Запорука успішного володарювання країною: горілка, дешева рабсила й обман

bilochkaІ сьогодні ми поговоримо про горілку. Свято як не як. Ви знаєте, що згідно з рекламою по «лохоящику» чи, як його ще називають, телевізору є найекологічнішим в Україні? Думаєте це Манявський водоспад, Урочище Прийма, озеро святої Анни? Помиляєтесь. Горілка.  Якщо вірити нескінченній рекламі цього алкогольного напою протягом доби на наших телеекранах. Нагадаємо, що  Законом «Про рекламу» (остання редакція від 01.01.2013), з 6 до 23 години забороняється на радіо та по телебаченню реклама алкогольних напоїв, реклама знаків для товарів  і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої (ст. 22. п.2). Але законодавча норма – це одне, а реальне життя, де панує безлад у сфері дотримання законів і контролю за їх дотриманням, де головну роль грають гроші, а не норми моралі, – зовсім інше.

Тому ті самі «знаки і товари», під якими випускаються алкогольні напої,   особливо часто з’являються у prime-time, тобто приблизно з 18.30 до 21.30 – десь кожні 3-4 хвилини з відведеного часу на рекламу.

А ще ж є окремі рекламні «горілчано-пивні» заставки. Бо,   використавши у тому ж Законі «Про рекламу» лазівкою щодо спонсорства,   саме алкогольні бренди тепер на українських телеканалах «спонсорують» все, що тільки можна – спортивні змагання, фільми, передбачені навіть для сімейного перегляду, ток-шоу, розважальні, концертні програми…

Без «алкогольної підтримки» залишилися хіба що дитячі передачі та програми новин. Хоча якраз для тих  новин, які щодня  бачимо і в яких п’яні водії вбивають людей, матері-алкоголічки продають своїх дітей і так далі, якраз спиртні бренди були б найбільш доречним  спонсором.

Тим же Законом «Про рекламу» (ст. 22, п. 7) передбачено, що реклама алкогольних напоїв повинна супроводжуватися попередженням: «Надмірне споживання алкоголю шкідливе для  вашого  здоров’я». Та навіть літери з таким застереженням злиті в один суцільний рядок так, що й прочитати  важко, але які хоча б з’являлися раніше, останнім часом взагалі зникли з реклами спиртних напоїв.  Зате самі алкогольні телекартинки  стали набагато яскравішими і привабливішими.

Черговим трендом в харчовій промисловості стали продукти з приставкою “еко”.  Алкогольний холдинг Global Spirits (ТМ “Хортиця”) заявив про свою нову горілку на мінеральній воді під ТМ “Мороша”. Як відзначає маркетинг-директор холдингу Георгій Майоров, для виробництва горілки “Мороша” використовується мінеральна вода з гірських джерел на різній висоті Карпат.

“Національна горілчана компанія” випустила горілку ТМ “Хлібний Дар”, роблячи при її просуванні акцент на екологічність. Як розповіли в компанії, ТМ “Хлібний Дар” – зернова горілка №1 в Україні і №2 в світі.

А Nemiroff вивів горілку Distinct. Як зазначають в компанії, напій пройшов сертифікацію за схемою міжнародного стандарту ISO і має маркування “Екологічно чисто і безпечно” (знак “зеленого журавля” на етикетці).

Мінеральна вода, сила природи Карпат, спонсор показу Екобренд – говорить одна із реклам. Які у вас виникають асоціації? Або “Органік – це якість твого життя!“. Та це швидше початок твого кінця!!!

Так що ж таке екологічно чистий продукт, такий добрий, що його можна вже й до рани прикладати?

Звертаємось до енциклопедій, словників.

ЭКОЛОГИЧЕСКИ ЧИСТЫЙ ПРОДУКТ

(green product) Продукт, который, по заверениям его производителей, не нанесет ущерба окружающей среде; это особенно относится к новым изделиям или химическим соединениям, выпуск которых был начат с целью заместить прежние, “экологически грязные” изделия.

green(green product)- Еко продукти вважаються сприятливішими навколишньому середовищу, ніж неекологічні товари, у тій чи іншій формі. Продукт вважається екологічно орієнтованим, якщо він органічний біологічно, це означає, що він не представлятиме ніякої загрози для Землі та навколишнього середовища, коли він буде випущений у повітря, воду або землю під час роботи або при утилізації. (Зверніть увагу мова йде про Землю, а не здоров’я людини. Т.то якщо ви виллєте пляшку горілки, і Земля від того не постраждає – то маєте вже підстави для визнання екопродуктом ( у грубому наближенні))

Є ще поняття органічний продукт. От вони, виявляється, повинні мати позитивний вплив на організм, охороняють здоров’я і є безпечними для людини.

Маркетинговий хід виробників зрозумілий. Словами ЕКОпродукт, ЕКОбренд, ОРГАНІК, нав’язати відчуття, що горілка – це органічний продукт, який є екологічно чистим, але суто ЛІНГВІСТИЧНО, користуючись співзвучністю слів і не більше. Не може навіть сто раз очищена вода, яка єorganika складовою цього напою, перетворити горілку в безпечний для споживання продукт, який приносить позитивні відчуття й зміни у людині. Звісно, заперечать виробники, треба споживати в міру, й тоді саме горілка, яка є більш якісною, залишить всього-на-всього менше слідів як у вашому організмі, так і на вашому самопочутті наступного дня. Але чи так глибоко замислюються споживачі цього продукту?

Судячи зі статистики – ні, а сприймають саме рекламний образ, не проникаючи у суть самих слів. Звідси й стрімке скочування нації до алкоголізму.

У червні оголосили результати нового дослідження. Україна посіла третє місце в світі за споживанням горілки, поступаючись лише Росії та США.

Такі дані наводить The Economist з посиланням на підрахунки International Wine & Spirit Research.

На одного українця в 2012 році припало 7,7 літрів випитої горілки. У цілому споживання склало трохи менше 0,4 млрд літрів.

buhloУ США споживання перевищило 0,6 млрд літрів, однак на одну особу цей показник досить скромний – 1,9 літри.

Беззаперечним лідером за обома показниками стала Росія. При загальному споживанні майже в 2 млрд літра росіяни в середньому випивають 13,9 літра горілки на рік.

Більше, ніж в Україні, п’ють горілку також у Білорусі, – 11,3 літра на людину, проте через невелике населення загальний показник споживання в 2012 році склав близько 0,1 млрд літрів, що дозволило північній сусідці України посісти лише шосте місце.

У першу десятку також входять Польща, Узбекистан, Казахстан, Великобританія, Бразилія та Німеччина.

А за результатами досліджень Всесвітньої організації охорони здоров’я, українська молодь займає перше місце у світі в рейтингу споживання алкоголю серед дітей і молоді: 40% підлітків споживають алкогольні напої принаймні один раз на місяць. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу Львівської міськради.

Звичною картиною відпочинку нашої молоді є така:

Звісно, є свята й є святкові напої, в т.ч й міцні. Але навряд чи потрібно перетворювати горілку на культ з повсякденною присутністю на екранах телебачення та ще й в обгортці «пий-це ж майже мінеральна вода, будеш справжнім мужиком та ще й на перепелиних яйцях (як знайдете на етикетці в СКЛАДІ продукції, а не НАЗВІ хоч згадку про ті перепелині яйця, то можете надіслати нам) і екології не нашкодиш, пий, пий». А як вам така реклама: як чехи затопили баньку в російській тайзі? Комусь і ця реклама смішна. Дехто з українців так посміхнеться точно.

Але краще давати ось таку рекламу під той «маркетингово привабливий» аудіоряд, який нам пропонує виробник алкогольного дурману.

До написання цього матеріалу спонукало чотири події:

1.Вчорашнє святкування здолбунівчанами Трійці в гідропарку. Тренд дня: екобухло на 33-градусній спекоті, запечені кури, шашлик з п’яними розмовами про життя при неповнолітніх дітях.

2. На тому ж гідропарку одна медсестра розповідає іншій про діагноз вчорашнього пацієнта, якому 13 років: «Алкогольне отруєння».

3.Коли випускники однієї із шкіл почали своє святкування із відвідин…здолбунівського кладовища, де пом’янули своїх шкільних товаришів, які завчасно пішли із життя.

Борис Холодний

всі відео взяті із відкритих джерел, метою матеріалу є безособове (незалежно від ТМ, брендів, компаній) формування відношення автора до пагубного впливу алкоголю.

 



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети