Запрошуємо до Квасилова!

На півдорозі від Рівного до Здолбунова розташувалося селище Квасилів, яке має більш ніж 500-річну історію. З  двох боків Квасилів оточує мальовнича природа – пшеничні поля, хвойні ліси та ріка Устя. Перша згадка про Квасилів датована 1445 роком. Тоді воєвода Степан засвідчує зустріч краян, серед яких був «пан Ванко» з Квасилова. Мешкали в той час на нашій болотистій місцевості здебільшого землероби, які збирали непогане збіжжя.

Наприкінці XIX століття Квасилів масово заселили чехи, які принесли сюди свою культуру і побут. Статус селища міського типу Квасилів набув у 1978 році, коли тут почало розвиватися машинобудування. Населення Квасилова станом на 2011 рік налічувало 8117 чоловік.

Квасилів має свій прапор і герб.

Як на гербі, так і на прапорі селища розміщені чорний штангенциркуль у золотому полі, а також дві золоті шишки хмелю у зеленій главі. Ці символи нагадують нам про машинобудування та хмелеваріння – галузі, які ще не так давно були надзвичайно розвинуті в Квасилові.

Сьогодні Квасилів умовно можна поділити на дві частини: район багатоповерхівок, та приватний сектор.

Від недавніх пір улюбленим місцем відпочинку квасилівчан та гостей селища є невеликий сквер, розташований поблизу лікарської амбулаторії та пам’ятника постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, що знаходяться неподалік від центру Квасилова.

У Квасилові є три навчальних заклади. Це –  дошкільний навчальний заклад „Лелека”

НВК „школа-ліцей”

та Квасилівський професійний ліцей

В селищі діє культурно-дозвілевий комплекс, до якого входить будинок культури, публічно-шкільна бібліотека, музична школа, спортивно-підлітковий клуб «Сокіл».

Іще однією пам’яткою та візитівкою Квасилова уже незабаром стане Петро-Павлівська Українська Православна Церква Київського Патріархату, що знаходиться в самому центрі селища. Її облаштування та розпис наразі ще тривають.

Запрошуємо до Квасилова! У нас Вам сподобається!

Павло Дутко, Ганна Шаєвська

Робота в рамках проекту “Громадська журналістика в малих сусідніх громадах”Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети