Здолбунівчани подають свої перші пропозиції до бюджету міста

проект Прозорі бюджетиНадійшли перші пропозиції до проекту бюджету на 2016 рік. Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» розробив електронну форму за допомогою якої кожен мешканець Здолбунова зможе надіслати свої пропозиції до бюджету міста на 2016 рік. Для цього, просто потрібно натиснути на банер у правому віджеті сайту і безпосередньо подати власні пропозиції до бюджету міста.

Збір пропозицій до бюджету міста на наступний рік стартував 17 серпня 2015 року. За місяць роботи, станом на 17 вересня через електронну форму мешканці Здолбунова подали більше 20 пропозицій до проекту бюджету 2016 року. Характер пропозицій різний, зокрема, від облаштування велодоріжок в міському Гідропарку до встановлення в центі місті безкоштовної точки доступу до Wi-Fi.

Тепер детальніше про пропозиції від мешканців міста. Так, Олег Самчук пропонує облаштувати вхід в міський Гідропарк з боку вулиці Нова, облаштувати доріжки навколо озера в Гідропарку для пробіжок або велопрогулянок.

Здолбунівчанин Віктор Місюра пропонує:

 • Створити карти відпочинку в міському Гідропарку.
 • Будівництво асфальтованої бігової та велодоріжки навколо «вісімки», включаючи зовнішнє коло асфальтованої доріжки через стадіон “Колос”, встановлення лавочок, освітлення, смітників вздовж цих доріжок.
 • Встановлення в міському Гідропарку приварених безкоштовних мангалів в чітко визначених, зручних місцях.
 • Встановлення в центрі міста та в міському Гідропарку безкоштовної точки доступу Wi-Fi.

Також Віктор пропонує встановити в місті криті, зручні зупинки громадського транспорту, які могли б захистити мешканців міста від всіх стихій – холоду, вітру, дощу, снігу. Криті зупинки слів облаштувати на території всього міста у місцях фактичних зупинок громадського транспорту, які ще не облаштовані критими місцями для сидіння. Всі зупинки мають бути побудовані в одному стилі. На думку Віктора, у першу чергу, криті зупинки потрібно облаштувати:

 • на вул. Шкільна ( навпроти ЗОШ №6);
 • -на вул. Шевченка (біля міського Гідропарку);
 • -на вул. Шевченка (біля заправки «ОККО»);
 • -на вул. С Наливайка – з обох сторін ( біля пам’ятника «Космонавту);
 • -на перехресті вул. Незалежності та І. Мазепи( навпроти магазину «Сова»);
 • -на вул. Зелена ( одразу за поворотом);
 • -на вул. Парковій (одразу за поворотом з вул. Зелена).

Пропозиції від Олександра Бухала (не плутати з колишнім головою Здолбунівської РДА):

 • Будівництво асфальтованої доріжки від світлофору по вул. Шкільна до зупинки острозьких маршруток по вул. Коперника при виїзді зі Здолбунова на Рівне;
 • Асфальтування зупинки по вул. Коперника при виїзді на Рівне.

«Дана проблема є актуальною для великої кількості мешканців т.зв. мікрорайону «Підбогдашів», оскільки останніми роками значна кількість жителів міста користується маршрутними таксі, що проходять по трасі напряму на Рівне (острозькі, нетішинські, шумські маршрутки тощо). Коли на дворі дощ або ж зимою відлига, земля на зупинці перетворюється в багнюку, та ж сама проблема, коли потрібно дістатися до зупинки від світлофору по вул. Шкільна – суцільна грязюка» – аргументує свої пропозиції Олександр.

Юрій Попко просить привести у порядок озеро в Гідропарку «Прошу вжити необхідних заходів за для збереження озера в Гідропарку, а саме почистити від водоростей, які його заполонили. Так, як останні, в майбутньому, перетворять озеро в болото» – пише здолбунівчанин.

Окрім цього, Юрій Попко зазначає, що досить актуальною темою є смітнички на вулицях міста, а саме їхня відсутність «Яскравий приклад – вулиці Незалежності, 2, де смітника перевернуті та зав’язані дротом. Подібні ситуації спостерігаються біля під’їздів багатоповерхівок та не тільки. Прошу врегулювати дане питання. Дуже дякую» – написав Юрій.

Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» дякує всім тим, хто надіслав власні пропозиції до проекту бюджету міста та закликає здолбунівчан до ще більшої активності та ще більшої кількості пропозицій. Всі пропозиції будуть зібрані, систематизовані і у формі звернення громадян будуть направлені до Здолбунівської міської ради та оприлюднені на веб-сайті «Здолбунів Сіті».

Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» просить свої пропозиції надіслати до 20 жовтня 2015 року, бо саме у цей день міська рада має розпочати формування бюджету та проекту рішення про місцевий бюджет. Якщо пропозиції надійдуть пізніше, то відповідно зменшується вірогідність, що вони будуть враховані при плануванню бюджету і включені до проектів міських програм розвитку. Саме останні містять чіткій перелік видатків, які мають бути профінансовані з бюджету.

Електронну форму можна заповнити зі свого ПК чи будь-якого іншого комп’ютера під’єднаного до мережі Інтернет. Якщо у когось немає такої можливості, то комп’ютерами можна буде скористатися в приміщеннях наших партнерів-бібліотек (зверніться до бібліотекаря і він допоможе заповнити!) за адресами:

м. Здолбунів, вул. Шкільна, 39 (Здолбунівська центральна районна бібліотека).

м. Здолбунів, вул. Княгині Ольги, 34 (Здолбунівська районна бібліотека для дітей та юнацтва).

Пропозиції до бюджету збираються в рамках проекту «Прозорий бюджет міста від здолбунівчан і для здолбунівчан», який реалізується Аналітичним центром розвитку міста «ЗЕОН» в рамках ініціативи «Громадянське суспільство та ЗМІ — за прозорі місцеві бюджети!», що виконується Одеською обласною організацією «Комітету виборців України», Фундації «Відкрите суспільство» та громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» за фінансової підтримки Європейського союзу та Посольства Фінляндії в Україні.

За докладнішою інформацією звертайтесь: 

Анатолій Бондарчук, координатор проекту

тел.: +38 096 918 74 08 

E–mail: tolyabondarchuk@gmail.com Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети