Замовчувати булінг = робити усім шкоду

Приводом для цієї публікації превентивного характеру стала історія в одній із шкіл району. Вона сколихнула весь батьківський колектив і досі неврегульована. Що робити, до кого звертатися, як правильно вчинити, чи повідомляти поліцію? Ось відповідь самої поліції і шанс врегулювати ситуацію.

 Зовсім нещодавно у законодавство введено новий термін «булінг» та передбачено відповідальність за такі дії. За цькування відтепер штрафуватимуть батьків чи опікунів дітей-кривдників, а також у певних випадках – працівників шкіл чи керівників начальних закладів.

Булінг – це агресивна та вкрай неприємна поведінка однієї дитини або колективу щодо іншої.

Це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого (образи, приниження, погрози, ігнорування , удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Не рідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються.

У будь-якому випадку, НЕ МОВЧІТЬ!!! Звертайтесь в поліцію.

Що робити батькам при виявленні таких фактів:

  1. У першу чергу необхідно заспокоїтись і лише після цього починати розмову з дитиною. Дайте відчути, що ви готові підтримати та допомогти. Пам’ятайте, що дитині може бути неприємно говорити на цю тему. Будьте терплячими та делікатними.
  2. Спробуйте з’ясувати все, що зможете. Розкажіть дитині, що немає нічого поганого у тому, щоб повідомити про агресивну поведінку щодо когось учителю чи друзям.

Пам’ятайте, що ситуації фізичного насилля потребують негайного втручання з боку батьків, повідомлення в поліцію та візиту до школи.

Ознаки, за якими можна розпізнати, що дитина зазнає цькування у школі:

  • вона може не хотіти йти до школи або ж може плакати, вигадувати хворобу у шкільні дні.
  • не бере участі у спільній класній діяльності.
  • у дитини змінюється поведінка: вона усамітнюється, поводить себе незвично.
  • починає губити гроші або речі, приходить додому у порваному одязі чи з поламаними речами.
  • у дитини відсутній контакт з однолітками: немає друзів, зідзвонювань, похід до школи і повернення звідти наодинці, немає у кого запитати домашнє завдання.
  • обмальовані руки або специфічні малюнки на полях у зошиті.
  • бажання іти до школи іншою дорогою, аніж та, якою йдуть усі інші діти.

             Обов’язок вчителів в протидії булінгу – відслідковувати ситуацію в класі на предмет виявлення в шкільному колективі дітей, які перебувають в ситуації жертви. У разі виявлення таких фактів необхідно негайно інформувати працівників поліції.

І найголовніше, згідно вимог Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)” та статті 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення цькування неповнолітнього буде каратися штрафом від 850 грн до 1700 грн або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

Така ж поведінка вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення буде каратися штрафом від 1700 грн до 3400 грн або громадськими роботами від 40 до 60 годин.

За булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, будуть відповідати батьки кривдника.

У разі, якщо керівник освітнього закладу (школи, гімназії тощо) не повідомить в поліцію про факти булінгу – це так само каратиметься штрафом від 850 грн до 1700 грн або виправними роботами з відрахуванням до 20% заробітку.

 

 Здолбунівське відділення поліції



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети