. Замість створення об'єднаної громади місто малює плани свого розширення | Здолбунів City

Замість створення об’єднаної громади місто малює плани свого розширення

narada-rozshyrennya-mista4 листопада 2016 року під головуванням голови районної ради Олега Дацюка відбулася робоча нарада з питання розширення меж міста Здолбунів за рахунок земель Богдашівської та Здовбицької сільських рад – повідомляє сайт Здолбунівської районної ради.

На нараді було представлено перспективний план розвитку міста на майбутні роки: забудова наданих земель та розвиток інфраструктури. Серед житлових масивів передбачено промислову зону, садочки, школи, що в свою чергу забезпечить робочими місцями жителів Здолбунівського району.

Відкориговано: Процес розширення меж населеного пункту і створення ОТГ можуть йти паралельно (виходячи із коментарів читачів під статтею), тому немає причин вважати подібні наради де факто причиною гальмування децентралізації.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (5 голос (а, ів), середній бал: 4,20 із 5)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Alex

  Взагалі-то в самому бажанні міста до розширення своїх меж нічого поганого немає. Будь-яке місто повинно прагнути до цього (те ж саме Рівне вже скільки разів декларувало свої “апетити” в поглинанні навколишніх сіл і навіть самого смт. Квасилів, разом з тим це не заважатиме місту бути цетром громади.)
  Те ж саме і зі Здолбуновом – місто досить і досить компактне, тому немає достатньо простору для житлового будівництва, розвитку соц. інфраструктури і тд і тп.

  Щодо земель сусідніх сільрад – а вони і так дуже пов’язані з містом. Взяти хоча б Богдашів – через дорогу від Здолбунова, діти ходять в міські школи, мешканці роблять закупи в місті, користуються громадським транспортом, ходять на роботу тощо, тобто живуть міським життям, а ніяк не сільським. Нічого поганого в приєднанні земель до міста немає, розширення меж міста ніяк не суперечить процесу децентралізації.

  А от щодо гальмування процесу децентралізації – тут і районну і міську владу слід відчитати за свідоме затягування даного процесу.

  • Здолбунівсіті

   Найпростіший спосіб – децентралізація. Це відповідальний крок і до розширення і до господарювання на розширених територіях. Для чого витрачати час і кошти на процес розширення меж міста коли в країні триває децентралізація і при будь-якому чи добровільному чи не дуже) обєднанні місто стане частиною нової громади. Зусилля можна вже спрямувати на це, а не демонструвати принципове неприйняття обєднання, а виключно прагнути розширення.

   • Alex

    Грубо кажучи, район буде розбитий на 4 частини, кожна з яких буде мати свій бюджет і розпоряджатися ним. Однак і села, і селища, і міста в рамках тієї чи іншої громади не втратять своєї автентичності, мається на увазі, що адміністративні межі сіл і міст, того самого Здолбунова, як були, так і залишаться на місці і управління власне містом ще ніхто не відміняв, навіть при децентралізації.

    Міста розширювалися і раніше, без децентралізації. Взагалі з часів незалежності це перший випадок, коли міська влада декларує напрямок розширення меж. Що місто втратить від цього? Заводи не закриються, дитсадки – теж. А от через теперішні вкрай обмежені межі міста у випадку розширення з’явиться хоча б можливість збудувати щось, той самий дитсадок чи школу (в який будуть ходити діти з найближчих сіл-членів майбутньої об’єднаної громади – того самого Богдашева чи Ільпіня).
    А ще не слід забувати, що Здолбунів буде не просто частиною громади, а центром громади. Це різні речі, тому що потужний центр громади = сильна громада як така. Апріорі більше шансів побудувати дитсадок в Здолбунові (за наявності вільних земель запасу) ніж, наприклад, в Богдашеві, так само і зі школою (якої в Богдашеві взагалі немає), так само і зі всіма іншими об’єктами соц інфраструктури.

    Знову ж таки, небажання міської влади до децентралізації – негативна річ, і потрібно вже пришвидшуватися в даному питанні. Однак не слід ставати заручником даного процесу і йти на короткому повідку децентралізації – той факт, що Здолбунів стане частиною нової громади, ще зовсім не означає, що межі міста автоматичнно будуть розширені, і будувати щось на землях територіальної громади буде не так просто, як би це було у випадку, коли місто розширило б свої межі.

    • Здолбунівсіті

     Логічно, але більше з точки зору міста, а як це буде виглядати і сприйматися у прилеглих селах?

     • Alex

      У переважній більшості випадків село ніколи не стане містом , і заздрити тут нема чому. При такому підході виходить що місто не може собі дозволити розвиватися, бо навколишні села “заздрити” будуть. Виходить, дитсадок на вулиці Богуна будувати не можна, бо у Богдашеві немає навіть школи, піцерію відкрити не можна, бо у Здовбиці такого ще немає, міський автобусний маршрут не слід було запускати, бо ж в Мощаниці діти не мають як до школи доїхати, а здолбунівчани тут по місту катаються.

      Розвиток села має бути обовязково, але краще вже використати кусок поля на будівництво об”єктів інфраструктури, ніж щоб там було незасіяне поле з бур’янами, і яке саме село буде не в змозі привести до ладу.

      Знову повторюся – потужне, прогресивне місто – багаті села навколо міста, так як це стимулює розвиток торгівлі, люди з сіл їздять на роботу, мають можливість продавати городину і багато іншого.

     • Здолбунівсіті

      Ця думка безумовно має право на життя. Мало того кожна ініціатива має право на життя. Якщо села не хочуть обєднуватись, а місто хоче розширятися то кожен те і робить: села мовчать і чекають щоб нічого так і не змінилось, а місто шукає можливості для розширення. Безумовно кусок поля під інфраструктуру краще ніж під бурян. Але децентралізація буде. Добровільна чи примусова. То чому б не взяти на себе провідну роль, а не пасивно чекати. Є бажання розширятися-давайте? Давайте пропозиції Квасилову, Здовбиці, Богдашеву – руліть всім процесом, а не частистинкою. Не факт що до Рівного не долучать, якщо не будемо самі брати ініціативу у свої руки.

     • Alex

      “Не факт що до Рівного не долучать, якщо не будемо самі брати ініціативу у свої руки” —-+100500

      “Давайте пропозиції Квасилову, Здовбиці, Богдашеву – руліть всім процесом, а не частистинкою” – слушна пропозиція, варто до міської ради перенаправити, може врешті-решт міський голова за розум візьметься, поки не пізно.

 • Олег Дацюк

  Абсолютно на ВСІ такі робочі наради в Районній раді запрошується заздалегіть голова адміністрації або заступники! Міська рада направила лист на районну раду з проханням розглянути дане питання, після чого була ініційована робоча нарада.
  Автор статті або не орієнтується про що пише, або “так треба”.Особисто я неодноразово був присутній з п.Нечипоруком В.М в Богдашівській с.р, де були зустрічі з депутатами та сільською головою, саме по питанню ОТГ, де нами було викладена чітко позиція моя та адміністрації ,що вихід тільки в об”єднанні громад!Такі зустрічі я проводив в багатьох громадах.На мою думку ,головним “гальмом” ОТГ є деякі сільські голови та депутати які неспромоглися переконати свою громаду в тому, що вони отримають після створення ОТГ (напевно бояться за посади) .
  Розділ 3 ст9 Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” чітко говорить хто за що відповідає.http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/157-19
  І на робочій нараді я теж чітко говорив що кращий вихід це створення ОТГ.Але питання розширення меж, на мою думку, це різні питання, адже піднімалось питання і розширення меж кладовища по вул Коперника, чи теж потрібно чекати коли створиться ОТГ?

  А в подальшому п.Миколо мій кабінет на поверх нижче!!!

 • Олег Дацюк

  Абсолютно на ВСІ такі робочі наради в Районній раді запрошується заздалегіть голова адміністрації або заступники! Міська рада направила лист на районну раду з проханням розглянути дане питання, після чого була ініційована робоча нарада.
  Автор статті або не орієнтується про що пише або “так треба”.Особисто я неодноразово був присутній з п.Нечипоруком В.М в Богдашівській с.р, де були зустрічі з депутатами та сільською головою, саме по питанню ОТГ, де нами було викладена чітко позиція моя та адміністрації ,що вихід тільки в об”єднанні громад!Такі зустрічі я проводив в багатьох громадах.На мою думку ,головним “гальмом” ОТГ є деякі сільські голови та депутати які неспромоглися переконати свою громаду в тому, що вони отримають після створення ОТГ (напевно бояться за посади) .
  Розділ 3 ст9 Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” чітко говорить хто за що відповідає.http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/157-19
  І на робочій нараді я теж чітко говорив що кращий вихід це створення ОТГ.Але питання розширення меж на мою думку це різні питання, адже побговорювалось і розширення меж кладовища по вул Коперника чи теж потрібно чекати коли створиться ОТГ?

  А в подальшому, п. Миколо, мій кабінет на поверх нижче!!!

  • Здолбунівсіті

   Жодних персональних претензій. Дискусія на тему гальмування децентралізація і використання цієї паузи містом у своїх цілях на які вони безумовно теж мають право.

 • Олексій Козачок

  Чому всі такі сумні. А в єнотиків це було б набагато веселіше ))https://uploads.disquscdn.com/images/20594b66585bd41f0bf227e9c1bc84c03d1a02dbef9bea07ba21d13b30c57e77.jpg

 • Вася Дрозд

  1. Розглядалося питання Генплану міста (у тому числі з можливітю розширення – так формуються і Генплани сіл, якщо не депресивні – розширення)
  2. Чому “питання Генплану” гальмує обє’днання громад? Коли громади об’єднаються генплану не потрібно?
  3. Розширення не за рахунок ближніх сіл, а сільських рад. А що можна по іншому? Доречі майже 100 % території яка планується – приватна власність – паї, ціна яких зросте у 10 – ки разів у разі включення в межі міста.

  • Здолбунівсіті

   Дякуємо за розяснення. Чи будуть при об’єднанні Генплани ОТГ чи окремо кожного населеного пункту? Чи будуть змінювати існуючі Генплани в разі обєднання в більшу громаду?

   • Вася Дрозд

    Сільська рада складається з земель населених пунктів та земель за межами населених пунктів. Генплан – план забудови населених пунктів + частина території за межами (на перспективу розширення). Включення певної території в межу населеного пункту – це взагалі інший етап, який передбачае згоду тер органу на відчуження землі. Генплан с. Богдашів, Орестів і т.д – це генплани окремих сіл, а не всієї сільської ради. ОТГ і розробка генпланів розробляються паралельно.

   • Вася Дрозд

    Здолбунівсіті, хотілося би Вашої реакції…, якщо не вибачення чи редагування статті, то хоча приберіть моє фото з цієї провокаційної статті. Якщо незрозуміло роз’яснив у попередньому коменті, можу “накидати” посилань на закони….

 
 

Активні відвідувачі

 
 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама