Застереження щодо поширення африканської чуми в районі

У зв’язку з випадком АЧС було проведено позапланове засідання  ДНПК при райдержадміністрації та прийняте рішення № 7 від 03.06.2017 року «Про заходи з недопущення поширення та ліквідації спалаху африканської чуми свиней в підсобних приміщеннях спільного хліва, де утримують свині гр. С та гр. К., у с. Цурків».

Відповідно до рішення визначено неблагополучний пункт (вогнище) АЧС. Це підсобне приміщення  спільного хліва, де утримувалися свині громадян С. та К.,  що розміщений на вул. Миру у с. Цурків.

Зона захисту, тобто територія, яка безпосередньо межує з епізоотичним вогнищем, включає все село Цурків та територію, що його оточує до межі наступного населеного пункту.

Зона спостереження (нагляду) має наступні межі:

– на схід – до с. Коршів;

– на захід – до с. Варковичі (Дубенського району);

– на південь – до дороги Мізоч – Дубно;

– на північ – до повороту вулиці Лісовики с. Глинськ.

До зони спостереження віднесено села Спасів, Підцурків, Глинськ, Загора, Уїздці, Кунин, Стеблівка Здолбунівського районі та  села – Квітневе, Княгинин, Травневе, Молодіжне, Озеряни, Копани, Нагірне Дубенського району.

В неблагополучному пункті (вогнищі) 03.06.2017 року працювали спеціалісти управління Держпродспоживслужби в Здолбунівському районі та Здолбунівської райдержлікарні ветеринарної медицини, працівники Здолбунівського відділення поліції Острозького відділу поліції ГУ НП в Рівненській області та ДПРЧ-18 ГУ ДСНС України у Рівненській області та інші. В рамках прийнятого «Плану заходів по профілактиці, недопущенню поширення та ліквідації захворювання на АЧС в епізоотичному вогнищі» 03.06.2017 року було проведено відповідні заходи, а саме встановлено пост, на якому облаштовано дезбар’єр та відповідні попереджувальні знаки, проведені роботи з умертвіння 28 свиней, які належали гр. К. та 8 свиней, які належали гр. С. Трупи з тварин спалено у визначеному місці, за межами населеного пункту, та захоронено. Всього спалено 36 трупів свиней та 13 туш, які були отримані від вимушеного забою свиней. У приміщенні спільного хліва та прилеглій території проведено вимушену дезінфекцію.

В зоні захисту, а саме в с. Цурків, в період до 12.06.17 необхідно забезпечити забій всіх клінічно здорових свиней, які утримуються у підсобних індивідуальних господарствах громадян. Через стійкість збудника АЧС м’ясо з таких тварин необхідно переробити на тушонки. Заморожувати та засолювати – заборонено.

У зоні нагляду органам місцевого самоврядування доручено провести збори громадян у населених пунктах з проведенням роз’яснювальної роботи щодо вжиття заходів для профілактики чи у разі підозри виникнення АЧС.

Ще раз звертаємо увагу громадян Здолбунівського району на небезпеку даного захворювання. А тому просимо Вас:

  • не купувати свиней без відповідних ветеринарних документів;
  • жителям населених пунктів, які мають поголів’я свиней, утримувати їх в «закритому режимі», в разі виявлення захворювання чи загибелі тварин негайно інформувати спеціалістів державної ветеринарної медицини на місцях;
  • категорично забороняється купувати м’ясо та м’ясопродукти, які не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи, а тим більше на стихійних ринках чи у не відведених місцях для торгівлі;
  • при захворюванні чи загибелі свиней обов’язково повідомляти спеціалістів державної служби ветеринарної медицини за телефоном 2-26-26.

 

Управління Держпродспоживслужби

в Здолбунівському районіВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети