Здолбунів, Кременець, Дубно і Нетішин відзначили 9 травня
9 травня у Здолбунові
Зранку ще вивозиться сміття, витирається Меморіал. Урочиста частина святкування почалась близько 10 години. Зібралася вселенська купа людей як з підприємств/організацій, так і просто охочих спостерігати та/або приймати участь у святковій ході. Радий, що і досі є багато людей на підприємствах, які, попри вихідний день, щороку добровільно приходять та приймають участь у ході, вшановуючи цим загиблих в роки ВВВ чи то Другої світової війни.
Стартували від РДА маршрутом через вул. Полуботка, Незалежності, Хмельницького (пройшли повз Дім молитви, Центр зайнятості, Укрцемремонт-Здолбунів CITY, гімназію, далі центральною алеєю до БКЦ) та закінчили ходу у міському парку біля меморіалу Слави.
Далі офіційні виступи керівництва Здолбунова та району, після чого відбулась подяка ветеранам.
Щодо мінусів, то не сподобалась метушня у колонах при ході (яка в принципі відбувається щороку), георгіївські стрічки на костюмах очільників та інших людей(маю інші переконання щодо цього-прим.К.К.) та особиста невпевненість в тому, що дійсно всі присутні ветерани були ветеранами війни, а не дітьми чи то онуками війни, як то зараз часто буває. Також не сподобалось те, що квітами вітали лише одного ветерана.
Щодо плюсів, то сподобалось те, що на обличчях у людей була радість. Також дуже сподобався виступ учениці 6 школи Вікторії Куляші, – вона таки надихнула своїм виступом ветеранів ще до довгих літ життя. А ще розсмішив кумедний випадок, як на почесні місця ветеранів ще від початку виступів підсів чоловік напідпитку і майже до кінця виступів ніхто цього не помітив, хоча ветерани йому лекції влаштовували:)
Концерт у БКЦ, і хто куди, а молодь у гідропарк.
Урбан-хвиля
Друга половина дня. У місті Здолбунові проходить “Третя Здолбунівська молодіжна Урбан-хвиля”, на яку приїхали представники різних видів молодіжної культури. До нас завітали учасники з міст Рівне, Львів, Дубно, Кременець, Костопіль, Березне, Радивилів та місцеві хлопці і дівчата. Сподіваємось, всі гарно провели час попри те, що, на жаль (і не безпідставно), анонс цього фестивалю викликав різні думки у багатьох людей, в т.ч., які вважають, що в цей день не варто проводити такі заходи, але це був один з хороших шансів показати молоді, як потрібно проводити вільний час, а для старших людей, показати, що для них росте гідна зміна і молодь спроможна та старається розвивати свої таланти. Оцінювати якість проведення фестивалю лише глядачам та учасникам, що, надіємось, Ви, шановні, зробите в коментарях. Фото та відеозвіти будуть у ширшому форматі незабаром у мережі інтернет та доступними для всіх бажаючих. Приємною несподіванкою було привітання учасників фестивалю від НГО “АЦРМ “ЗЕОН” та іменинниці Марії, яку буквально завалили квітами прямо на танцювальному майданчику.
А в цей час у Дубно. Рівненська область.
9 травня народний депутат Валентин Королюк взяв участь в урочистостях у місті Дубно. Поклавши вінки разом із представниками міської та районної влади до меморіалу на військовому кладовищі, народний депутат також поклав вінок до пам’ятника Героям УПА на однойменному майдані.
Виступаючи на багатолюдному мітингу, Валентин Королюк зазначив, що перемога над гітлеризмом далася українцям величезною ціною. «Навіть за найбільш скромними підрахунками, чисельність загиблих українців у Другій світовій війні становила понад 7 мільйонів. За цією цифрою – мільйони понівечених доль, втрачених членів родин, сотні тисяч сиріт. Але слід також сказати, що жертви могли бути і меншими, якби не сталінський режим, для якого людське життя нічого не значило і якому перемога була потрібна за будь-яку ціну. Сотні тисяч фронтовиків гинули у важких боях, а там, де ситуація була особливо безнадійною, – командування радянської армії кидало на смерть десятки тисяч бійців штрафних батальйонів. Вічна і їм пам’ять…».
Згадав у своєму виступі Валентин Королюк і бійців Української Повстанської Армії, які боролись за незалежність своєї Батьківщини і не хотіли миритися з пануванням на її території тоталітарних режимів.
«Зазнавши в Другій світовій війні величезних людських втрат і руйнувань, Україна зробила визначальний внесок у розгром Німеччини та її союзників. Тому свято Перемоги – це свято нашого народу. Це свято загальнонаціональної гордості, а разом з тим загальнонаціональної скорботи. Гордість за великий історичний подвиг, скорбота за втраченими долями, за нездійсненними надіями», – зазначив народний депутат.
У цей же час у Нетішині, Хмельницька область
Величезна колона нетішинців пройшла пішим ходом увесь проспект Незалежності. Кілометрів два буде. До пам’ятника загиблим у війні. Біля нього невеликий мітинг. Зачитали усіх полеглих поіменно. Зі словами до присутніх звернулись секретар Нетішинської міської ради, директор ХАЕС, голова ради ветеранів. Промови були чіткі і лаконічні. На спеці людей не втомили. Ветеранів було менше десятка, і всі вони були на почесному місці, біля самого пам’ятника, де їм вручили багато квітів і сказали гарних слів. Особливо зворушливо було дивитись, коли це робили діти і молоді хлопці, що стройовим кроком підходили, дякували, віддавали честь і таким же кроком з розворотом відходили. Після мітингу людей чекало п’ять великих автобусів ЛАЗ, які відвезли усіх бажаючих назад до центру міста або ще далі на т.звану «Лису гору», де відбувалось продовження дня з кулішем чи солдатською кашею.
Доповнено 10.05
А в цей час у Кременці
День Перемоги у Кременці розпочався з самого ранку. О 9 годині усі бажаючі відправились на Монастирське кладовище до пам’ятника Героїв Війни, де вшанували загиблих хвилиною мовчання та покладанням квітів.
Збір на урочистий парад відбувся о 10:45, було приємно бачити сотні молодих і дорослих небайдужих кременчан, які попри вихідний день та жарку погоду все таки вийшли вшанувати Героїв. Почали свій похід від РДА, по вул. Шевченка, а закінчили біля Меморіалу Слави, що також по вул.Шевченка. Далі мітинг – реквієм продовжився молитвою за загиблих. Після цього мер міста Ковальчук О.А. відкрив свято з нагоди Дня Перемоги:
«Про події того часу можемо сьогодні дізнатись лише з розповідей, кінофільмів, творів художньої літератури. А роки минають…Минуло стільки літ відколи змовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов на нашу землю мир, довгожданий, виплаканий, оплачений найвищою ціною, ціною людського життя. Все далі відходять грізні і важкі роки війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя. Кожен із нас поділяє думку, втілену в словах :«Ніхто не забутий, ніщо не забуте!».
Також лунали слова голови РДА Фецовича Ю.Р, та голова райради Гуславського А.А. Від усієї молоді з вітальним словом виступила учениця Кременецької ЗОШ№3 М.Більчук:
«Шановні краяни! Молодь Кременеччини щиро вітає Вас з днем доблесті і героїзму, 68-річницею з дня великого подвигу, з Днем Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками. День Перемоги назавжди залишиться символом героїчного минулого, днем величі українського народу. Істинним прикладом патріотизму подвигу молоді завжди є, була, і завжди буде: непохитність, відважність минулого покоління, наших дідів на полях битв. Пам’ять про тих, хто величезними зусиллями наближав День Перемоги, непідвладна часу. Наше завдання – молоді ХХІ століття, -пам’ятати ціну, яку заплатили наші діди за сьогоднішнє мирне небо над головою. За надану можливістю наступним поколінням жити, народжувати, виховувати своїх дітей. Ми будемо гідні нашого майбутнього, ми зробимо все від нас залежне аби наш рідний край ставав заможнішим і красивішим. Від щирого серця ми бажаємо живим Героям міцного здоров’я і довголіття, добра і радості, оптимізму і віри. Зі святом!»
На дійстві звучали пісні у виконанні кременчан під супровід духового оркестру. Після урочистого закриття мітингу відбувся парад оркестрів. А о 13 годині на всіх чекав святковий концерт у міському парку.
Автори, джерела та фото:
Сергій Наулко, Типовий Здолбунів
Катерина Радчук, Типовий Здолбунів
Кларк Кент
Ігор Яремович
Микола Мокрик
Прес-служба В.Королюка
Борис Холодний
Євгенія Шкільна
Міжміські репортажі стали можливі завдяки діяльності проекту “Розвиток громадської журналістики у малих сусідніх громадах”, за підтримки “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.