Здолбунів видумав нову форму децентралізації

Як пише у ФБ Назарій Поліщук: Не йде децентралізація в містах України. Цікаві цифри надибав. За 16 місяців реформи децентралізації, лише 3 міста обласного підпорядкування та 56 міст районного значення об’єдналися в громади. Такими темпами до кінця 2018 року, не те що не завершать децентралізацію, а навіть третини запланованого можуть й не зробити. Найгірша ситуація в районах навколо обласних центрів, там найменш хочуть об’єднуватися.

І це правда. Нещодавно до Здолбунова на депутатський день завітав народний депутат, який фахово розбирається в питаннях децентралізації Олександр Дехтярчук. Розповідав, інформував, переконував. Як наслідок, депутати за подачі апарату ради проголосували унікальне звернення – визнати Здолбунів самодостатньою об’єднаною громадою.

Чи то не те пояснював нардеп, чи то так розуміють децентралізацію у Здолбунові :)

Ось історичне рішення про децентралізацію чи то автономію Здолбунова.

Коментує депутат Здолбунівської міської ради Микола Орлов:

На комісії бюджетній це питання не розглядалось. Міський голова свідомо займає позицію ту, яка виражена у цьому рішенні. Йде саботаж децентралізації. Написане в рішенні “в зв’язку з позбавленням міста Здолбунова можливості  здійснення  даного процесу  за відсутності згоди  на об’єднання  прилеглих населених пунктів” не відповідає дійсності.
На моїй пам’яті, Здолбунів жодного разу не приймав рішень щоб звернутися до інших населених пунктів з пропозицією об’єднатися. Тому немає чого говорити про згоду, якщо ви нікому не пишете листа то немає від кого чекати відповіді. Переваги об’єднання у публічній площині з конкретними цифрами і розрахунками не розглядалися, на бюджетну комісію не виносилися.

Це недовіра до процесу децентралізації, боязнь брати відповідальність. Щоправда сама держава багато що робить, щоб такі побоювання були. Прийняте рішення позбавлене будь-якого змісту,  така форма ОТГ ніде не передбачена і навряд чи для Здолбунова буде зроблене виключення.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети