Збори у Здолбунові щодо створення ГО “Майдан” завершились скандалом

zbory_1Сам процес створення громадського народного об’єднання “Майдан” ніби апріорі передбачає широку гласність і публічність цього процесу. Однак не зовсім так виходить, як хочеться.

Сьогодні з легкої руки виступаючих біля пам’ятника С.Бандері вдень, 1 січня, які оголосили про збори на 13 годину 04 січня, зібралось близько 40 здолбунівчан  у приміщенні по вул.Незалежності, 11, щоб долучитись до створення чи функціонування громадського утворення.zbory_2

Та, як виявилось, люди прийшли з різною метою. Для багатьох стало новиною, що ініціативна група чи то оргкомітет ГО вже є, і він постановив, що Майдану бути, і навіть обрана рада майбутньої організації, яка, як тільки юридично процес створення ГО відбудеться, має стати легітимною. Процес створення прототипу ГО, яка поки що не створена навіть у Києві, очолили представники трьох опозиційних партій ВО “Свобода” , ВО “Батьківщина” та “УДАР”. До них долучилось ще дві НГО “Точка зору” та “Відродження Дерманя”.

Сам факт не зовсім широко публічного зібрання щодо створення ініціативної групи для створення ГО “Майдан” і став каменем спотикання на цілу годину.

Представники партій пропонували прийняти за основу факт створення ініціативної групи, президії й ради, а решті долучатись у якості членів чи то кандидатів у члени як організації, так і її ради. Дещо дивний процес, коли ні статуту НГО немає, ні зареєстрованого київського прототипу, за яким мають утворюватись обласні та районні НГО.zbory_3

Дійшло до надто голосних висловлювань та емоцій, деякі з представників старшого покоління покинули залу через те, що у них піднявся тиск.

Навіть учасники попереднього зібрання “громадсько-політично промайданіського активу” району повторно вступили у дискусію, пропонуючи процес створення робити широким і публічним. Т.то зібрати 200-500 учасників, утворити оргкомітет, керівників напрямків (щось на зразок ради), не обирати голів і діяти так до утворення київського “Майдану”, а потім легалізуватись і в районі. Прихильники вже створеного оргкомітету наполягали, що робота вже почата і її треба лише продовжувати.

У приватних розмовах саме така поспішність і яскрава політична забарвленість створення громадського об’єднання турбувала присутніх.

Від бажаючих висловитись не було відбою: О.Бухало, О.Дацюк, Н.Путіліна, С.Кондрачук, Ю.Пшеничний, Я.Бляшин, С.Ніколіна, І.Гринюк, В.Макарець, О.Бондарець, Ю.Шадий, В.Чернецький Л.Кінах та інші.

На відміну від загального зібрання група самооборони, яка зібралась одразу після того, як всі почали розходитись по своїх справах, за 10 хвилин з’ясувала, хто записується у групу самооборони, які у них є ресурси і де вони проведуть наступні збори. Планується, що ця група покликана приходити на допомогу тим членам протестного руху, які потраплять у неприємність через свою громадянську позицію.

Розходились учасники зборів так ні до чого і не домовившись, але із розім’ятими голосовими зв’язками напередодні Різдва.

Чому так трапилось? Хтось вбачає у цій НГО формування майбутньої влади в районі, хтось не дуже в захваті від ключової ролі політиків, комусь не до вподоби просто персоналії, які беруться керувати цим процесом. Розумний компроміс, сподіваються учасники зборів, попереду. Але, зважаючи на почуте й побачене, занадто великі відмінності в очікуваннях у людей, старших і молодших, партійних і громадських активістів, революціонерів і еволюціонерів. Тож шлях до компромісу не обіцяє бути легким. Можна сміливо прогнозувати два реальних шляхи розвитку подій: створення НГО з нуля через перші широкі представницькі установчі збори, або продовження розпочатого шляху із донесенням до громади лише рішень ради чи якогось іншого керівного органу ініціативної групи, яка вже очолила цей процес. Для прихильників бюрократичної складової своєї дієвості у новому об’єднанні, відповіді найдуться у Статуті НГО, коли він з’явиться.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети