. Завтра депутати будуть радитися як поділити кошти міського бюджету | Здолбунів City

Завтра депутати будуть радитися як поділити кошти міського бюджету

20.02 має відбутися розширена бюджетна комісія Здолбунівської міської ради. Важлива, оскільки на ній будуть розглядатися проекти рішень, які перерозподілять гроші, а також скоригують цільові програми на 2018 рік. Також серед проектів рішень змінене Положення про Громадський бюджет  та проект Положення про інший конкурс – для НГО, ОСН, ОСББ. Хочу висловити свої думки щодо деяких проектів рішень, оскільки не зможу прийняти участь у засіданні особисто.

Пропозиції до змін у бюджеті і цільових програмах

  1. Програма конкурсів. Всі позиції підтримую, однак суми треба збільшувати. Додати позицію на проведення конкурсу проектів «Здолбунівська громада», сума 140,0 тис.грн. Наявність такої позиції у Програмі дозволить претендувати на співфінансування її з інших джерел додатково.
  2. Програма розвитку дорожнього господарства. Виключити позицію субвенції обласному бюджету на ремонт кільцевої розвязки в сумі 600,00 тис.грн.

Щодо зміненого Положення про Громадський бюджет, вважаю треба прислухатися до позиції автора- Дмитра Сироти, однак не зрозуміло, чого його реалізація намічена не на 2018 рік, а на наступний.

Щодо своєї ініціативи. Після спілкування на окрузі номер 20, про що писалося тут: http://zdolbunivcity.net/de-vzyaty-dodatkovi-resursy-osbb-dlya-svoho-rozvytku/ я напрацював і подав до міської ради проект Положення, який передбачає проведення конкурсу ініціатив, подібно до тих, які проводяться і в інших містах України, в яких можуть прийняти участь громадські організації, об’єднання співвласників житла, органи самоорганізації населення. І виграти на реалізацію своєї ідеї ресурси від міста.

Чому  я готував проект рішення, Положення? Тому,  що вважаю, що інтереси саме цієї категорії суб’єктів міського життя позбавлені підтримки від міста на здійснення своїх планів, ідей. Так, є програма співфінансування капремонтів житла в т.ч в ОСББ, так є підтримка НГО спортивного ухилу за заявницьким принципом (написав заяву-отримав кошти), а що робити іншим і в т.ч ОСББ, які тьху-тьху самі впоралися з усіма ремонтами, але хочуть, наприклад купити обладнання для проведення часу молоддю? Знову купувати за свої, оскільки дають собі в усьому лад? А де ж тоді справедливість. Якщо комусь треба ремонтуватись-підтримуємо, а активних і бережливих – не стимулюємо?

Ось такі були мотиви. Швидше всього завтра цей проект Положення міська рада запропонує унеможливити до прийняття, як кажуть посадовці, з мотивів не компетенції ради такі конкурси проводити (точне трактування завтра депутатам донесуть) і невідповідності ст.91 Бюджетного кодексу України.

Ну по перше, якщо включити фінансування цього конкурсу до відповідної цільової програми, то це буде в компетенції ради, а ст.91 БКУ передбачає фінансування таких програм в т.ч на цілі благоустрою, енергозбереження, поліпшення житлового фонду та екології.

По друге – такі програми не новинка і вони існують в різних містах України і ось вам найсвіжіший приклад м.Івано-Франківська, де наприкінці січня для таких же категорій городян ( в т.ч юросіб) оголошено подібний конкурс.

Тому закликаю колег депутатів уважно вивчити питання і перейнятися мотивацією громадської активності та заохочення ОСББ до подальшого розвитку.

Закликаю керівників НГО, ОСН, ОСББ теж ознайомитися із проектом мого рішення і Положення і проявити свою активність, якщо ваші інтереси співпадають із зазначеним у проектах поданих документів.

Завантажити (DOC, 169KB)

Микола Орлов, депутат Здолбунівської міської ради

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (4 голос (а, ів), середній бал: 4,00 із 5)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 

Активні відвідувачі

 

 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама