Здолбунівчанам розповіли про бюджет міста

семінар_день перший (1)11 та 12 вересня пройшов тренінг “Що таке бюджет міста і чому він має бути прозорим”. Він відбувся в рамках проекту «Прозорий бюджет міста від здолбунівчан і для здолбунівчан», який реалізовує Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» у співпраці з виданням «Здолбунів CITY».  На заході були присутні представники освіти, культури, політичні діячі і громадські активісти. Серед них 1 чинний депутат міської ради та декілька потенційних кандидатів в депутати міської ради.

Депутат Рівненської міської ради, заступник голови постійною депутатської бюджетної комісії Паладійчук Сергій став першим спікером на тренінгу. Він, завдяки досвіду роботи у бюджетній комісії Рівнеради, показав інфографіку відкритого бюджету Рівного. Були чітко визначені джерела звідки конкретно надходять кошти у бюджет і як можуть витрачатись. Також стали зрозумілими завдання бюджетної комісії та їх обов”язки.власюк вносить пропозицію

Наступним спікером став перший заступник Здолбунівської РДА Власюк Леонід. Він анонсував про початок загальнорайонної акції “Чек Вимагай – Бюджет Громади Поповняй!”. Основною метою акції є наповнення місцевих бюджетів, зокрема за рахунок надходжень зі сплати акцизного податку.  На жаль велика частина підприємців району намагаються не показувати обсяг реалізації відповідних підакцизних товарів через касовий апарат, а це, в свою чергу, спричиняє недоотримання коштів місцевих бюджетів.

Ось що сказав із приводу акції сам ініціатор:

Я дізнався про проведення такого заходу у нашому місті та не міг оминути його увагою, адже те, що я пропоную, напряму стосується будь-якого місцевого бюджету в т.ч і міського. Коли споживач і так готовий розлучитися із купюрою, придбавши підакцизний товар, то взявши чек він допомагає своїй громаді, щоб ота частинка акцизу потрапила саме у місцевий бюджет, а не залишилася у підприємця. Таким чином, кожен отримає своє: підприємець – торгову націнку, бюджет – акцизний збір, споживач – підакцизний товар!семінар_день перший (3) семінар_день перший (4)

Наступного дня засновник НГО Микола Орлов доступно розповів про роль громади у формуванні бюджету міста. Також всіх учасників тренінгу було запрошено скористатись формою на сайті або в газеті Здолбунів Сіті, для того щоб внести свої пропозиції до бюджету. Він наголосив на важливості контролю бюджету жителями свого міста, щоб покращити умови проживання в ньому. Дехто із учасників одразу скористався пропозицією і подав свої ідеї до майбутнього бюджету міста – 2016.тренінг_день2 (1)

Координатор проекту Анатолій Бондарчук в завершуючому виступі показав приклади міст з відкритим і зрозумілим доступом будь-кому до бюджету міста. Також відбулися анонси наступних зустрічей і планів у межах даного проекту.

Запрошуємо всіх мешканців міста також долучатись до подання пропозицій у бюджет, а міську раду в свою чергу безкоштовно його візуалізувати і зробити доступним та зрозумілим містянам.тренінг_день2 (2) семінар_день перший (2)

Захід проходив в рамках проекту «Прозорий бюджет міста від здолбунівчан і для здолбунівчан», який реалізується Аналітичним центром розвитку міста «ЗЕОН» в рамках ініціативи «Громадянське суспільство та ЗМІ — за прозорі місцеві бюджети!», що виконується Одеською обласною організацією «Комітету виборців України», Фундації «Відкрите суспільство» та громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» за фінансової підтримки Європейського союзу та Посольства Фінляндії в Україні.

  За докладнішою інформацією звертайтесь:

Анатолій Бондарчук Координатор проекту

тел.: +38 096 918 74 08 Email: tolyabondarchuk@gmail.com Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети