Завтра депутати будуть радитися як поділити кошти міського бюджету

20.02 має відбутися розширена бюджетна комісія Здолбунівської міської ради. Важлива, оскільки на ній будуть розглядатися проекти рішень, які перерозподілять гроші, а також скоригують цільові програми на 2018 рік. Також серед проектів рішень змінене Положення про Громадський бюджет  та проект Положення про інший конкурс – для НГО, ОСН, ОСББ. Хочу висловити свої думки щодо деяких проектів рішень, оскільки не зможу прийняти участь у засіданні особисто.

Пропозиції до змін у бюджеті і цільових програмах

  1. Програма конкурсів. Всі позиції підтримую, однак суми треба збільшувати. Додати позицію на проведення конкурсу проектів «Здолбунівська громада», сума 140,0 тис.грн. Наявність такої позиції у Програмі дозволить претендувати на співфінансування її з інших джерел додатково.
  2. Програма розвитку дорожнього господарства. Виключити позицію субвенції обласному бюджету на ремонт кільцевої розвязки в сумі 600,00 тис.грн.

Щодо зміненого Положення про Громадський бюджет, вважаю треба прислухатися до позиції автора- Дмитра Сироти, однак не зрозуміло, чого його реалізація намічена не на 2018 рік, а на наступний.

Щодо своєї ініціативи. Після спілкування на окрузі номер 20, про що писалося тут: http://zdolbunivcity.net/de-vzyaty-dodatkovi-resursy-osbb-dlya-svoho-rozvytku/ я напрацював і подав до міської ради проект Положення, який передбачає проведення конкурсу ініціатив, подібно до тих, які проводяться і в інших містах України, в яких можуть прийняти участь громадські організації, об’єднання співвласників житла, органи самоорганізації населення. І виграти на реалізацію своєї ідеї ресурси від міста.

Чому  я готував проект рішення, Положення? Тому,  що вважаю, що інтереси саме цієї категорії суб’єктів міського життя позбавлені підтримки від міста на здійснення своїх планів, ідей. Так, є програма співфінансування капремонтів житла в т.ч в ОСББ, так є підтримка НГО спортивного ухилу за заявницьким принципом (написав заяву-отримав кошти), а що робити іншим і в т.ч ОСББ, які тьху-тьху самі впоралися з усіма ремонтами, але хочуть, наприклад купити обладнання для проведення часу молоддю? Знову купувати за свої, оскільки дають собі в усьому лад? А де ж тоді справедливість. Якщо комусь треба ремонтуватись-підтримуємо, а активних і бережливих – не стимулюємо?

Ось такі були мотиви. Швидше всього завтра цей проект Положення міська рада запропонує унеможливити до прийняття, як кажуть посадовці, з мотивів не компетенції ради такі конкурси проводити (точне трактування завтра депутатам донесуть) і невідповідності ст.91 Бюджетного кодексу України.

Ну по перше, якщо включити фінансування цього конкурсу до відповідної цільової програми, то це буде в компетенції ради, а ст.91 БКУ передбачає фінансування таких програм в т.ч на цілі благоустрою, енергозбереження, поліпшення житлового фонду та екології.

По друге – такі програми не новинка і вони існують в різних містах України і ось вам найсвіжіший приклад м.Івано-Франківська, де наприкінці січня для таких же категорій городян ( в т.ч юросіб) оголошено подібний конкурс.

Тому закликаю колег депутатів уважно вивчити питання і перейнятися мотивацією громадської активності та заохочення ОСББ до подальшого розвитку.

Закликаю керівників НГО, ОСН, ОСББ теж ознайомитися із проектом мого рішення і Положення і проявити свою активність, якщо ваші інтереси співпадають із зазначеним у проектах поданих документів.

Завантажити (DOC, 169KB)

Микола Орлов, депутат Здолбунівської міської радиВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети