти, ні велосипедом проїхати. Крім того, там дуже вузька смужка асфальту – дві людини не розминуться, доведеться по траві обходити. Траса по Коперника – це ж ворота Здолбунова, і саме звідси починається його імідж, а виглядає ця ділянка ніби десь на Богом забутій окраїні міста» – коментує п. Максим.
- Асфальтування під’їзної дороги від траси по вул. Коперника до будинків №61 і №63 по цій же вулиці. «В спеку там пилюка стовпом, а в дощ – грязюка і калюжі» – пише здолбунівчанин.
- Прибрати насип по вул. Парковій навпроти магазину «Квіти», що зразу за поворотом з вул. Шкільної. «Там досить високе ґрунтове підвищення поверх асфальту в порівнянні з висотою решти проїжджої частини, і виглядає це зовсім не естетично. Як варіант – згребти ту втрамбовану землю і покласти асфальт, якщо його там не виявиться, тоді буде т. зв. пазуха, де будуть паркувати автомобілі, в т. ч. і ті, що обслуговують магазини поряд, так і клієнти. Результат – не будуть ставити машини на проїжджій частині і тим самим перешкоджати руху транспорту» – пояснює Максим Ткачук.
Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» дякує всім тим, хто надіслав власні пропозиції до проекту бюджету міста та закликає здолбунівчан до ще більшої активності та ще більшої кількості пропозицій. Всі пропозиції будуть зібрані, систематизовані і у формі звернення громадян будуть направлені у листопаді цього року до Здолбунівської міської ради та оприлюднені на веб-сайті «Здолбунів Сіті».
ЗЕОН нагадує, що електронну форму можна заповнити зі свого власного ПК чи будь-якого іншого комп’ютера під’єднаного до Інтернету. Якщо у когось немає такої можливості, то комп’ютерами можна буде скористатися в приміщеннях наших партнерів-бібліотек (зверніться до бібліотекаря і він допоможе заповнити!) за адресами:
м. Здолбунів, вул. Шкільна, 39 (Здолбунівська центральна районна бібліотека).
м. Здолбунів, вул. Княгині Ольги, 34 (Здолбунівська районна бібліотека для дітей та юнацтва).
Пропозиції до бюджету збираються в рамках проекту «Прозорий бюджет міста від здолбунівчан і для здолбунівчан», який реалізується Аналітичним центром розвитку міста «ЗЕОН» в рамках ініціативи «Громадянське суспільство та ЗМІ — за прозорі місцеві бюджети!», що виконується Одеською обласною організацією «Комітету виборців України», Фундації «Відкрите суспільство» та громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» за фінансової підтримки Європейського союзу та Посольства Фінляндії в Україні.
За докладнішою інформацією звертайтесь:
Анатолій Бондарчук, координатор проекту
тел.: +38 096 918 74 08
E–mail: tolyabondarchuk@gmail.com
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.