Здолбунівчани набралися нових ідей для активізації людей поважного віку

на семінарі у Вінниці (5)Освіта дорослих – феномен, характерний для високорозвинених країн. 18-19 квітня 2015 року в м. Вінниця відбувся коучинг ( тренінг)  на тему “Практичні аспекти у навчанні літніх людей”, організований громадською організацією “Центр Поділля –соціум”.

На коучинг були запрошені  представники громадських  організацій з всієї України. Здолбунівщину, за сприяння Аналітичного центру розвитку міста «ЗЕОН», представляли Елеонора Стеценко та Олена Мазепа.

Коучинг був цікавим  та змістовним. Учасники познайомились з герагогікою – позитивною молодою наукою про старість,  з груповими формами організації неформального навчання  людей літнього  віку. Тренінг вела  Ольга Агапова, кандидат педагогічних наук, директор Представництва німецької асоціації народних університетів DVV International. Мета навчання людей поважного  віку – перехід від пасивності, безпорадності в бік активного способу життя, розвивати здібність у літньої людини  по-новому керувати своїм життям після виходу на пенсію. Програма тренінгу дозволила  навчитись складати різноманітні освітні програми   для  людей похилого віку.на семінарі у Вінниці (6)

Хочеться подякувати організаторам тренінгу:  голові правління Проценку Сергію та координатору проекту Моргун Анні.

Слід відмітити, що в м. Здолбунів „Університет  третього  віку”  створений і діє вже декілька років при Римо-католицькому костелі свв. Апп. Петра І Павла.

В  2014 році  за ініціативи  Здобунівського районного територіального центру соціального обслуговування  також створений „Університет третього віку”. Отож, Здолбунівщина одна з перших в області запровадила таку  форму роботи, створивши факультети «Основи медицини та здорового способу життя» на базі центральної районної лікарні та факультет «Комунікаційних та інформаційних технологій» при районній центральній бібліотеці.на семінарі у Вінниці (4)

Для роботи  факультетів було залучено соціальних партнерів, зокрема представників лікувальних установ міста, районної організації Товариства Червоного Хреста України, центральної районної бібліотеки та  школу волонтерів, яка діє при психологічно-природничому факультеті РДГУ. У 2015 році створено «Літературно-краєзнавчий факультет» на базі Здолбунівської центральної районної бібліотеки та готується створення факультету мистецтва „Університету третього віку”.

Тому отримані нові знання дозволять як активізувати роботу нових напрямків в існуючій програмі на Здолбунівщині так і поділитися досвідом із рівненськими колегами для започаткування такої роботи в обласному центрі та районах області.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети