Завтрашній день Здолбунівщини та країни

Тезово думки з приводу «Революція перемогла, що далі».  Звісно, вона ще не перемогла остаточно й безповоротно. Ще є східна Україна, є бродячі президенти й міністри-вбивці, яких треба відловлювати.

Але якщо ми вже визнаємо на власних територіях прийняті закони ВРУ та ті персоналії, які з’являються у владних київських кріслах, то що чекати чи не чекати, а робити у своїх областях, районах, селах.

  1. Ні Шуль, ні Щавінський вже не гравці, адже після відставки Берташа вони автоматично у відставку підуть. З претендентів, які можуть зайняти крісла на третьому поверсі Грушевського у Здолбунові, слід викреслити одразу усіх, хто там був. Аргументи можете придумати самі, достатньо просто згадати, не забути, попитати. Але якщо нова київська влада не відмінить адміністрації як такі взагалі, то туди потрібні нові обличчя. Незалежно від статі й віку, але нові. І без квот, і принципів політичного дерибану. Це моя квота – ставлю кого хочу. Юлізація всієї країни, і району зокрема, – ні до чого хорошого не призведе. Керувати має той, хто має відповідні посаді знання, життєвий досвід і мати принципову позицію дотримання закону по відношенню до ВСІХ, а не лише до опонентів.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  2. Нове керівництво РДА має узаконити свої регулярні стосунки із громадою через Громадську дієву раду чи будь-який інший дорадчий орган, діяльність якого буде фінансуватись коштом районного бюджету.
  3. РДА, районна рада передбачають у бюджеті кошти на проекту діяльність громадських організацій та ініціативних груп громадян. Ці ініціативи (а не лише конкурс проектів  сільських рад) фінансуватимуться на конкурсній основі (між переможцями розподіляється фонд конкурсу).
  4. Здолбунівська міська рада  приймає рішення і виділяє фінансування на створення муніципальної міліції, куди входять представники сотні самооборони, відставні правоохоронці, що будуть підпорядковуватись міській раді й виконувати потрібні громаді дії по охороні громадського порядку та співпрацювати із міліцією по лінії МВС. Першими надбаннями за програмою муніципальної міліції мають стати камери відеоспостереження.
  5. Усі сільські голови, селищний і міський голова розробляють і направляють до Києва пропозиції щодо роботи місцевих органів влади, державного казначейства, бюджетного розподілу ресурсів, де висвітлюють свою позицію децентралізації влади та фінансової автономії територій та громад.
  6. Де шукати резерви грошей? Підняти за останні роки 3 документи по суттєвим проектам (будівництво і ремонт шкіл, заміна котелень, закупівлі тощо) і проаналізувати ефективність їх використання. В разі знаходження корупційної складової – оскаржити й змусити повернути надмірно сплачені кошти. Надану безоплатно землю та інші блага з комунальної власності оцінити на предмет законності і в разі незаконності – повернути у комунальну власність, зокрема й по справі гектаросадоводів Шуля. Те ж саме й по об’єктам на території комунальних громад. Наприклад, якщо у місті Здолбунові дозволяли викупляти об’єкт нерухомості після оренди та 25% невід’ємних поліпшень від балансової вартості, а не від ринкової, то відповідно рішення відмінити і суми об’єктів дооцінити (якщо такі приклади мали місце бути) і повторно продати чи вилучити у комунальну власність з відшкодуванням суми поліпшень.
  7. Відмінити святкування, відзначення пам’ятних дат і подій, на які добровільно ніхто не виявить бажання прийти. Що маю на увазі. Якщо триватиме практика загону бюджетних кріпаків на всілякі мітинги, святкування чи відзначення часто ДУЖЕ важливих державних свят, то їх потрібно на території району скасувати з приміткою «у зв’язку із несприйняттям їх населенням району». Трошки, звісно, пропозиція із гумором, але який сенс у святкуванні чи відзначенні, якщо воно не щире. Кошти на те витрачаються, час оргкомітетів теж, а жодної ні виховної, ні об’єднавчої місії такі заходи не несуть. Тому скасувати їх ніхто не скасує, але робити їх більш камерними, точковими, а не загальнорайонними-показушними, коли всі дивляться на годинник і думають, коли ж цей захід закінчиться.
  8. Заборонити витрачати кошти на благоустрій території під час приїзду чиновників з Києва у сумах більших, ніж до цього були витрачені. Наприклад, якщо з січня по березень було витрачено 100 тис.грн на ремонт доріг, а за два дні до приїзду чинуши київської не залежно від погоди й технології ремонту у землю збираються зарити 300 тис.грн – то вважати це корупцією. Місце влада має служити народу, а не вимахуватись перед столицею.
  9. Запровадити систему службових квартир, які будуть виділятись прокурору, міліціонеру і СБУшнику без права приватизації. В разі допущення приватизації- вилучення квартири у власність громади, мера у відставку, начальника відомства, яке провело виведення квартири з числа службових- у відставку.
  10. В разі, якщо після року своєї діяльності депутат місцевої ради не спроможний прозвітувати про свою діяльність на користь громади, не вніс жодного проекту рішення на розгляд сесії, не провів жодної зустрічі із виборцями тощо, то він автоматично позбавляється депутатського мандату (таким чином бажаючих пустоцвітів ставати депутатами буде все менше, а відповідно і зменшиться загальна чисельність базового депутатського корпусу). Нехай буде 10 депутатів-професіоналів ніж 36 аматорів.

Список можна і треба продовжувати. Дещо можливо зробити вже, дещо ініціювати, щось стане реальністю після внесення змін до національного законодавства. Але ініціативи потрібно висловлювати інакше вони ніколи не стануть законами.

Джерело.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети