Замість покосів – перекоси у благоустрої села?

Жителі кожного населеного пункту мають право на проживання у чистому та прибраному середовищі, не важливо чи це численно населене місто чи маленьке село. Обов’язок забезпечення цього права для населення лежить на плечах відповідної влади, яка здійснює урядування на території даного населеного пункту.

 У листопаді 2017 року депутати від однієї із фракцій у Здолбунівському районі, яка чисельно представлена здовбичанами,  надіслали депутатське звернення до Здовбицької сільської ради щодо видатків на благоустрій с. Здовбиця у 2017 році. Згідно з отриманою відповіддю, у 2017 році Здовбицькою сільською радою було замовлено послуг з благоустрою території села на суму 34591,71 грн., у тому числі косіння трави у парку та на узбіччях доріг місцевого призначення, прибирання узбіч від сміття, вивезення сміття.

 У відповіді на звернення були отримані копії семи договорів на надання послуг щодо благоустрою с.Здовбиця комунальним підприємством «Здовбицьке» за 5 місяців (з травня по вересень) 2017 року.

На діаграмі Рис.1 зображені суми витрат бюджетних коштів на благоустрій с. Здовбиця відповідно до даних, які наведені в договорах, укладених із КП «Здовбицьке».

Яка ж є структура витрат щодо благоустрою с. Здовбиця?

На діаграмі Рис.2 спостерігаємо, що левова частка грошей виділялась на прибирання сільського парку, а тільки третя частина всіх коштів йде на прибирання села загалом. Варто додати, що прибиранням парку на волонтерських засадах займаються і не байдужі мешканці і підприємці.

 Здавалося б гроші виділяються, підрядник є, то і роботи мають здійснюватись належним чином, але в дійсності спостерігаємо дещо інше. З кінця серпня по січень місяць, за нашими спостереженнями, у парку не проводилися жодні роботи, хоча ще у вересні на дані роботи виділялися кошти і підписувалися акти виконаних робіт.

        Рис.3

На фото Рис.3, яке було зроблено в серпні 2017 року, бачимо не покошений тротуар на зупинці по вул. Шосова навпроти будівлі «старої кінофікації», хоча на серпень маємо укладений договір на косіння трави.

На фото Рис.5 представлена копія договору з КП «Здовбицьке», який укладений на надання послуг викошування та прибирання узбіч доріг внутрішнього призначення та зупинок у с.Здовбиця. Договір укладений на суму більше шести тисяч, терміном дії до 31.08.17. Також наявний ще один договір з 22 червня 2017 року, який стосується надання послуг щодо викошування узбіч на території с.Здовбиця, укладений на суму 3674,64 грн (Рис.4). По факту спостерігаємо: гроші на прибирання виділяються, але і узбіччя мало зазнають змін.

Рис.4

 

Рис.5

Окремої уваги заслуговує парк. На фото Рис.6 та Рис.7, які зроблені у кінці 2017 року, бачимо купи сміття та не прибрані гілки від дерев, котрі там перебувають з літа. З КП «Здовбицьке» з травня по грудень 2017 року було укладено п’ять договорів (з Рис.8 по Рис.12) на суму 24814,45 грн., щодо надання послуг викошування трави, бур’янів та прибирання сміття у парку.

 На Рис.8 зображено копію договору на надання послуг по благоустрою об’єкту рекреаційного призначення (парк), а саме: прибирання території, викошування, вивезення сміття. Цей договір укладено 25 вересня 2017 року на найбільшу з усіх п’яти договорів суму, а саме на 10209,07 грн. У дійсності ж спостерігаємо аналогічну ситуацію як і з прибирання узбіч та зупинок у селі. У парку купи пластикового та іншого сміття.

Рис.6

Рис.7

Рис.8

Рис.9

 


Рис.10

Рис.11

Рис.12

Питання: гроші  за мірками національної економіки може і невеликі, проте– за що ми платимо ці гроші?  Чи  підрядник  не виконує взяті на себе обов’язки по благоустрою села, чи влада села не контролює їх виконання?

Дмитро Балик

Коментує сільський голова Світлана Година: Я завжди нормально ставлюся до зауважень і пропозицій щодо покращення ситуації із благоустроєм у селі і вітаю особисту допомогу в цьому питанні. Але не одна я вирішує що і де косити, прибирати  тощо. Є депутатський корпус, виконком. Всі бажаючи можуть прийти і висловити свої думки публічно і аргументовано, адже ті ж депутати районної ради вони ж і є наші односельці. Щодо того де ми косимо і прибираємо. Це справді узбіччя, місця зупинки громадського транспорту але..на внутрішньосільських дорогах, а у нас є дороги різних власників, хоч і проходять через село. Та ж Шосова – це зона відповідальності обласних автомобільних служб, хоч ми намагаємось на це не зважати і по мірі можливості прибирати всюди. Так само і в парку. Він у центрі села, в ньому ведуть роботи із розбудови і благоустрою. Сніжна зима і весна не дають змогу все і своєчасно зробити, щось доробиться весною і за всю допомогу, волонтерську в т.ч я завжди вдячна!Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети