Завдяки віршам не став фізруком: у Здолбунові гостював відомий поет та прозаїк

Сьогодні вкотре зустрілися з письменником. З письменником – спочатку поетом, а вже потім прозаїком. Оскільки, як сказав один наш здолбунівський майстер слова: прозаїки більш приземлені, а в поетах більше летючості. А пан Сергій таки літає на крилах своєї неповторної поезії.

Сергій Пантюк, який завдяки віршам став не фізруком, а філологом, гостював сьогодні в районній бібліотеці для дітей та юнацтва разом із своїми колегами Іриною Баковецькою, Анною Лимич та Сергієм Гридіним. Слухачами були учні місцевої гімназії, а також ті, кому не байдуже поетичне слово. Під час зустрічі з’ясувалося, що серед тих, хто прийшов поспілкуватися з відомим письменником, також є приборкувачі крилатого Пегаса: Тетяна Павлова, Світлана Гірняк, Єлена Крохмалюк , Інна Голуб.

Поезія Сергія Пантюка багата на різноманітні  віршові викрутаси та трансформації:

  • Вірші-скоромовки:

Завтра буде ватра,

Біля ватри варта…

  • Акровірші:

Бабо снігова, не шкодуй цих прощальних сліз!

Енергія весни під шкірутвою нахабно лізе,

Розбурхує все, розпікає аж догудзиків-вуглин

Елегантно зменшуйся, плинь до моря й до неба линь.

 

  • Вірші-анаграми:

…Суть тус,

Зуб раги – гарбуз,

А буча – чуба…

 

А також вірші, написані телефоном, за допомогою дзеркала, вірші про щодень та вірші, принесені з АТО.

А ще дитячі, навіяні малечею, вірші, , які увійшли у збірку «Неслухняники»:

Розвіршу вам скажі кльові:
Конить скачик до дірбові,
Сходце сонцить, дрім котячись,
Щебетейко солов’ячить.

Саме такі веселі  віршики може прочитати малеча у хрестоматії для 1,2 класу, а от у 3 класі діти знайомляться з його фантастичною книжкою «Вінчі та Едісон»… Так, так, ви не помилилися: Сергій Пантюк – письменник, який є у шкільній програмі для початкової школи.

Сергій Пантюк – письменник, твори якого наповнені любов’ю до рідного слова, до рідної землі, до своїх читачів. Поет, стілець якого міцно стоїть на Олімпі українського  письменництва і який щороку видирається на українську Говерлу, щоб з її вершини сказати своє Слово.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети