Здолбунів і досі живе без генерального плану міста

Громадянська мережа ОПОРА дослідила доступність генеральних планів 11 районних центрів Рівненської області. Зокрема Рівного, Дубровиці, Березного, Острога, Дубна, Корця, Костополя, Радивилова, Сарн та Здолбунова. Громадські активісти виявили факти грубого порушення чинного законодавства суб’єктами владних повноважень. Так, п’ять районних центрів Рівненщини досі не мають розробленого основного містобудівного документу. Про це повідомили представники Березнівської, Дубенської, Острозької, Здолбунівської та Радивилівської міських рад. Це суперечить вимогам Закону «Про регулювання містобудівної діяльності», який прийнятий понад два роки тому. Ще шість суб’єктів владних повноважень Рівненської області повідомили про затвердження генерального плану. Основний містобудівний документ є у Рівному, Кузнецовську, Корці, Дубровиці, Сарнах та Костополі. Проте, попри те, що генплан є, його практична користь для громадян вкрай обмежена. Причиною цього є незаконне приховування документу під грифом ДСК — «Для службового користування». Посилаючись на гриф ДСК, чиновники Рівного, Кузнецовська, Корця, Дубровиці, Сарн та Костополя відмовилися надати копії матеріалів генплану чи оприлюднити його на сайті органу влади.

Представники ОПОРИ звернулися до органів прокуратури шести районних центрів Рівненщини. Зокрема, скарга стосувалася дій та бездіяльності чиновників Дубровицької, Корецької, Костопільської, Кузнецовської, Рівненської та Сарненської міських рад. Представники правоохоронних органів Рівного, Кузнецовська та Костополя визнали факт порушення законодавства та винесли припис про їх усунення. Однак чиновники жодним чином не відреагували на листи правоохоронців.

Про це повідомила прес-служба ОПОРИ.

Як ЗС неодноразово писало у своїх матеріалах, відсутність базових документів щодо забудови, земель, створюють безліч можливостей розпоряджатись ними на власний розсуд. У першу чергу, через роздачу земельних ділянок, на які черги не існує, а виділяються вони за принципом: тому, хто “переконав”, що ця ділянка є, і депутати підняли за це руки.

фото 4vlada.com

Доповнено 30.03

Здолбунівська міська рада на своїй сесії 20.03.

На виконання листа департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської обласної державної адміністрації стосовно актуалізації містобудівної документації на регіональному та місцевому рівнях від 19.02.2013 року №118/02-09\13, керуючись Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» та відповідно до пункту 42 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» , міська рада
В И Р І Ш И Л А :

1. Визнати існуючий генеральний план міста Здолбунів 1998 року придатним для подальшого використання для вирішення питань розвитку та містобудівного освоєння території до моменту розроблення, проведення громадського обговорення, експертизи та затвердження нової містобудівної документації.
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань управління комунальною власністю, будівництва, транспорту, зв’язку, благоустрою, житлового фонду, торгівлі та побутового обслуговування ( голова постійної комісії Максимчук В.В.).Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети