Здолбунівчанка пані Ірина: і Варшава, і Здолбунів – то мої рідні домівки

polska-ukraineНаш попередній допис-інтерв’ю із фрау Інною, що живе у Німеччині, а народилась у Здолбунові, викликала жвавий інтерес наших читачів. Під час обговорення наступної статті про життя у Польщі, яке представила ЗС Віка Солоніцина в коментарях активно відписувалась пані Ірина. Я двічі запрошував розвинути тему і поділитись із читачами своїми думками про Польщу і Ірину. І ось нарешті після Варшавських непутьових заміток, пані Ірина погодилась. Мало того, це буде серія матеріалів про життя здолбунівчанки у Польщі. Стиль автора збережено. Запитання залишимо за кадром, наводимо лише відповіді із розмови з Іриною.

Ще навчаючись у «воднику» (Національний університет водного господарства та природокористування м.Рівне нині-прим.ЗС), я знала точно, що бухгалтером і похідними від цієї професії я не буду – це для мене нудне, нецікаве, як говорять поляки, без польоту…. Не бачила я і перспективи чудового майбутнього в Україні, але знала точно: Європа – чужа ментально та дорога фінансово, а Польща – це географічна Європа, але за менталітетом – практично Україна. Мова подібна, традиції теж. Близько до дому, рідних. Я знала: мені завжди буде куди повернутись, якщо не здолаю, але не використати шансу та не спробувати власних сил – не зможу собі пробачити. Описувати базари, хімію, косметику, ночі в бусах, мороз, такий що солярка в баку замерзала не потрібно: це минуле, про яке я пам’ятаю і, може, дякуючи цьому, я тут. Після інституту… Ну світила б мені праця в податковій.., держслужбовця… Всього в житті можна навчитись, тільки робити потрібно те, що приносить тобі радість. Не тільки один день на місяць, коли отримуєш зарплату, а весь час. А в Україні це практично нереально.

14 років я працюю ЛЕГАЛЬНО в фірмі MEDCOM, у мене своя консалтінгова фірма, надаю послуги з продажу програмування IT. Працювала для LUMENA. В Києві зробили великий проект оптимізації дистрибуційної мережі для ІДС України ( Моршинська та Миргородська). Працюю для Source Sp. Z o. o., ввели в життя дуже цікавий проект для PKP Intercity… . Є чим похвалитись, але з точки зору української ментальності я не дуже хочу цього робити на сторінках газети. (ми все таки не послухались і друкуємо це – прим.ЗС) Взагалі я – щаслива людина. У мене чудова сім’я, дочка 13-ти років, в цьому році закінчує 6-й клас, йде у гімназію, одну з найкращих в Варшаві, вчиться відмінно, володіє 5 мовами, серед них українська та російська. Я не розумію батьків, які виїжджаючи за кордон, забувають вчити дітей рідної мови та традицій. А ті потім не можуть порозумітися з рідними в Україні, коли приїздять на канікули та свята. Знаю такі приклади. Прикро.
Синові 15 місяців. Ще не розмовляє, але українську мову розуміє :-)

Що я роблю в MEDCOM: наша фірма займається вже 25 років проектуванням, виробництвом, монтажем сучасного єлектроенергетичного обладнання для енергетики, промисловості, електроторанспорту та мілітарної промисловості. Я – менеджер з продажів на ринку Східного регіону. Географічно – весь колишній СРСР.
Роботи багато, праця цікава. Мені є чим гордитись. Наше обладнання працює за Полярним колом та в Бразилії, в Казахстані та Україні. Ми створили разом з Крюківським вагонобудівним заводом ПЕРШИЙ В УКРАЇНІ ПОТЯГ, метро з асинхронним приладом, ми прийняли виклик Хюндая і за рекордний в світі термін, за два роки, створили швидкісний двохсистемний електропотяг. При цьому зробили ми це чесно, не за гроші політиків, не зважаючи на все, МИ ЙОГО ЗРОБИЛИ, ВІН ЇЗДИТЬ. ВІН – ЗРОБЛЕНИЙ В УКРАЇНІ! А я посміхаюсь, коли бачу всі коментарі в інтернеті, і знаю, що кожне слово на пульті машиніста пройшло через мої руки.

…Багато років тому, я пройшла два етапи ректрутаціЇ до МЕДКОМ.., вже після першої розмови власник, а він Президент і надалі став моїм наставником, колегою та найкращим вчителем та другом, сказав: «Зараз січень 1998-го. Зима. Варшава брудна, сіра ( пам’ятаю, йшов мокрий сніг). Темно, сумно і страшно. Але буде весна, ти покохаєш Варшаву.» ….Так сталось. Я кохаю ВАРШАВУ, людей, з якими працюю. В 1999-му, коли мене офіційно прийняли в штат працівників, я була 51-ю. Зараз нас 160. ….Річний оборот зріс з 7 млн злотих до 25 млн Евро. Я була єдиною іноземкою, і надалі тільки я одна працюю з НЕ поляків, але НІХТО НІКОЛИ НЕ СПРИЙМАВ МЕНЕ ТУТ ЯК НЕ СВОЮ. В мене два Різдва, дві Пасхи, два ДОМа. Скажеш, так не буває? БУВАЄ! Я їду в Здолбунів- кажу: їду додому, коли повертаюсь до Варшави- кажу: їду додому. Домівка – це місце де на тебе чекають, де ти потрібний.

Зараз мушу їхати в аеропорт. У наступному листі напишу про працю в Польщі, а конкретніше, про НЕМОЖЛИВІСТЬ отримати дозвіл на працю ( не в с/г ), отримання освіти, і що це дає в ефекті. ( я отримала післядипломну вищу освіту тут – платно. Просто хотіла подивитись: що це і з чим це їдять). Звичайно, за півтора року навчання в Інституті Управління Інформаційними Технологіями в Варшаві, я отримала знання незмірно кращі ніж за 5 років нудного Водніка. Тому що навчались там цікаві люди які вже мають власний бізнес, які ділились власним досвідом, з якими ми вели цікаві проекти на практичному рівні. Зі мною отримував вже третю вищу освіту наш Віце – президент. А може скоріше за все це вік… в 17 ( а саме в такому віці) я поступила в УІІВГ розуму набагато менше як в 25..
Отримала багато всіляких непотрібних сертифікатів, як кажуть поляки, для спорту. Вони в принципі нічого не дають. Ну, хіба що запис в резюме, але це якщо шукаєш роботу….

Спілкувався Микола Орлов



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети