Затримання адвоката і підозри по судді: подробиці

Цілий день пробули у Рівному минулого четверга працівники Національного антикорупційного бюро України. Детективи бюро за підтримки столичних працівників СБУ та МВС проводили обшуки і в кабінетах суддів, і у них вдома. Місцевих правоохоронців про операцію із затримання потенційних хабарників навіть не попереджали. Роз’яснень детективи не дають поки що жодних. Але підозрювані й надалі продовжують вершити правосуддя на Рівненщині. Спланована у Києві операція завершилася затриманням адвоката та вилученням 15 тисяч доларів.
затримання НАБУ у Здолбунові (2)
У хабарництві підозрювали голову Здолбунівського районного суду Олега Плевако. За історією НАБУ, хабар у 3,5 тисячі доларів судді Плевако нібито мала дати жінка, яку позбавили батьківських прав і яка хотіла, щоб ці права їй повернули. Втім, її справа на той час вже перебувала на розгляді в Апеляційному суді області. За версією детективів, голова Здолбунівського райсуду за гроші мав би “посприяти у позитивному вирішенні” її справи, нібито домовившись із головою Апеляційного суду Олегом Полюховичем.

Детективи у кабінеті здолбунівського судді валюти не знайшли, тож поїхали до нього додому. Як виявилося, у пана судді доларів було значно більше, аніж 3500. Втім, довести, що їх пан Плевако не назбирав у чесний спосіб, детективам, схоже, буде тяжко. Спеціальної фарби на купюрах не було, єдине, що номери частини купюр значилися у спеціальному списку СБУ.

Детективи НАБУ у Здолбунові затримали тільки квасилівського адвоката Дмитра Поліщука, який нібито був посередником у передачі хабара. А потім поїхали до Апеляційного суду Рівненської області – шукати чи то гроші, чи то документи. “Працювали” у кабінеті голови суду Олега Полюховича, проте той заперечив будь-яку причетність до справи.

полюховичОлег Полюхович, голова Апеляційного суду Рівненської області:
— Детективи у моєму кабінеті працювали з документами, оскільки там було найбільш зручно. Їх цікавила справа про позбавлення батьківських справ, яку прийняв Здолбунівський районний суд і яку переглядала колегія суддів Апеляційного суду. Я не входив у цю колегію, оскільки не займаюся цивільними справами.

За інформацією прес-служби апеляційного, детективи НАБУ знайшли справу, зробили її копію – і пішли. Втім, Олег Полюхович з понеділка пішов у відпустку, яку, якщо вірити його підлеглим, планував раніше.

А от голова Здолбунівського районного суду продовжував працювати навіть тоді, коли детективи проводили обшук у нього вдома. Ходить на роботу і нині, та й інформації, що готують клопотання про відсторонення його від посади, немає.

Національне антикорупційне бюро поки що не коментує справу. Проте нам вдалося з’ясувати, що хабар голові суду мала дати 28-річна уродженка села Йосипівка Здолбунівського району Ольга. Жінка – мати трьох дітей. Як розповідають, усі – від різних чоловіків, а саму жінку свого часу нібито шукали правоохоронні органи за шахрайство. Позбавити жінку батьківських прав захотів батько середньої трирічної доньки. Запевняв на суді, що мати про дітей не дбає. Зокрема, навесні, коли третя дитина ще не була народжена, Ольга нібито залишила двох доньок, старша з яких ходила у 6 клас, на кілька днів у хаті дядька, в якій не було навіть електропостачання. Дітей тоді забрали родичі: старшу дівчинку – мати першого чоловіка Ольги, меншу – рідний батько з бабусею. Цей інцидент і став основним доказом на суді, коли у вересні Ольгу позбавили батьківських прав щодо трирічної доньки. Справу вів суддя районного суду Здолбунівщини Ігор Мичка.

Жінка згодом подала апеляцію. Зазначала, що була вагітною, а тому не могла сперечатися за доньку в суді. Надала і довідки про те, що має відповідні умови проживання у Здолбунові й цілком може піклуватися про трьох дітей самотужки. 21 грудня колегія Апеляційного суду Рівненської області скасувала рішення районного суду і поновила жінці батьківські права. Зазначимо, що це рішення було прийнято за три дні до того, як детективи НАБУ приїхали на Рівненщину. У колегію суддів входили Сергій Хилевич, Іван Собіна та Оксана Оніпко.

плевакоОлег Плевако, голова Здолбунівського районного суду:
— Працівники НАБУ не знайшли у моєму кабінеті ні грошей, ні документів, які могли б їх зацікавити. Просвітили мої руки – фарби на них не було, тож взяли ще мазки і поїхали до мене додому. Обшук проводили там без мене, навіть адвоката не хотіли допустити. Серед моїх заощаджень знайшли купюри з номерами, які були в їхньому списку. За тиждень до події мені віддавали борг. Можливо, ці купюри були там. Не знаю, що й думати. Загалом у мене було 15 тисяч доларів заощаджень. Хіба це велика сума, зважаючи на зарплату судді і стільки років праці? НАБУ вилучило усі кошти і досі мене не повідомили, яка їхня доля – було клопотання про арешт вилученого чи ні. Мабуть, працівники НАБУ хотіли знайти зв’язок між мною і головою Апеляційного суду, оскільки обшук проводили й у його кабінеті.

Проте до цієї справи про позбавлення батьківських справ я не маю жодного стосунку, ніколи не зустрічався ні з однією стороною у ній. Олег Полюхович взагалі не веде цивільних справ і ніяк не може впливати на колегію суддів… Сподіваюся, слідство триватиме швидко. Приємного мало у цій ситуації. На роботу ходжу, але психологічно важко, адже будь-яка незадоволена сторона у справі, яку вестиму, може почати кидати звинувачення у мій бік.

P.S. Головою Здолбунівського районного суду 58-річний Олег Плевако є вже майже 20 років. У мережі Інтернет є декларація про його доходи за 2014 рік. За нею, він отримував тільки заробітну плату – 275 тис. на рік. У його власності є квартира 62 м2 та авто “Subaru Outback” 2008 року випуску. Дружина судді, за декларацією, отримувала у 2014 році тільки пенсію – 13,2 тис. грн. на рік. У неї є земельна ділянка на 600 м2, квартира на 67 м2 та дачний будинок на 56 м2. Окрім того, дружина мала рахунок у банку на 9 тис. грн.
Джерело: Рівне ВечірнєВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети