. Заяви для поїздок дитини за кордон – роз'яснення здолбунівського нотаріуса | Здолбунів City

Заяви для поїздок дитини за кордон – роз’яснення здолбунівського нотаріуса

Збираєтесь у подорож за кордон? Їде дитина до 16 років у супроводі одного з батьків або третьої особи?

Не забудьте заздалегідь  завітати  до нотаріуса для оформлення заяви про згоду на виїзд дитини за кордон!

Що важливо: згоду дає (і особисто з’являється для цього) той з батьків, що не їде, або обидва, якщо дитина їде у супроводі третьої особи (бабуся, інший супроводжуючий тощо). Особа, що супроводжує, вказується обов’язково; для такої заяви необхідно надати нотаріусу оригінал паспорту тієї особи, що дає згоду, оригінал  її довідки про присвоєння номеру платника податків, свідоцтво про народження дитини (оригінал або копію), інформацію щодо особи, яка супроводжує (прізвище, ім’я, по батькові за паспортом, дату народження);
у заяві вказується держава, до якої прямує дитина, та строк і мета поїздки. Якщо дитина має намір відвідати декілька країн Шенгенської угоди достатньо в заяві зазначити державу в’їзду. Одна поїздка – одна заява (це вимога Постанови Кабміну № 57 від 27 січня 1995 року)!
У деякі країни (особливо країни Шенгенської угоди) для отримання візи вимагається подання заяви про фінансове забезпечення поїздки, або заяви про згоду на виїзд навіть у випадках, коли їдуть обидва батьки. Такі заяви також оформлюються нотаріусом. Правила перетину державного кордону розповсюджуються наразі і при подорожах до Криму та зони проведення АТО, отже заява про згоду на виїзд потрібна і в такому разі.
З 16 років дитина має право на вільний самостійний виїзд за межі України (ч.3 ст.313 Цивільного кодексу України).

Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов’язків щодо дитини.   Як би не здавалось несправедливим вимагати таку згоду від одного з батьків, що може декілька років не опікується власною дитиною, але згідно з нормами Сімейного кодексу України (ст.141) батьки мають рівні права та обов’язки щодо дитини. У разі неможливості отримати згоду від такого батька, необхідно отримати рішення суду про дозвіл на виїзд дитини за межі України без згоди одного з батьків.
Одинока мати подає на кордоні відповідну довідку РАЦС. У разі смерті одного з батьків, подається свідоцтво про смерть (або нотаріально засвідчена копія).
Згода на виїзд дитини за кордон оформлюється саме ЗАЯВОЮ, а не ДОВІРЕНІСТЮ.

 Вдалих та веселих подорожей! І не забудьте оформити правильні проїзні документи дитини для виїзду за кордон! А у підготовці заяв, про які йшлося вище,  допоможуть нотаріуси.

 

Нотаріус   А.Чайковська

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама