Здолбунівчанам запропонували долучатись до масштабного екологічного туристичного маршруту

114 липня у Здолбунівській районній бібліотеці було презентовано концепцію розвитку екотуризму для зацікавлених у сталому місцевому розвитку Здолбунівщини.

Українська асоціація активного та екологічного туризму UAETA ініціює впровадження в Україні моделі функціонування екотуристичних шляхів Зелених шляхів (Greenway). Тобто територіям, які мають значний екотуристичний потенціал, пропонується розроблення маршрутів для пішого пересування, велосипедами та конями. Гужовий транспорт хоч і є буденним для сільських жителів, але, водночас, це є цікавим туристичним елементом. Жителі Закарпаття давно використовують коней запряжених у віз чи сани для приваблення туристів, час і Здолбунівчанам задуматись над цим.

Реалізація концепції зелених шляхів допоможе без надмірних витрат і відносно швидко розвинути необхідну інфраструктуру та показати місцевим громадам нові шляхи економічної активності: кемпінги, агросадиби, невеликі готелі, приватні музеї, прокати туристичного спорядження, і т.д. Заплановані напрямки проекту сприятимуть економічному зростанню регіону.

Здолбунів CITY поспілкувались з головою правління Української асоціації активного та екологічного туризму та організатором презентації Сергієм Підмогильним щодо туристичних перспектив Здолбуніщини:

  • Здолбунів – це територія малого Полісся, яка має значні перспективи. Здолбунівський район з Острозьким в Рівненській області, Ізяславський та Славутський райони в Хмельницький, Шумський та Кременецький в Тернопільській області, і на Заході – Бродівський та Золочівські райони – на карті вони розташовані однією смугою. Тут багато історичних та археологічних пам’яток ще з часів Київської Русі, багато архітектурних пам’яток, фортифікаційних. Саме скупчення цих пам’яток дає шанси на розвиток туризму. Модель Greenway дає можливість якісніше керувати цим туристичним потенціалом. Сьогодні туризм управляється за принципом адміністративного планування, обмежується районами. А ми виходимо за межу районів, тому що є логічнішим підходом розвивати туристичні маршрути не обмежуючись географічними межами, а орієнтуватись на культурне та природне надбання того чи іншого регіону. Проект базується на ідеї, щоб туризм був не тільки способом показати те надбання, але і як одним із способів активізувати місцеву громаду, розвинути мале та середнє підприємництво, створити позитивний імідж та, наростити інвестиційну привабливість для району. Розвиток екотуризму – це шанс для району вивести туризм із зародкового стану. Коли сьогодні кажуть про децентралізацію, то роль місцевих громад в управління своїми ресурсами є надзвичайно важливою. Тобто, наскільки громади будуть активними, наскільки ви захочете над цими ресурсами працювати, заробляти на них, представляти туристам та гостям району, настільки воно і буде розвинене.

Здолбунівщина має значний потенціал для розвитку екотуризму. Нещодавно відділ культури і туризму Здобунівської РДА представив туристичний маршрут «Мальовнича Здолбунівщина», що є яскравим доказом того, що  не потрібно їхати далеко, щоб побачити красу української землі та золоті руки її людей. Варто розпочати господарювання на власній землі, використовувати її потенціал на повну, а не чекати манни небесної.

Запрошуємо всіх зацікавлених долучатися та сприяти реалізації проекту екотуристичних шляхів Greenways. За детальною інформацією звертайтесь у відділ культури і туризму Здобунівської РДА; чи за ел.адресою Української асоціації активного та екологічного туризму – info@ uaeta.org та на сайт www.uaeta.org.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети