Здолбунів, вжалений Скорпіоном

скорпіонівська міськрадаУ жовтні 2012 року в Здолбунові відбулося урочисте відкриття пам’ятника Степанові Бандері. Цей захід зібрав велику кількість гостей з усієї України, адже пам’ятник Провіднику ОУН в Здолбунові є першим у Рівненській області. Між тим, гостей нашого міста, присутніх на заході, зацікавила ще одна споруда, яка знаходиться у сквері на перехресті вулиць Шкільної та Паркової – «культурна окраса» районного центру – кафе «Скорпіон». Тоді ж від депутатів міської ради доводилося чути, що таке сусідство – не надовго: кафе «Скорпіон», яке нібито не має необхідних дозвільних документів – найближчим часом буде демонтовано. Пройшло багато місяців, але «членистоногий» заклад працює понині, зваблюючи особливий контингент.

Ще у травні ц. р. діяльністю «Скорпіона» зацікавилася Здолбунівська сотня самооборони, яка поставила за мету навести у місті лад та впорядкувати роботу «цікавих» закладів. А до таких можна віднести не лише зали ігрових автоматів. Так, депутат районної ради Олег Буздиган, за дорученням ради командирів Сотні, подав до голови РДА, голови райради та міського голови депутатський запит, в якому просив надати інформацію стосовно функціонування «Скорпіону»:

14.05.2014 перше звернення до голови Здолбунівської райради щодо діяльності кафе “Скорпіон” у м.Здолбунів. Подано депутатом О.Буздиганом у вигляді запиту.

запит_1

23.05.2014 Депутатський запит оголошений на сесії Здолбунівської райради і підтриманий депутатами. Направлений у правоохоронні та контролюючі органи.

Від Здолбунівської сотні самооборони протягом червня місяця направляються запити до Здолбунівської міської ради, прокурору Здолбунівського району про протиправну бездіяльність Здолбунівської міської радизапит_3 запит_2

10.06.2014 року  відповідь Здолбунівської РДА за підписом першого зама голови В.Щавінського, де стверджується, що СЕС вбачає у цьому об’єкті торгівлі невідповідність нормам чинного законодавства,  а ДНС відмовила у реєстрації декларації відповідності об’єкта вимогам законодавства теж.запит11запит12

08.07.2014 відповідь -інформування від прокурора з обіцянкою до 31.07 поінформувати про результати перевірки заяви.прокуратура_скорпіон

11.07.14 відповідь з міської ради за підписом керуючої справами виконкому С.Вознюк, де повідомляється, що питання відкладено до моменту вирішення кільцевої розв’язки на перехресті вулиць Шевченка, Шкільної та Парковоїпо скорпіону

 

Із наведеної переписки випливає наступне:

  1. «Скорпіон» впродовж багатьох років діє незаконно. Земельна ділянка, на якій він розташований, не стоїть на обліку в управлінні Держземагенства, має місце невідповідність вимогам санітарного законодавства та законодавства з питань пожежної безпеки. Таким чином цей заклад має бути або демонтований, або почати працювати в законному руслі: його власники зобов’язані розробити необхідну документацію та отримати всі відповідні дозволи. Лише після цього він зможе приймати відвідувачів.
  2. За багато років робити «Скорпіона» міська рада не зробила нічого, щоб змусити власника усунути порушення чи демонтувати заклад. Не було звернення до суду щодо його незаконної діяльності. Адже в такому разі, при умові, що суд визнав би діяльність «Скорпіону» незаконною, вирішення питання його демонтажу лягло б на плечі судових виконавців.

Від ЗС: Відчуваючи, що хмари над закладом вже дощові, працівники його прийшли на сесію Здолбунівської райради і поділились із депутатами своїми думками з цього приводу.

Тим часом триває війна на Сході. Українській армії потрібна допомога. У зв’язку з цим у Сотні самооборони виникла непогана ідея бізнес-плану, весь економічний ефект від якої зобов’язуємося використати на підтримку військових. Та й «особливому контингенту» здолбунівчан, образити який так боїться міська влада, ця ідея сподобається. Справа в тому, що у центрі нашого міста, в районі БКЦ, немає жодного закладу, де б наливали так смачно, як це роблять у «Скорпіоні». А тому ми плануємо найближчим часом відкрити схожий заклад, скажімо, на cходах міської ради. Візьмемо велику коробку від холодильника, придумаємо гарну назву (якусь таку, щоб «жалила»), поставимо неподалік в тіньочку столики та стільці і реалізовуватимемо “благородні” напої. Купимо ліцензію на право здійснювати торгівлю, придбаємо вогнегасник. При цьому роботу організуємо так, щоб всі працівники міської ради та її відвідувачі потрапляли на роботу безперешкодно. Ми їм не заважатимемо. Як і, сподіваємось, вони нам. Адже «Скорпіону» не заважають!

 Здолбунівська сотня самооборони 

П.С. А тим часом, поки ми ще очікуємо на всі відповіді інспектуючих інстанцій, стало відомо про те, що «Скорпіон» вже отримав право власності на окрему поштову адресу по вул.Шкільній. Відбулось це у судовому порядку по доволі знайомій схемі: заявник звернувся із проханням узаконити будівлю, міська рада написала що не проти розгляду справи БЕЗ ЇЇ участі, головував у судді суддя Мішура. Повний комплект. І рішення у кишені. А міська рада і досі надсилає відповіді, де морочить голову людям, що колись кудись когось перенесе. І 11 років не помічала, хто і чим там займався і скільки скарг на цей заклад надходило. Влада повинна працювати для людей – так любить казати наш міський голова. Тільки от перелік тих людей є конкретний і короткий?

П.П.С Чи не через розслідування діяльності “Скорпіону” з’явились на вулицях міста анонімні листівки на членів самооборони-депутатів райради?Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети