Заявника про хабар хочуть зробити крайнім у справі

податкова і БарановЗмінилися часи, але не система. На жаль, доводиться це констатувати, зваживши на деякі особливості нашої Феміди…

Уже третій рік поспіль у Здолбунівському районному суді  розглядають справу за звинуваченням екс-начальника Здолбунівської податкової інспекції у вимаганні та отриманні хабара у 20 тисяч гривень.  Нагадаємо, здолбунівчанин Святослав Клочок ще у лютому 2013 року звернувся з заявою до відповідних органів про притягнення до кримінальної відповідальності начальника районного відділення ОДПІ Здолбунівського району Юрія Баранова. Тоді Баранова затримали та вилучили у нього із барсетки «мічені» купюри на суму 20 тисяч гривень.

Після цього й почалася «епопея» зі слідством та судом. У період досудового розслідування підозрюваний перебував під домашнім арештом, проте при цьому їздив до податкової і давав вказівки підлеглим про те, що їм треба говорити на допиті. Доки ж тривали судові засідання, проти пана Клочка та його дружини й доньки відкрили три кримінальні провадження за звинуваченнями у контрабанді та ухиленні у сплаті податків на основі анонімного звинувачення від організації, якої насправді не існує. Щоправда, згодом ці справи були закриті. Та з’явилося нове звинувачення: супроти Святослава Клочка порушили нову кримінальну справу за підтасованими фактами.

Тим часом справу у суді розглядають уже більше двох років.  Спочатку кримінальну справу за звинуваченням у хабарництві розглядав суддя Здолбунівського районного суду Анатолій Калюжний. Проте у січні 2014 року, якраз перед очікуванням вироку суду першої інстанції, суддя Калюжний помер. Справу передали судді Здолбунівського районного суду Ігорю Мичці, який, згідно з нормами Кримінально процесуального кодексу, почав розгляд справи спочатку.

Протягом двох років судові засідання у справі відкладали з різних причин. То адвокат зайнятий, то хтось хворіє, то свідки не з’явилися…

А нещодавно Святослав Клочок дізнався, що проти нього, його дружини та доньки Здолбунівський РВ УМВС України в Рівненській області порушив нові кримінальні провадження  за заявою Юрія Баранова.

25 травня цього року Святославу Клочку зателефонував чоловік, котрий представився слідчим Здолбунівського РВ УМВС та запросив його до слідчого відділу з метою надання пояснень за порушеним провадженням. Коли ж додзвонювач почув, що Клочок має намір з’явитися до слідчого 27 травня, після судового засідання у справі про хабарництво, то повідомив, що нічого важливого на суді не буде. Мовляв, поки розслідування за розпочатими кримінальними провадженнями щодо Клочка і його родини не завершать, рішення щодо обвинувачення Баранова суд не ухвалить. Звідки слідчому стільки відомо про перспективи майбутнього суду, залишається загадкою…

Тим часом судове засідання 27 травня знову не відбулося. Святослав Клочок тим часом звернувся до Генерального прокурора України та прокурора Рівненської області з проханням перевірити законність кримінальних проваджень, порушених щодо нього та його родини, а також провести перевірку судді Здолбунівського районного суду І. Мички та судових засідань щодо обвинувачення Ю. Баранова.sud

– Насправді уже вривається терпець, адже судовий процес зумисне затягують. Я ж хочу тільки забезпечити законний розгляд справи, – стверджує Святослав Клочок. – Якщо її «зіллють», то зневіра до системи  буде просто колосальною… Тому й прагну привернути увагу громадськості до цієї справи.

 Наступне засідання у цій резонансній справі призначене на 18 червня 2015 року. Розпочнеться воно о 14.30 Однодумці планують підтримати Святослава Клочка та його родину. Цікаво, чи й цього разу у тих, хто «гальмує» справу, знову знайдуться чергові «відмазки»?

Антикорупційний комітет Здолбунівської сотні Самооборони

Цивільний корпус «Азов» у Рівненській областіВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети