Замість додаткових коштів у міст хочуть забрати частину тих що є

zvernennyaНародний депутат України,  Віктор Балога звернувся до голів обласних державних адміністрацій, голів обласних рад, голів міст обласного значення з проханням негайно докласти максимальних зусиль аби не допустити змін у бюджетному кодексі, які протирічать інтересам громад (далі – текст листа).

 Шановні представники місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування!

Звертаюсь до Вас, як до людей які більше за інших розуміють всі проблеми місцевих громад та існуючої фінансової системи в країні, через надмірну централізацію якої місцеві органи влади постійно перебувають в ролі жебраків та прохачів коштів від Києва.

 Багато хто з Вас сподівався, що плани нової влади та слова про посилення ролі місцевого самоврядування будуть втілені в реальних документах та знайдуть своє відображення в головному фінансовому кошторисі країни – державному бюджеті на 2015. Проте, вчергове центральна влада хоче вирішити свої проблеми за рахунок українських міст та сіл.

 Пропозиції уряду до Бюджетного кодексу, які подаються як реформа міжбюджетних відносин, насправді можуть нанести суттєвий фінансовий удар місцевому самоврядуванню через зміну пропорцій розподілу податку на доходи фізичних осіб.

 Хочу звернути вашу увагу на те, що Уряд пропонує забирати 25% надходжень від податку на доходи фізичних осіб по всій країні крім Києва, якому це відрахування буде збільшено з 50% до 60%. Крім того, на рівні районів і міст обласного значення пропонується залишати лише 60% податку на доходи фізичних осіб, а обласним бюджетам 15%.  Це при тому, що навіть чинний принцип розподілу цього податку не є справедливим по відношенню до місцевого самоврядування. В разі прийняття такої пропозиції, місцеве самоврядування буде перебувати в стані постійного фінансового голоду. Бо 10 % від податку на прибуток підприємств та акцизні податки в умовах економічної кризи не зможуть компенсувати втрати місцевих громад від бюджетної «децентралізації» запропонованої Урядом.

 Впевнений, що кожен з вас має докласти максимальних зусиль для того, щоб змусити владу відмовитись від таких «реформ» та захистити право на гідне життя своїх громад.

 А це означає, що діяти потрібно негайно. Поки це в наших з вами силах, кожній громаді необхідно звернутися до керівництва держави з вимогою не обкрадати місцеві бюджети і не голосувати за такі зміни до Бюджетного кодексу. Прошу вас невідкладно направити відповідні звернення прем’єр-міністру України, Міністру фінансів, Голові Верховної Ради, голові Комітету ВР з питань бюджету, а також кожному народному депутату, який представляє ваш регіон. Голови обласних рад, мери міст обласного підпорядкування, збирайтесь разом з Асоціацією міст України, виїжджайте до Верховної Ради і разом зі своїми депутатами ви повинні відстояти прийняття справедливого бюджету, або промовчати зараз і терпіти потім. Все у ваших силах, від кожного з нас залежить доля країни.

 Конституція дає вам право на таке звернення, а люди вимагають вашої відповідальності перед громадою.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети