Залізничники у Здолбунові знають, як зекономити газ

Цьогоріч у червні працівники вагонного депо Здолбунів власними силами виготовили та встановили на підприємстві два сонячні колектори загальною площею 16 квадратних метрів. У дні активного сонячного випромінювання установка повністю нагріває воду для господарських потреб депо: санітарно-побутового блоку, їдальні, медпункту тощо, дозволяючи не використовувати парових котлів і, відповідно, суттєво зменшуючи споживання газу.

депо
За словами головного інженера підприємства Євгенія Нагорного, використання колектора протягом 6 місяців у році, коли є активне сонячне випромінювання, дозволяє економити близько 30 тисяч кубічних метрів газу, а у грошовому еквіваленті це 225-230 тисяч гривень.

— Якщо дорахувати до суми заробітну плату, яку раніше необхідно було платити працівникам, котрі обслуговують котли, сума економії протягом року складе понад 300 тисяч гривень. А на виготовлення колектора ми витратили лише 30 тисяч гривень, — наголосив Євгеній Нагорний.

Сонячний колектор планують використовувати і взимку, замінивши воду в установці на антифриз. За словами залізничників, при пасивному сонячному випромінюванні вода нагрівається до 30 градусів. Щоб було комфортно в душових, її будуть трохи підігрівати за допомогою котлів.

Про це повідомляє офіційний сайт УкрзалізницііВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети