Збиткові комунальні посередники

1 листопада мають звітувати у сесійній залі керівники комунальних підприємств міста. Вперше перед депутатами, вперше перед цим опублікували свої звіти, оприлюднили декларації, контракти. На такі паростки відкритості у групи депутатів пішли місяці. І якщо робота водоканалу і теплопостачального підприємства є доволі вузькоспеціалізованими, то діяльність КП «Здолбунівське» не може не торкнутися будь-якого мешканця Здолбунова, який ходить по дорогах під ліхтарями, відвідує парки і сквери, які обслуговує це підприємство. Це величезний шмат роботи, дійсно важка праця, яка потребує дисциплінованої, якісної, професійної роботи. Починаючи від керівника і закінчуючи двірником.

Серед дійсно великої ділянки роботи, яка належить до відповідальності КП є і наступні обєкти:

Організація роботи ринку по торгівлі сільськогосподарською продукцією.

По вул.8 Березня при виїзді на трасу Рівне-Острог. Скільки років вже значиться, що він офіційно відкритий. Що на ньому є щоб здійснювати діяльність з торгівлі? Люди як торгували на дорозі так і торгують на ній. Хто збирає кошти і за що, у яких сумах. Чому замість робочих, торгових місць поле для футболу на якому бігали діти перетворилося на майданчик для збору будівельних твідходів з усього міста. Великі шматки асфальту, каміння засипані частково піском. Товщина шару цих відходів такий, що скоро у сортир треба буде заходити як у бункер. А огорожа? Реально не можна було натягнути звичайну але гарну, нову, міцну сітку?

Продовжимо про огорожі.

Огорожа кладовища по вул.Коперніка за 300 тисяч капітального характеру. Чи потрібно огороджувати кладовище? Обовязково. Чи потрібно це було робити у такому вигляді суцільною стіною із бетонних блоків? Чи можна це було зробити власними силами 42 працівників КП чи треба було віддавати підряд ФОПу?

Як облаштовані подібні місця у інших містах.

Облаштування огороджень біля пішохідних доріжок, щоб унеможливити виїзд авто на них.

Скарги з вул.8 Березня біля ринку регулярно лунають (машини заставили всі тротуари),  норми ДБНів щодо цього є, але робити поки не поспішаємо. Таке враження, що цікавлять лише масштабні роботи, як наприклад огорожа кладовища за 300 тисяч, ніж швидка для виконання, і не така дорога огорожа (стовпчики) біля газонів і тротуарів. Ну але нема в програмі немає претензій.

На КП працює близько півсотні людей, але якщо поглянути на роботи, які відведені для виконання цим КП, то її виконують в основному… підрядники і субпідрядники. Постає питання у кваліфікації, забезпеченості фахівцями і технікою КП. Нижче матеріал із дослідження у 2016 році виконання програми благоустрою, який був виконаний інтерном Віталієм Морозом. То які роботи можуть виконувати працівники КП? Руками носити гілля на територію старого цемзаводу, власними велосипедами перевозити мішок з цементом, ломами довбати лід і все це з ПОЧАСОВОЮ оплатою праці? А решту віддаємо підрядникам?

П/П

Обслуговування міста згідно програми благоустрою за І-ІІ квартали 2016 року Вартість, грн Підрядники
1 Експлуатаційне утримання доріг міста двірниками, технічне обслуговування вуличного освітлення і т.д. 584 600,00

204 901,00

Заробітна плата

Придбання матеріалів, послуги та ін.

2 Оплата за електроенергію по вуличному освітленні 106 253,00 ПАТ «Рівнеобленерго»
3 Зимове утримання доріг 29 000,00 ПММ – АПН ЛТД
4 Утримання світлофорного об’єкту по вул. Шкільна 11 500,00 Рівне Інформ Ресурси
5 Послуги по чистці зливної каналізації 35 200,00

47 399,85

17 309,9

ПП Сектор

Північ груп центр

ПП Панчук М.І.

6 Монтаж та демонтаж Новорічної ялинки 2016 року 14 949,0 ТОВ Добробут

ТзОВ «КП»

7 Поточний ремонт ігрового, спортивного та іншого обладнання в парках, скверах, ігрових майданчиках, пляжах та вулицях міста 17 900,00 ТОВ Добробут
8 Поточний ремонт дорожнього покриття по вул. Г. Мазепи 10 000,00 МПП «МВА»
9 Поточний ремонт дорожнього покриття по вул. С. Бандери 7 000,00 МПП «МВА»
10 Поточний ремонт дорожнього покриття по вул. Зеленій 36 000,00 МПП «МВА»
11 Поточний ремонт дорожнього покриття по вул. Базарній 10 000,00 МПП «МВА»
12 Поточний ремонт дорожнього покриття по вул. С. Наливайка 16 000,00 МПП «МВА»
13 Поточний ремонт дорожнього покриття по вул. Шевченка 10 542,00 МПП «МВА»
14 Поточний ремонт дорожнього покриття по вул., Фабричній 20 000,00 МПП «МВА»
15 Поточний ремонт дорожнього покриття по вул. І. Гончара 20 000,00 МПП «МВА»
16 Утримання сміттєзвалища 138 678,00 ПП Панчук М.І.
17 Капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Дружби та прилеглих провулків 956 010,00 Рівне автошлях буд

Рівнедор проект

ПП Костерний

18 Капітальний ремонт дорожнього покриття вулиці Д. Галицького на ділянці від Щепкіна до Львівської 28 381,00 Рівнедорпроект

 

19 Капітальний ремонт дорожнього покриття вул.. Огієнка та провулку Огієнка 97 916,00 Рівне автошлях буд

Рівнедорпроект

 

20 Коригування проектно-кошторисної документації та проведення експертизи на кап. ремонт вул. Шкільна з транспортною розв’язкою 14 999,00 ПП Рівнедорпроект

 

21 Капітальний ремонт огорожі на кладовищі по вул. Коперника 68 200,00 ФОП Андрощук М.Є.

Що ж мало робити КП і його керівник згідно контракту?

Забезпечувати ВИСОКОПРИБУТКОВУ діяльність КП…)

Чи забезпечило прибуткову діяльність у 2016 му? Жодної копійочки прибутку. Збитки. І у 2015 му і 2016 му і у 2017 му! Отже контракт не виконано?

Чому за ініціативою міського голови ЧЕРГОВУ сесію, яка мала відбутися 11 жовтня перенесли на 1 листопада, саме ту сесію на якій має слухатися звіт керівника КП.

Вангуємо. Це з все просто припущення, такого ж не станеться?))

Читаймо знову контракт.

За ДВА місяці до закінчення, а це 31 грудня, -1 місяць =30 листопада, -2 місяці=31 жовтня!!! Можна ПРОДОВЖИТИ контракт.

Тому скільки би не висловлювали своїх претензій 1 листопада депутати до збиткової, неякісної роботи КП, контракт  може бути продовжено одноосібно міським головою за ДЕНЬ до проведення сесії. І подальша монополія одноосібного правління в комунальній  сфері продовжиться.

Не може бути? А як вам практика, наприклад  продовження оренди міського стадіону Локомотив. Все можливо :))

І так буде до тих пір поки кількість бажаючих в коротких спортивних штанцях, які приходять групою підтримки на сесії, буде більшою ніж група інтелектуалів із документами і ідеями, знаннями. У кожного міста свій вибір. І хто не здатний на це впливати тому залишається лише спостерігати. Що робити групі депутатів, які ініціювали заслуховування керівників КП і які дізнаються, що контракт вже продовжено? Встати і піти? І гори воно все синім вогнем. Якщо замість пошуку компромісів будуть вишуковуватись хитрі способи пошити в дурні інших, то в ту міську раду депутати і перестануть ходити взагалі. Засідання комісій, навіть таких великочисельних як бюджетна і земельна тому підтвердження. В них вже не збираються кворуми.

Який вихід? ВЖЕ, до депутатського дня, змінити менеджмент в КП та збалансувати вплив на призначення та контроль діяльності КП.

Звіти керівників КП можна переглянути тут:

Звіт КП Здолбунівводоканал за 2016 рік

Звіт КП Здолбунівкомуненергія за 2016 рік

Звіт КП Здолбунівське за 2016 рік



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети