. Здолбунівчанам запропонували долучатись до масштабного екологічного туристичного маршруту | Здолбунів City

Здолбунівчанам запропонували долучатись до масштабного екологічного туристичного маршруту

114 липня у Здолбунівській районній бібліотеці було презентовано концепцію розвитку екотуризму для зацікавлених у сталому місцевому розвитку Здолбунівщини.

Українська асоціація активного та екологічного туризму UAETA ініціює впровадження в Україні моделі функціонування екотуристичних шляхів Зелених шляхів (Greenway). Тобто територіям, які мають значний екотуристичний потенціал, пропонується розроблення маршрутів для пішого пересування, велосипедами та конями. Гужовий транспорт хоч і є буденним для сільських жителів, але, водночас, це є цікавим туристичним елементом. Жителі Закарпаття давно використовують коней запряжених у віз чи сани для приваблення туристів, час і Здолбунівчанам задуматись над цим.

Реалізація концепції зелених шляхів допоможе без надмірних витрат і відносно швидко розвинути необхідну інфраструктуру та показати місцевим громадам нові шляхи економічної активності: кемпінги, агросадиби, невеликі готелі, приватні музеї, прокати туристичного спорядження, і т.д. Заплановані напрямки проекту сприятимуть економічному зростанню регіону.

Здолбунів CITY поспілкувались з головою правління Української асоціації активного та екологічного туризму та організатором презентації Сергієм Підмогильним щодо туристичних перспектив Здолбуніщини:

 • Здолбунів – це територія малого Полісся, яка має значні перспективи. Здолбунівський район з Острозьким в Рівненській області, Ізяславський та Славутський райони в Хмельницький, Шумський та Кременецький в Тернопільській області, і на Заході – Бродівський та Золочівські райони – на карті вони розташовані однією смугою. Тут багато історичних та археологічних пам’яток ще з часів Київської Русі, багато архітектурних пам’яток, фортифікаційних. Саме скупчення цих пам’яток дає шанси на розвиток туризму. Модель Greenway дає можливість якісніше керувати цим туристичним потенціалом. Сьогодні туризм управляється за принципом адміністративного планування, обмежується районами. А ми виходимо за межу районів, тому що є логічнішим підходом розвивати туристичні маршрути не обмежуючись географічними межами, а орієнтуватись на культурне та природне надбання того чи іншого регіону. Проект базується на ідеї, щоб туризм був не тільки способом показати те надбання, але і як одним із способів активізувати місцеву громаду, розвинути мале та середнє підприємництво, створити позитивний імідж та, наростити інвестиційну привабливість для району. Розвиток екотуризму – це шанс для району вивести туризм із зародкового стану. Коли сьогодні кажуть про децентралізацію, то роль місцевих громад в управління своїми ресурсами є надзвичайно важливою. Тобто, наскільки громади будуть активними, наскільки ви захочете над цими ресурсами працювати, заробляти на них, представляти туристам та гостям району, настільки воно і буде розвинене.

Здолбунівщина має значний потенціал для розвитку екотуризму. Нещодавно відділ культури і туризму Здобунівської РДА представив туристичний маршрут «Мальовнича Здолбунівщина», що є яскравим доказом того, що  не потрібно їхати далеко, щоб побачити красу української землі та золоті руки її людей. Варто розпочати господарювання на власній землі, використовувати її потенціал на повну, а не чекати манни небесної.

Запрошуємо всіх зацікавлених долучатися та сприяти реалізації проекту екотуристичних шляхів Greenways. За детальною інформацією звертайтесь у відділ культури і туризму Здобунівської РДА; чи за ел.адресою Української асоціації активного та екологічного туризму – info@ uaeta.org та на сайт www.uaeta.org.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Очевидець

  Гарну справу зробили: і маршрут «Мальовнича Здолбунівщина» вдало розробили, і екологічно чисту місцевість району туристам хочемо запропонувати та економічну вигоду з того мати. На перший погляд, усе чин по чину. Одним словом, організаторам респект. Але все б нічого, тільки як пройти, проїхати чи пролетіти той “масштабний екологічний туристичний маршрут» на його відрізку в Уїздцях, якраз по трасі (Дубенський шлях), що перед самою зупинкою № 3, перед Кунином. Хтось бачив вздовж траси, яку «екологічну привабливість» мають дерева, фруктові кущі на людських городах, і який там пестицидний аромат стоїть? Навіть з автомобіля добряче в роті відчуваєть присмак агрохімікатів. А там, вздовж тієї дороги, тобто маршруту, живуть люди, котрі багато чого іногороднім чи чужоземним туристам можуть розказати. Приміром, що такій «екологічній чистоті» в їхньому місці проживання вони завдячують відомим в агро-бізнесі Середюкам, їх фірмі «Автоленд» та їх ФГ «П’ятигірське». Ці вправні аграрії від бізнесу так дбають про високу урожайність посівів, не шкодуючи пестицидів у будь-яку пору
  дня чи ночі та при будь-якій температурі, що абсолютно забули про тих людей, на чиїй землі вони й крутять свій бізнес. Можливо, хоч у зв’язку з тим, що «затроєний відрізок» екологічного туристичного маршруту в Уїздцях на Дубенському шляху оминути неможливо і тудою можуть пересуватись чужі люди, хтось таки «зверху» ту відстань маршруту пройде, пронюхає, подивиться… Аби бодай не вляпатись з тим екочистим туризмом, (а глядь якийсь іноземець
  тудою саме буде йти та йому стане зле, як місцевим). Напевно, таки вже пора, екологічним, санітарним, природоохоронним владним структурам перевірити, як фірмами і компаніями Середюків виконуються: ЗУ «Про пестициди і агрохімікати», «Про
  захист рослин», Державні санітарні правила про «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України на предмет дотримання екологічної безпеки для навколишнього середовища
  та заради здоров’я і життя людей? Чи, може, віднині усі ці структури, головне призначення яких – збереження життя та здоров’я людей – працюють тільки після наявного запиту від народного депутата, чи хреститись будуть, як грім ударить?

 • Очевидець

  Гарну справу зробили: і маршрут «Мальовнича Здолбунівщина» вдало
  розробили, і екологічно чисту місцевість району туристам хочемо запропонувати
  та економічну вигоду з того мати. На перший погляд, усе чин по чину. Одним
  словом, організаторам респект. Але все б нічого, тільки як пройти, проїхати чи
  пролетіти той «масштабний
  екологічний туристичний маршрут» на його відрізку в Уїздцях, якраз по трасі (Дубенський
  шлях), що перед самою зупинкою № 3, перед Кунином. Хтось бачив вздовж траси,
  яку «екологічну привабливість» мають дерева, фруктові кущі на людських городах,
  і який там пестицидний аромат стоїть? Навіть з автомобіля добряче в роті відчуваєтьcя присмак агрохімікатів. А там,
  вздовж тієї дороги, тобто маршруту, живуть люди, котрі багато чого іногороднім
  чи чужоземним туристам можуть розказати. Приміром, що такій «екологічній
  чистоті» в їхньому місці проживання вони завдячують відомим в агро-бізнесі
  Середюкам, їх фірмі «Автоленд» та їх ФГ «П’ятигірське». Ці вправні аграрії від
  бізнесу так дбають про високу урожайність посівів, не шкодуючи пестицидів у
  будь-яку пору дня чи ночі та при будь-якій температурі, що абсолютно забули про
  тих людей, на чиїй землі вони й крутять свій бізнес. Можливо, хоч у зв’язку з тим, що «затроєний відрізок» екологічного туристичного
  маршруту в Уїздцях на Дубенському шляху оминути неможливо і тудою можуть
  пересуватись чужі люди, хтось таки «зверху» ту відстань маршруту пройде,
  пронюхає, подивиться… Аби бодай не вляпатись з тим екочистим туризмом, (а глядь
  якийсь іноземець тудою саме буде йти та йому стане зле, як місцевим). Напевно, таки
  вже пора, екологічним, санітарним, природоохоронним владним структурам
  перевірити, як фірмами і компаніями Середюків виконуються: ЗУ «Про пестициди і
  агрохімікати», «Про захист рослин», Державні санітарні правила про
  «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному
  господарстві», Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і
  агрохімікатів у народному господарстві України на предмет дотримання
  екологічної безпеки для навколишнього середовища та заради здоров’я і життя людей?
  Чи, може, віднині усі ці структури, головне призначення яких – збереження життя
  та здоров’я людей – працюють тільки після наявного запиту від народного
  депутата, чи хреститись будуть, як грім ударить?

 • buddax2

  це все якийсь маркетинговий булшіт. І написано мовою працівника відділу культури для галочки перед начальством.

 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама