Здолбунів отримав бюджет на 2016 рік

сесія місто 231215 (3)Планова робота депутатів, постійний громадський контроль та ініціативи здолбунівчан принесли проміжний позитивний результат – бюджет міста прийнято. Ухвалені і програми місцевого розвитку на 2016 рік. Їх цього річ дев’ять, доходи і видатки міста склали 24,8 млн.гривень. На програми виділили депутати  10 млн.гривень, з них на програму соцзахисту мало захищених верств населення 375 тис.грн, на благоустрій міста 5,6 млн.грн, капітальні ремонти житлового фонду міста 1,7 млн.грн, підтримку комунальних підприємств, ОСББ та розвиток міста 1,9 млн.грн, культурно-масові заходи 72 тис.грн, спорт 125,0 тис.грн, містобудівну документацію 250,0 тис.грн, земельну реформу 300,0 тис.грн.

Всі бюджетні питання протягом тижня двічі розглядалися на тривалих засіданнях профільної комісії. Величезні обсяги інформації були опрацьовані, проаналізовані тими, хто справді хоче розібратися у політиці життя міста, тому більшість питань голосувалися швидко.сесія місто 231215 (2)

 План соціально-економічного розвитку на 2016-2020 роки перенесли для розгляду на наступну сесію.

Детальні цифри і самі тексти програм будуть опубліковані після підписання рішень міським головою.

Депутати затвердили Положення про помічника – консультанта депутата міськради, тому відтепер до п’яти громадських помічників зможуть мати народні обранці для продуктивнішої роботи.

Дискусії на сесії виникли при обговоренні суми компенсації для перевізника за перевезення пільгових категорій пасажирів маршруткою Здолбунів-Експрес. Всі депутати зійшлися на тому, що продовження курсування маршрутки це актуальна для міста річ, яка всіма підтримується. Проте яка ціна цього питання? Пропозиція міського голови, яку він активно відстоював на сесії зійшлася на цифрі у 200,0 тис.грн на півроку. Пропозиція депутата Миколи Орлова була наступною: 100,0 тис виділити для відшкодування пільгових перевезень учнів, 100,0 тис. для спів фінансування придбання не меш важливого рентген апарату для лікарні. Як аргумент він навів порівняльні цифри по інших перевізниках і чисельності пасажирів, які вони перевозять подібними за місткістю транспортними засобами. Фактично депутат довів, що два автобуси місткістю 40 і 30 пасажирів не можуть протягом дня перевезти 1000 школярів, за версією авторів проекту рішення саме таку кількість школярів має перевезти маршрутка і за це перевізнику планується щомісячно відшкодовувати більше 30,0 тис.грн. до сесії міськради доки (4) до сесії міськради доки (1)Попри здоровий глузд, розрахунки, наведені приклади інших перевізників для прийняття компромісного рішення не вистачило 1 голоса. З 22 присутніх депутатів ідею відновлення роботи маршрутного таксі і відшкодування пільгового перевезення пасажирів у сумі 100,0 тис.грн підтримали 13 колег. Більш щедра, але не переконливо огрунтована пропозиція була підтримана фракціями Батьківщини, Аграрної партії та Свободи. Цікаво, а інші перевізники ПЕРЕД проведенням тендеру на перевезення знали що така щедрість планується з міського бюджету ?до сесії міськради доки (2) до сесії міськради доки (3)

При розгляді програм вніс свою пропозицію депутат Андрій Кардаш. Він наполягає на розробці положення про спів фінансування ремонтів які проводитимуться в ОСББ, це на його думку сприятиме більш відповідальному ставленню до свого майна. Його доповнив Микола Орлов, який нагадав, що серед пропозицій, поданих ЗЕОНом від здолбунівчан, які заповнювали свої пропозиції у електронній формі є співзвучна ідея. Міський голова запропонував цю ідею (спів фінансування з міського бюджет тих ініціативних груп ОСББ, які пропонуватимуть свою співучасть у фінансуванні, виконанні робіт) використовувати по відношенню до спортивних та ігрових майданчиків, що розташовані на прибудинкових біля ОСББ територіях. Потрібно буде розвинути ці напрацювання у конкретні рішення і передбачити кошти.сесія місто 231215 (4)

Прислухались депутати до пропозиції Миколи Орлова збільшити розмір коштів для підтримки учасників, які представляють місто Здолбунів на різних конкурсах, фестивалях тощо. До речі до цієї пропозиції спонукало звернення членів гурту «Жнива» із здолбунівського міського БК, які нині планують поїздку в зону АТО для участі у новорічних концертах. Нажаль владі, бізнесу, змоги суттєво їм допомогти у повному обсязі за словами п.Анатолія  соліста гурту ще не вдалося, але вони дуже на таку допомогу розраховують (потрібно 500 л.дизель палива, бус вже є, частково кошти на дорогу теж).

Вперше на сесії здійснювався відеозапис. Проте не дуже якісною вебкамерою і з дуже невигідного ракурсу, коли видно було лише запрошених керівників комунальних підприємств на першому ряді зали. Тому реалізацію пропозиції депутата Юрія Білецького ще технічно  треба вдосконалювати.

У п’ятницю сесія районної ради, яка має затвердити бюджет району. Коли країна отримає головний кошторис і чому в переддень Нового року вкотре столиця затіяла гру в зміни до податків, здоровий глузд теж не може дати відповіді. Здолбунівчани із вимогами Законів впоралися – бюджет міста є!Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети