Здолбунівчани не потрапили на прийом до губернатора

візит до РОДА (1)

Вхід до РОДА пролягав через профілактичні бесіди із міліцією. Як зазначив Любомир Кінах – щоб ви так народ захищали, як чиновників..

Здолбунівчани не потрапили на прийом до губернатора, бо в того напевне, були важливіші справи і він поїхав в Адміністрацію Президента. А почалось все з того, що ініціатор боротьби за “рибний рай у Будеражі”  Володимир Дмитрук записався на прийом до керівника Рівненської ОДА Сергія Рибачка. Разом із п.Дмитруком до приміщення ОДА приїхало ще зо два десятки людей проте губернатора на місці не виявилось, він у Києві.  Цікаво, чи є в ОДА якась служба яка повідомляє людей, що прийом не відбудеться, чи вважають що екскурсія по маршруту Будераж-Рівне і так для селян за щастя?візит до РОДА (3)

Разом із будеражцями були ще і депутати районної ради та інші члени Здолбунівської сотні самооборони, які заодно хотіли поспілкуватись із Сергієм Рибачком про стан справ у районі, тому такій великій делегації просто сказати “до побачення” працівникам апарату ОДА не вдалось і вони видзвонили першого зама Юрія Приварського який погодився зустрітись із делегацією, але просив зачекати 10 хвилин, бо ще в дорозі – повертається з поїздки із…ЗДОЛБУНОВА. Цікаво, а є в ОДА служба яка координує інформаційні потоки губернатора та його замів, чи відомо було Юрію Юрійовичу про бажання депутатів райради побачити керівника області на сесії райради, може б і не прийшлося б всім до Рівного їхати, а там би на місці у Здолбунові і зустрілись би.візит до РОДА (5)

Сама зустріч пройшла у звичній манері, коли ініціатором такої є п.Дмитрук. Емоційний виступ і звинувачення міліції, орендаря, прокуратури і вперше прозвучала вимога…розірвати угоду із п.Стасюк. Як аргументи до розірвання називались: розриття берегу става, побудова над ставом якихось споруд, коливання рівня води, заборона купання та вилову риби, озброєна охорона, ухилення від сплати податків.

Наводились якісь здогадки які самі собі суперечать. Наприклад, що став не зариблюється коропом, водночас, що риби при спуску води виловлюється по 200 тон. А звідки ж вона взялась, якщо не було зариблення? А звідки береться риба, яку щороку орендар роздає через виконком сільради БЕЗКОШТОВНО 1-1,5 тони?

Після основної доповіді директор школи, як справжній директор по одному піднімав із крісел “своїх учнів”, які розказували, сподіваємось не “домашнє завдання”. Хтось про постріли, хтось про те як його ловили чи відбирали рибу. При чому так безневинно звучали фрази “ніс півмішечка риби, а на мене накинулись…”. ПІВ МІШКА- це скільки 20-25 кг? Наловленої на вудочку аборигенної риби?

У свою чергу представник обласної влади спробував пояснити і свою позицію. Він декілька раз повторив, що все сказане-це лише половина правди, інша половина у орендаря. Який би не був орендар в т.ч політичного окрасу, на справу треба дивитись зі сторони Закону. Порушив чи ні, поки що п.Приварський не почув у розмові підстав для розірвання договору, наголосив, що потрібно йому багато часу щоб розібратись у справі не менше місяця, поскаржився вголос, що ще до початку зустрічі делегація прийшла у не дружелюбному настрої і звинуватила владу у всіх земних гріхах. на пропозицію п.Дмитрука помиритись і дружити, Юрій Приварський відповів “По вашому дружба-це коли моя думка має збігтись із вашою? Тоді поки що рано про неї говорити…”ОДА про Будераж

А що ж самооборона? Вона теж активно вклинювалась у розмову в особі Любомира Кінаха, Юрія Пшеничного, Сергія Кондрачука. З їх слів заступник губернатора почув ще раз про настійливе прохання від депутатів та громади району приїхати губернатору особисто в район і поговорити відверто про стан справ у ньому. На прямі запитання про компетенції голови Здолбунівської РДА та причини призначення ним заступників із команди колишнього голови-регіонала відповіді з вуст Юрія Приварського не прозвучали.

Толку від такої зустрічі вийшло не багато. От як відбувається нарада у голови РОДА. Оголошується питання-наприклад, наповнення бюджету. Відповідні служби, фінвідділи, управління і голови РДА готують інформацію і по ній вже йде обговорення. На виході одразу по закінченні зустрічі можна прийняти і рішення. В нашому випадку таке теж було би можливе. Якби обидві сторони хотіли би провести зустріч не для того щоб “вислухати частину селян Будеража”, а фахово обговорити ситуацію. Із копіями договорів та решти документів, із присутністю спеціалістів відділу екології та природних ресурсів ОДА. Більшість би питань тільки від НАЯВНОСТІ об’єктивної інформації самі собою би відпали або стали ще більш очевидними справжні наміри делегантів.

До речі, ніхто досі не задається питанням, а що може бути після можливого розірвання договору оренди ставка. Що означає повернути у колективну власність? У власність 30 рибалок, а решта селян, які байдужі до риболовлі? Хто буде зариблювати став, підгодовувати рибу, охороняти і за які гроші. Добровільно і безкоштовно?

Тепер 30 днів селяни будуть чекати відповіді від ОДА, якій за їх же словами вони поки що вірять. Можемо зпрогнозувати яку відповідь дасть РОДА через 30 днів:

Шановні заявники с.Будераж. На ваше звернення щодо неправомірних дій орендаря ставка в с.Будераж Т.Стасюк повідомляю наступне:

Орендарем укладений договір оренди із Здолбунівською РДА в рамках чинного законодавства. На вимогу вступивших у дію змін до Водного кодексу України та згідно ПКМУ, ЗУ Про…. орендар уклав із РОДА додаткову угоду від 24.07.2014 у якій чітко виписані права і обовязки сторін в т.ч щодо обмеженого водокористування. Дані обмеження погоджені із департаментом екології та природних ресурсів ОДА разом із план-схемою загального водокористування 18.07.2014. Виготовлено новий паспорт водного об’єкта, наявні відповідні накладні на зариблення та санітарні висновки СЕС та рибінспекції. Тому ОДА не вбачає підстав для розірвання договору оренди із підприємцем Стасюк Т.

Щодо зазначених вами фактів застосування сили охоронцями става, неправомірних дій працівників міліції та бездіяльності прокуратури то дана ділянка роботи не відноситься до безпосередньої компетенції ОДА і ваше звернення направлено за належністю до Рівненського обласного ГУ УМВС та Рівненської обласної прокуратури.

З повагою Ю.Ю

Чекаємо 29 днів залишилось..Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети