Здолбунівчани на “БУЛЬБІ»

У двадцять третій раз у сивочолому Дубні відбувся вже традиційний рок-фестиваль «Тарас Бульба». Цьогоріч гаслом заходу було: «Фестиваль впертого духу». І як вже понад два десятиліття роковий зміст і неполітична забарвленість були непохитно дотримані й організаторами, й учасниками фесту. Одне слово – «впертий Бульбівський дух…»

na festi

Та варто, мабуть, одразу відкрити таємницю нашого розуміння «Тараса Бульби» цього року. Окрім понад двох десятків конкурсних рок-виконавців, у святі взяли участь… динозаври рок-музики. Насправді, окрім мега-енергетичних «Борща», зірково-популярних «ВВ», віртуозно-хард-рокових «Білого загону» і Майстра Гітарної Гри Сергія Чантурії – Дубно стрепенули виконавці зі Здолбунова. Так, так, попри практичне вимирання рок-виконавців на території цього району стрепенути мега-сценою «Тараса Бульби» приїхали перші живі лауреати цього форуму рок-легенди «зразка 1991» – гурт «Жнива».

Зрозуміло, що густо татуйована з пірсінгом молодь чимало подивувалася «стареньким» майже 60-літнім виконавцям, які налаштовували свої «гібсони» та «фендери». Однак уже суботній саунд-чек продемонстрував не лише віртуозне володіння струнами, вокалом та барабанами. Ще не старі та вже сивочолі рокери зі Здолбунова (Анатолій Козак (вокал); Алік Ткачик (соло-гітара); Анатолій Маковейчук (бас-гітара); Паша Шарко (клавішні); Валерій Грицюк (бек-вокал, труба) та Славік Кухтицький (барабани)) продемонстрували молоді, як потрібно дотримуватися духу та культури рокерства. Їдкі зауваження фортепіанного джаз-генія Сергія Шишкіна з Луцька: «Ви ще живі, не повиздихали?» – лише підзадорили «Жнива». Він сам собі констатував: «Блін, все-таки зібралися! Видно вас і кувалдою не доб’єш…». І знаєте, коли після молодих, жорстких і динамічних лауреатів «Тараса Бульби» здолбунівські хлопці почали налаштовувати комбіки і перед виступом посунули гітарні штекера в гнізда – мною «пробив» легенький «холодок»: ану засвищуть до такої-то матері молоді зубасті вболівальники ще не пенсіонерів, але…

Але тремтіння перед виступом виявилося лишень «страхами» перед довго неопанованою великою сценою. Коли повітря зрушили перші акорди виступу «Жнив» – публіка стислася й якось трохи ближче підішла до сцени. А з другої композиції для усіх сотень присутніх на «Тарасові Бульбі» стало зрозумілим: Ці «Жнива», як і 23 роки тому, стануть знову урожайними! І коли молодь почала підтанцьовувати в такт, аплодувати й фотографуватися на фоні діючих сценічних легенд – став зрозумілим і епіграф виступу самих хлопців із «Жнив»: «Ще не вмерли в Україні ні лабло, ні воля!». І не плутайте, як чимало юних і швидко перегорілих «зірок», слова «лабло» з «баблом»! «Бабло» – це гроші, які суперечать духові рок-культури як визначальний чинник! «Лабло» – від слова «лабати», тобто віртуозно володіти музичним інструментом і грати, грати… Грати, коли зі світу пішли друзі, коли дружина втекла, не зрозумівши музичної сутності рокера, коли вже давно «за» і пальці не слухаються, але ти… Ти виходиш на сцену і… Тебе слухають, тобі аплодують і кричать «на біс», «на біс», «на біс», а зграйки молодих шанувальників просять автографа та сфотографуватися поруч…

Усе це – невмирущий рок-н-ролл! Усе це – цьогорічні «Жнива» на «Тарасові Бульбі» – фестивалі впертого духу…

P.S.: оремий сенкс (щира подяка) за допомогу в здійсненні мрії «Жнив» – взяти участь у «Таросові Бульбі» – підприємцям із Здолбунова Віктору Малахову та з Мізоча – Олександрові Андріюку.

Олег ТИЩЕНКОВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети