Замість зарплат нардепам Гройсман запропонував вдвічі підняти мінімальну ЗП

Кабінет міністрів пропонує підвищити мінімальну зарплату в Україні до 3 200 грн і збирається внести цю норму в проект державного бюджету на 2017 рік.

Про це на засіданні Кабміну в середу заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

За його словами, раніше у проект держбюджету планували внести мінімальну зарплату в розмірі 1 600 грн, але уряд знайшов можливість збільшити її удвічі.

До такого ж рівня – 3 200 грн – в проекті бюджету буде збільшений прожитковий мінімум, додав пан Гройсман.

Зараз мінімальна зарплата і прожитковий мінімум становлять 1 450 грн.

ВВС Україна

Коментує рівненський експерт з питань ЖКГ Сергій Пінчук у ФБ:

Про сильний хід Volodymyr Groysman
Збільшення мінімальної зарплати вдвічі – це універсальний засіб для вирішення багатьох проблем, але передусім – проблеми субсидій.
В умовах, коли на субсидію претендуватимуть понад 60 % населення країни, коли стає зрозуміло, що закладених у бюджеті 52 млрд.грн. на субсидії буде недостатньо, коли немає повного обліку витрат енергоресурсів, коли монетизацію субсидій провести нереально і зрозуміло, що ці кошти отримають монополісти на підставі незрозумілих нормативів, коли МВФ вимагає не підвищувати частку субсидій в бюджеті як умову наступного траншу –
підвищення зарплати до рівня, який дозволить населенню самостійно сплачувати комунальні платежі виглядає єдино правильним рішенням. Краще виділити ті самі кошти населенню не субсидіями, а зарплатою. І питання з адресністю і монетизацією знімається саме по собі.
Звісно, це шлях по лезу ножа, який містить у собі надзвичайно багато ризиків. Не відомо як на це відреагує приватний сектор. Адже держава оплачує роботу тільки для половини працюючих – решті працівники зарплата підвищується за рахунок бізнесу. Це може як призвести до детінізації зарплат, так і до закриття великої кількості підприємтсв, які не потягнуть таку мінімалку…
Практика – критерій істини. Побачимо це вже протягом перших місяців наступного року.
Але те, що Гройсман наважився на такий комплексний і через це ризикований крок – у мене особисто викликає величезну повагу.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети